VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov jede bojovat na led litoměřických Kališníků

14.11.2014 | Petr Blakala

AZet čeká další výjezd na kluziště soupeře. V rámci 25. kola se totiž střetne s týmem Litoměřic. Mělo by se jednat o velmi vyrovnané utkání, jelikož se jedná o souboj týmů na třetí a páté příčce v prvoligové tabulce. Nechme se společně překvapit, co si na nás hokejisté obou celků připraví. Úvodní vhazování je plánováno na 17. hodinu.

Překvapivá prohra AZetu a vyhrané derby Kališníků

Dva a půl tisíce diváků dorazilo na středeční utkání, kdy AZet přivítal na svém ledě Jestřáby z Prostějova. Domácí hokejisté odehráli velmi dobrou první dvacetiminutovku, kdy vstřelili jednu branku a Prostějovské prakticky k ničemu nepustili. Ve druhé části hry však inkasovali tři branky a rázem bylo vše jinak. I přes obrovské úsilí ve třetím dějství se Havířovským nepodařilo vyrovnat, když v 57. minutě vstřelil kontaktní branku Tomáš Fořt. Prostějov si tak odvezl z havířovského prostředí tři velmi cenné body.

“Celou první třetinu jsme excelovali, jenže jsme z toho vytěžili pouze jednu branku, což se v konečném důsledku ukázalo jako rozhodující. Hned z kraje druhé třetiny jsme po chybách dostali dva góly a naše hra se rozpadla,“ popisuje neúspěch Havířova asistent trenéra Tomáš Potěšil, kterého jsme vyzpovídali ihned po utkání.

Autor: Karel Vaculík

Severočeské derby navštívilo o tisíc diváků méně, než bylo přítomno v Havířově. Litoměřice už ve 4. minutě otevřely skóre tohoto utkání, které během první a druhé periody postupně navyšovaly. Tříbrankové vedení jim však nakonec nemuselo stačit, protože domácí hokejisté z Ústí nad Labem vyhráli třetí třetinu 2:0 a dvě minuty do konce se pokoušeli vyrovnat stav utkání, které by zřejmě dospělo do prodloužení. To se jim nepodařilo, tříbodový zisk si připsali Kališníci, kteří si tak polepšili v prvoligové tabulce.

Produktivita a vzájemné postavení v tabulce

Co se týče tabulkového umístění, tak na tom jsou lépe hokejisté z Litoměřic, na které ztrácí Havířov pět bodů. Kališníci mají na svém kontě 46 bodů a patří jim prozatím třetí příčka. Havířovští obhajují pátou pozici, přičemž stejný počet bodů mají České Budějovice (4. místo). Na záda „dýchá“ AZetu klub z Kadaně, jenž je o pouhý bod horší. Litoměřičtí se však mohou spolehnout na své střelce – zejména na Vítězslava Bílka, jenž vstřelil 19 branek.

Kanadské bodování obou týmů

1. Jaroslav Kalla (LTM) – 4+29
2. Vítězslav Bílek (LTM) – 19+10
3. Jiří Rys (LTM) – 6+13
4. Antonín Pechanec (HAV) – 7+10
5. Tomáš Jiránek (HAV) – 6+8
6. Martin Jakúbek (HAV) – 3+11

Úspěšnost brankářů

1. Tomáš Král (LTM) – 94,17% (průměr 1,82 obdržených branek na zápas)
2. Lukáš Daneček (HAV) – 92,11% (průměr 2,42 obdržených branek na zápas)
3. Petr Přikryl (LTM) – 90,57% (průměr 3,05 obdržených branek na zápas)
4. Petr Matoušek (HAV) – 89,42% (průměr 3,62 obdržených branek na zápas)

Autor: Karel Vaculík

Marodka havířovského týmu

AZet trápí také velmi obsáhlá marodka hráčů. Momentálně je mimo hru celkem šest hokejistů havířovského mužstva. Proto se opět v sestavě objeví někteří hráči z extraligových klubů. O koho půjde se rozhodne v sobotu dopoledne.

Sestavy týmů v minulých zápasech

AZ Havířov: Matoušek – Matějíček, Foltýn, Lenďák, Graca, Repe, Bezuška, Bahounek – Šedivý, Hlinka, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Haas, Pechanec "A", Tomi – Rimmel, Maruna "A", Sztefek "C"

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Krstev, Šulc "A", Plášil, Míka "A", Bílek, Špelda, Kolář, Málek – Procházka, Kalla, Bílek – Jarůšek, Hašek, Novák "C" – Schwamberger, Černoch, Doležal – Ondráček, Brandejský

Ostatní sobotní zápasy