Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

ELIOD Extraliga dorostu – změny v pravidlech, systém a rozlosování

29.06.2018 | Josef Nudera

Po sloučení kategorie mladšího a staršího dorostu vznikla nová kategorie s názvem Extraliga dorostu. Byl nastaven systém s bonusovými body a soutěž čeká i další zajímavá novinka. Čeho se novinka týká a jaký má Havířov los?

Od nadcházející sezony se už nebudou hrát dvě kategorie dorostu, ale pouze jediná. Mladší dorost byl vymazán a nová kategorie ponese název ELIOD Extraliga dorostu.

Do extraligy pro ročníky 2003 a 2004 se zapojí celkem 30 týmů ve třech skupinách. V každé skupině bude hrát 10 týmů.

Ve skupině východ došlo ke změně. Místo sestupující Poruby, bude hrát extraligu dorostu Olomouc.

V základní skupině odehrají týmy celkem 18 zápasů. Po skončení této fáze se každá skupina extraligy rozdělí. Celkem 4 nejlepší celky tabulky postoupí do dvou šestičlenných skupin.

V nich se bude začínat od nuly a dosud uhrané body se nebudou započítávat.

Ostatní nepostupující týmy se utkají ve svých skupinách čtyřkolově každý s každým. Uhrané body se v této fázi započítávají. Poslední tým z každé skupiny sestoupí do Regionální ligy dorostu.

Jak bude vypadat play-off?

Do vyřazovací fáze postoupí všechny týmy z horních dvou skupin. K nim se přidají vítězové spodních skupin a nejlepší tým ze druhých míst.

Play-off pavouky se budou hrát odděleně západ – východ. Čtvrtfinále a semifinále v těchto skupinách se bude hrát na 2 vítězná utkání se startem na ledě hůře umístěného týmu.

Čtyři postupující týmy pojedou na závěrečný víkend, kde se utkají vyřazovacím způsobem na jedno vítězné utkání s prodloužením do rozhodnutí.

Stejně jako v Extralize juniorů se bude hrát po každém utkání, které neskončí nerozhodně po základní hrací době, povinné prodloužení o bonusový bod.

Novinkou bude změna pravidel ohledně puku v ochranné síti. V dorostu a v žácích se nebude přerušovat hra po trefení puku do ochranné sítě. Hra se nebude přerušovat, pokud po střele útočícího týmu bude puk tečován soupeřem do ochranné sítě. Zákrok brankáře do ochranné sítě hru nepřeruší a bude se hrát dále.

Více o pravidlu na stránkách hokej.cz: ZDE

Hrát se bude ve čtvrtky a soboty.

Jak vypadá skupina VÝCHOD?

Skupina Východ

Vítkovice, Zlín, Přerov, Havířov, Třinec, Olomouc, Vsetín, Warrior Brno, VSK Technika Brno, Šumperk

Havířovští dorostenci začnou extraligu dvojbojem s brněnskými týmy. Nejprve se utkají na domácím ledě v sobotu 8. září s Technikou Brno, následně vyjedou ve čtvrtek ke 2. kolu na led Warrioru Brno.

Sobota 8. září, 1. kolo: Havířov – VSK Technika Brno
Čtvrtek 13. září, 2. kolo: HCM Warrior Brno – Havířov

Kompletní rozlosování základní části si můžete přečíst: ZDE