Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Fotbalový AZ Globus Cup má za sebou další povedený ročník

13.05.2018 | Jan Kudělka

V sobotu 12. května 2018 se ve fotbalovém areálu MFK Indiáni Havířov v Prostřední Suché, pořádal další ročník AZ Globus Cupu v minikopadné. Již tradičně se na něm scházejí sportovní týmy včetně havířovských hokejistů. Turnaj se i letos povedl, počasí bylo pro fotbálek ideální a nakonec si na hráče posvítilo v odpoledních hodinách i sluníčko. Divácká návštěva, byla také parádní. Diváci hráče poctivě povzbuzovali a hnali za vítězstvími. To nakonec pro sebe vybojoval tým KA-Clubu, AZ (na snímku) se umístil na 2. místě poté, co prohrál finále v penaltovém rozstřelu. Na pěkném třetím místě se umístila Kopřivnice, tým Legendy AZ bral 5. příčku.

Letošními účastníky turnaje, byli kromě týmu AZetu a AZ legend také KA-Club, HC Vítkovice Ridera, GLOBUS Team, Baloňáci, DC FRIENDS, Kopřivnice, EUROLINE Team, Panteři Havířov, HC Orlová a STRAMIS Team. Hrálo se již tradičně 2x15 minut na ¼ klasického fotbalového hřiště.

Všichni diváci, kteří na tento turnaj dorazili, mohli shlédnout pěkné fotbalové zápasy, ve kterých nebyla nouze o pohledné střelecké pokusy, kličky, parádičky a krásné góly. V zápasech jste mohli, zahlédnout jak členy současného kádru AZetu, tak také manažera klubu Patrika Rimmela nebo sekretáře havířovského klubu Robina Pavlase.

Tým LEGENDY AZ letos tvořili: Robin Pavlas, Patrik Rimmel, Jan Daneček, Lukáš Daneček, Robert Říčka, Marek Sikora, Petr Prokop a Tomáš Urbánek.

AZ Havířov byl na letošním GLOBUS Cupu tvořen těmito hráči: Jan Maruna (C), Radek Pořízek, Lukáš Bednář, Jakub Kotala, David Chroboček, Jakub Matai, Patrik Luža, Dominik Cihlář, Jan Bambula a Dominik Raška.

12 týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se utkali systémem každý s každým.

Zápasy v základních skupinách:

Výsledky zápasů skupiny A:

AZ legendy – Baloňáci 10:3
AZ legendy – DC FRIENDS 0:0
AZ legendy – Stramis 7:0
AZ legendy – Kopřivnice 2:3
AZ Legendy – EUROLINE 5:1
DC – Baloňáci 3:1
DC – Stramis 2:0
DC – Kopřivnice 2:1
DC – EUROLINE 1:0
Baloňáci – Stramis 6:3
Baloňáci – Kopřivnice 1:4
Baloňáci – EUROLINE 1:5
Stramis – Kopřivnice 2:4
STRAMIS – EUROLINE 1:3
Kopřivnice – EUROLINE 4:2

Tým DC & Friends - vítěz skupiny A

Konečná tabulka skupiny A:

1. DC
2. Kopřivnice
3. AZ Legendy
4. EUROLINE
5. Baloňáci
6. Stramis

Kopřivnice, opět v bráně s Víťou Stránským, je už tradičním účastníkem turnaje. Letos skončila na 4. místě

Výsledky zápasů skupiny B:

AZ Havířov – KA Club 2:0
AZ Havířov – Vítkovice 1:1
AZ Havířov – GLOBUS Team 1:1
AZ Havířov – Panteři 2:1
AZ Havířov – Orlová 2:1
KA CLUB – Vítkovice 3:2
KA CLUB – GLOBUS Team 4:1
KA CLUB – Panteři 3:1
KA CLUB – Orlová 2:1
Vítkovice – GLOBUS Team 3:1
Vítkovice – Panteři 1:1
Vítkovice – Orlová 3:4
GLOBUS Team – Panteři 3:1
GLOBUS Team – Orlová 0:3
Panteři – Orlová 0:2

Tým spolupořadatele turnaje HM GLOBUS

Konečná tabulka skupiny B:

1. KA Club
2. AZ Havířov
3. Orlová
4. Vítkovice
5. GLOBUS Team
6. Panteři

Zápasy o konečné umístění:

Zápasy o Cenu útěchy:

O 5. a 6. místo: Legendy AZ – Orlová 5:2
O 7. a 8. místo: Euroline – Vítkovice 1:4
O 9. a 10. místo: Baloňáci - Globus 1:3
O 11. a 12. místo: Stramis - Panteři 0:3

Tým EUROLINE bral 8. místo

Zápasy o celkové vítězství:

Semifinále 1: DC FRIENDS – AZ 0:1pen.
Semifinále 2: KA Club - Kopřivnice 4:2
O 3. místo: DC FRIENDS – Kopřivnice 4:2
Finále: AZ - KA Club 1:2pen.

Vítězem IV. ročníku GLOBUS CUPU  stal tým KA Clubu

Celkové pořadí turnaje:

1. KA Club
2. AZ Havířov
3. DC FRIENDS
4. Kopřivnice
5. Legendy AZ
6. Orlová
7. Vítkovice
8. Euroline
9. GLOBUS
10.Baloňáci
11. Panteři
12. Stramis

Hodnocení celého vydařeného turnaje patří hlavnímu organizátorovi Robinu Pavlasovi

„Jednalo se již o čtvrtý ročník turnaje, jehož generálním partnerem je Hypermarket GLOBUS Havířov. Je to podruhé, kdy se účastnilo celkově 12 týmů. Já osobně si myslím, že se nám to podařilo, i s mými kolegy Vladimírem Krčem a Pavlem Starečkem, zorganizovat dobře. Dodrželi jsme časový plán, dokonce jsme skončili ještě dříve, než jsme původně plánovali. Počasí nám, jako zatím každý rok, vyšlo, za což jsme rádi. Také bych chtěl poděkovat všem sponzorům, kteří se na tomto ročníku GLOBUS Cupu podíleli, a chci poděkovat také divákům. Moc nás potěšilo, že letos byla největší návštěvnost v historii.

Fotografie z turnaje ve FOTOGALERII ZDE.