VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Fotbalový AZ Globus Cup má za sebou další velice povedený ročník

28.06.2020 | Jan Kudělka

V sobotu 27. června 2020 se ve fotbalovém areálu MFK Indiánu Havířov v Prostřední Suché, pořádal další ročník AZ Globus Cupu v minikopané. Již tradičně se na něm scházejí sportovní týmy včetně havířovských hokejistů. Turnaj se opět maximálně vydařil, počasí bylo pro fotbálek ideální i když sluníčko pěkně pálilo a většina hráčů odcházela po skončení turnaje mírně opálená. Divácká návštěva, byla také parádní. Diváci hráče poctivě povzbuzovali, hnali za vítězstvími a občas si i mezi zápasy se svými oblíbenci stihli popovídat. Celý turnaj nakonec ovládl celek Výběru Extraligy – ŠACHTAR BO Ostrava. Na druhém místě se umístila Česká dubai a třetí příčku obsadil výběr AZetu Heimstaden Havířov.

Letošními účastníky turnaje byly, kromě týmů, které se umístily na prvních třech příčkách, také celky AZ Legendy, Panteři Havířov, Euroline team, Autodům Vrána team a BAIER team, HC Horní Suchá, Torpédo Excelsior Havířov, HC Kopřivnice, Dynamo Havířov, HK Nový Jičín, HC Orlová, HC Wolwes Český Těšín a Rapid Havířov.

Všichni diváci, kteří na tento turnaj dorazili, mohli shlédnout zajímavé fotbalové zápasy, ve kterých nebyla nouze o pěkné akce, povedené střelecké pokusy nebo kvalitní brankářské zákroky. V zápasech jste mohli, zahlédnout jak členy současného kádru AZetu, tak i bývalé hráče. Jedním z nich byl také organizátor celé akce a sekretář havířovského klubu Robin Pavlas, který se představil ve dresu Legend AZetu.

Letos se turnaje nezúčastnil historicky nejúspěšnější tým KA klub Havířov. Zápasy se hrály v délce 2x10 minut na čtvrtině fotbalového hřiště, zápasy od pátého místa pak 1x12 minut.

Na diváky však nečekaly jen kvalitní a napínavé utkání. Byl pro ně připravený také stánek s dobrotami, mezi které patřily také parádní klobásky, nebo čepované pivo. Pro děti byla rovněž připravena zábava – skákací hrad.

16 týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se utkaly systémem každý s každým.

Zápasy v základních skupinách:

Výsledky zápasů skupiny A:

Autodům Vrána – AZ Heimstaden Havířov 1:4

Dynamo Havířov – AZ Legendy 0:0

AZ Heimstaden Havířov – Dynamo Havířov 3:1

AZ Legendy – Autodům Vrána 2:1

AZ Legendy – AZ Havířov 1:1

Autodům Vrána – Dynamo Havířov 1:3

Konečná tabulka skupiny A:

1. AZ Heimstaden Havířov

2. AZ Legendy

3. Dynamo Havířov

4. Autodům Vrána

Výsledky zápasů skupiny B:

Euroline team – Česká dubai 1:5

HC Horní Suchá – HC Orlová 3:0

Česká dubai – HC Horní Suchá 4:2

HC Orlová – Euroline team 0:3

HC Orlová – Česká dubai 1:1

Euroline team – HC Horní Suchá 4:0

Konečná tabulka skupiny B:

1. česká Dubai

2. Euroline team

3. HC Horní Suchá

4. HC Orlová

Výsledky zápasů skupiny C:

Baier Team – ŠACHTAR BO Ostrava 2:2

Panteři Havířov – HK Nový Jičín 2:3

ŠACHTAR BO Ostrava – Panteři Havířov 6:1

HK Nový Jičín – Baier team 4:2

HK Nový Jičín – ŠACHTAR BO Ostrava 0:3

Baier team – Panteři Havířov 4:2

Konečná tabulka skupiny C:

1. ŠACHTAR BO Ostrava

2. HK Nový Jičín

3. Bauer team

4. Panteři Havířov

Výsledky zápasů skupiny D:

Torpédo Excelsior Havířov – HC Kopřivnice 1:3

Rapid Havířov – HC Wolfes Č-T 2:1

HC Kopřivnice – Rapid Havířov 3:3

HC Wolfes Č-T – Torpédo Excelsior Havířov 1:2

HC Wolfes Č-T – HC Kopřivnice 2:5

Torpédo Excelsior Havířov – Rapid Havířov 2:3

Konečná tabulka skupiny D:

1. HC Kopřivnice

2. Rapid Havířov

3. Torpédo Excelsior Havířov

4. HC Wolfes Č-T

Za legendy AZetu nastoupila také posila AZetu pro následující sezónu Martin Adamský

Zápasy o konečné umístění:

Zápasy o Cenu útěchy:

O 5. a 6. místo: Rapid Havířov – Euroline team 1:0

O 7. a 8. místo: HC Kopřivnice – HK Nový Jičín 1:2

O 9. a 10. místo: Dynamo Havířov - Baier Team 2:0

O 11. a 12. místo: HC Horní Suchá – Torpédo Excelsior Havířov 1:0

O 13. a 14. místo: Panteři Havířov – HC Orlová 2:3

O 15. a 16. místo: HC Wolves Č-T – team Autodům Vrána 2:3

Zápasy o celkové vítězství:

Semifinále 1: AZ Heimstaden Havířov – Česká dubai – Postoupila česká Dubai

Semifinále 2: ŠACHTAR BO Ostrava - AZ Legendy – Postoupili ŠACHTAR BO Ostrava

O 3. místo: AZ Heimstaden Havířov – AZ Legendy – Bronzovou medaili vyhrál výběr AZetu Havířov

Finále: Česká dubai – ŠACHTAR BO Ostrava – Zlatou medaili na krk si pověsil tým ŠACHTARU.

Vítězem AZ GLOBUS CUPU 2020 se stal tým výběr Extraligy-ŠACHTAR BO Ostrava

Celkové pořadí turnaje:

1. ŠACHTAR BO Ostrava

2. Česká dubai

3. AZ Havířov

4. AZ Legendy

5. Rapid Havířov

6. Euroline team

7. HK Nový Jičín

8. HC Kopřivnice

9. Dynamo Havířov

10. Baier Team

11. HC Horní Suchá

12. Torpédo Excelsior Havířov

13. HC Orlová

14. Panteři Havířov

15. Autodům Vrána

16. HC Wolfes Č-T

Hodnocení celého vydařeného turnaje patří hlavnímu organizátorovi Robinu Pavlasovi:

„S turnajem i jeho průběhem, jsem maximálně spokojen, protože se nám i letos povedlo, tak jako loni, naplnit turnaj na 16 týmů. Myslím si, že letošní turnaj byl zatím nejvyrovnanější ze všech doposud uskutečněných. Snažil jsem se to poskládat hlavně z hokejových týmů, proti kterým hrajeme nebo jsme hrávali. Ať už je to Kopřivnice, Orlová, Výběr Extraligy (ŠACHTAR BO Ostrava pozn. red.) a taky nově i Český Těšín. Dokonce nám vyšlo i počasí, což je pro tento turnaj vždy základ. Takže jsem doopravdy velice spokojen. Tímto bych chtěl poděkovat generálnímu partnerovi hypermarketu Globus Havířov za spolupořádání této akce, protože bez nich by to nebylo možné uskutečnit v tak dobrých podmínkách.“

Fotografie z turnaje ve FOTOGALERII ZDE.