Dorostenci zdolali břeclavské Lvy

Klára Bártková | 02.12.2022

Přesně po týdnu se havířovští dorostenci vydali k dalšímu zápasu, tentokrát do Jihomoravského kraje. Utkání 18. kola ligy dorostu mezi břeclavskými Lvy a AZetem odstartovalo na břeclavském zimním stadionu v 15:10. Během první poloviny si havířovští hokejisté vytvořili solidní tříbrankový náskok. A i když se pak domácím podařilo snížit, Havířov zvítězil 6:3.

Liga dorostu - 18.kolo pá 2.12.15:10
HC Břeclav - AZ Havířov
3:6
(0:2, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 33. Prchal, 48. Marek (Prchal), 59. Prchal (Kočica) – 7. Ščerba (Konesz), 20. Kósa (Bortoli, Lacina), 30. Ptáček (Lacina, Kósa), 36. Ptáček (Šenkyřik, Jurček), 44. Jarolím, 46. Konesz (Beleš). Rozhodčí: Kohoutek - Smetková, Bejček. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 3:6.

HC Břeclav: Šimšálek (30. Putin) – Koubek, Kaňa, Voráč, Burian (C), Řimák, Nemrava – Šťastný, Pečner, Kočica, Prchal, Vaculík, Öztorun, Doležal, Huleja, Zálesňák, Marek
AZ Havířov: Kusak – Šenkyřík, Beleš, Jurček, Bortoli, Drastich, Burgert – Barnošák (C), Morillas, Kósa, Ščerba (A), Bielesz, Konesz (A), Makula, Lacina, Jarolím, Ptáček

Černo-modro-bílí vstoupili do zápasu dobře, v čase 06:18 si břeclavský brankář neporadil se střelou Adama Ščerby, kterému přihrával Filip Konesz – 0:1. Byť se domácím naskytla přesilová hra, nevyužili ji, naopak Havířov své vedení v závěrečné minutě první třetiny navýšil zásluhou Marcuse Kósy0:2. Do kabin tak v lepším rozpoložení odcházeli hosté.

V prostředním dějství měli břeclavští hokejisté k dispozici další přesilovku, ani tu však nevyužili a chvíli nato si připsal přesnou trefu hostující Matěj Ptáček0:3. Lvům se ale přece jen podařilo snížit, ve 33. minutě střílel Jaroslav Prchal1:3. Co se nedařilo Břeclavi, to zvládl Havířov, ten necelých pět minut před druhou sirénou zužitkoval přesilovou hru, když podruhé  v zápase zakončoval Marcus Kósa1:4.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla na začátku další dvě havířovské branky, nejdříve se prosadil Jakub Jarolím1:5, po něm pak přesně pálil Filip Konesz1:6. Následně se mohla radovat i Břeclav, když poslal nechytatelnou střelu na bránu Tomáš Marek2:6. Lvi se sice v závěru prosadili ještě jednou, o gólovou střelu se postaral Jaroslav Prchal 3:6. Na víc už se ale domácí nezmohli, a tak si Havířov veze do Slezska tři body.

V neděli se měli svěřenci Marka Pavlačky na domácím ledě postavit proti Chrudimi, utkání je ale nakonec odloženo. Nejbližší zápas tak dorostence čeká v úterý, kdy v Gascontrol Aréně hostí Polsko.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Po posledním utkání v Třebíči, kde jsme zbytečně ztratili dva body, jsem byl ke klukům hodně kritický. Dnes si naopak všichni zaslouží pochvalu, od začátku zápasu jsme měli dobře nastavené hlavy, byli koncentrovaní a až na pár výjimek podali zodpovědný výkon, který nás dovedl k velmi důležitému, ale troufnu si říct i k zaslouženému vítězství. Konečně si do vyrovnané tabulky připisujeme plný počet bodů z venkovního zápasu.