Dorostenci vítězí v Pardubicích 6:3

Tomáš Vlček | 10.01.2019

Dorostenci dnes nastoupili ke svému dalšímu extraligovému zápasu na ledě Pardubic. Po výborném nástupu si už v první třetině vybudovali tříbrankový náskok, který nakonec rozhodl o jejich konečné výhře 6:3. Domácí si naopak připsali alespoň bod za nádstavbu. Další zápase sehraje AZ v sobotu ve Vítkovicích.

ELIOD Extraliga dorostu - 24.kolo čt 10.1.18:00
HC Dynamo Pardubice - AZ Residomo Havířov
3:6
(0:3, 1:2, 2:1 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Herčík (Formánek), 43. Formánek (Chabada, Herčík), 59. Herčík (Kloz, Tvrdík), rozh. náj. Kloz – 1. Pavlačka (Szturc, Moškoř), 4. Becher (Horváth, Kubíček P.), 15. Kubíček (Kremnický), 24. Horváth (Pavlačka, Becher), 36. Becher (Kubíček P., Horváth), 54. Becher (Horváth, Bárta). Rozhodčí: Smitka – Lučan, Pechánek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 33:52 (10:18, 9:18, 12:13, 2:3). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.

HC Dynamo Pardubice: Borovička (od 36. Kadlc) – Vojtěch, Vašíček, P. Kubíček, Tvrdík, Chabada, Hebek - Pavlata, Paleček, Koudelka, Herčík, J. Kubíček, Formánek, Nekvida, Kloz, Matuška, Půlpán, Štetka
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, P. Kubíček, Zmarzlák – Žák, Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vovjkuvka, Szturc, Bárta, Horváth

Havířovští hokejisté měli do zápasu bleskový nástup. Už v 1. minutě totiž otevřel skóre zápasu Martin Pavlačka a o necelé tři minuty později zvyšoval na 2:0 Ondřej Becher.Na konci 15. minuty se prosadil i obránce Petr Kubíček a bylo to 3:0 pro AZ.

Domácí se z této situace o přestávce trochu otřepali a hned ve 21. minutě snížil Daniel Herčík, ale za tři minuty vrátil AZetu tříbrankový náskok Kevin Horváth. Po polovině zápasu Pardubice sice zvládly své oslabení, ale ve 36. minutě přidal pátou branku Havířova Ondřej Becher a poslal domácího brankáře Borovičku na střídačku.

Jeho nástupce Kadlc vydržel s čistým štítem 18 minut, než ho svou třetí brankou v zápase pokořil Ondřej Becher. Už předtím se ve vlastním oslabení prosadil domácí František Formánek. Na konečných 6:3 pro AZ upravil pardubický Daniel Herčík v 59. minutě.

Nadstavba ve své pětiminutovce branku nepřinesla a tak o bodu navíc rozhodly nájezdy. V nich se v první pětici prosadili jen domácí Kloz a havířovský Szturc. A protože v šesté sérii Matěj Kloz opět překonal Zlatnického, zatímco AZeťáci neuspěli, zůstal jeden bod na východě Čech.