VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov se pokusí prodloužit vítěznou sérii na Slovensku, v přípravě vyzve Žilinu

24.08.2022 | Jiří Pudich, FOTO: Michal Polák

Havířovští hokejisté vkročili do předsezónní části úspěšně. Potom, co zdolal v Polsku Sosnowiec, si na domácím ledě poradil i se slezským sokem z Opavy. Ve čtvrtek 25. srpna od 17.30 hodin čeká AZet prověrka v Žilině.

Havířovští odjedou na severozápad Slovenska dobře naladěni. Se Slezanem si poradili poměrně hravě, dvě branky v rozmezí 30 vteřin nastavily tempo po zbytek klání. Matouš Čmiel otevřel skóre v oslabení, vítěznou brankou na něj navázal Adam Kofroň, jemuž nabíjel Daniel Spratek. Navrátilci potom posila z Kopřivnice laskavost oplatila. Třetí branka byla na Opavu už příliš a bylo hotovo.

Slovenští Vlci budou tvrdým oříškem. Vyhráli 1. ligu a dostali možnost bojovat o postup do Tipos extraligy. Po úspěšném prvním duelu s nimi ale Liptovský Mikuláš zametl, další zápas už jim nedal. Na vlně porážek se Žilina vezla i v přípravě. Martinu a Košicím pokaždé podlehla tříbrankovým rozdílem. Nakonec ale svou střeleckou smůlu prolomila, v divoké přestřelce vyzrála na Dubnicu a je připravená na prvního českého vyzyvatele.

AZet může jet na výpravu sebevědomý, mimo nedávných výher je může těšit i vzájemná bilance. Havířovští vyhráli s Vlky v roce 2014 v poměru 3:1, o dva roky později se blýsknuli stejným výsledkem. Dočkají se ve čtvrtek další výhry?

Sestava Havířova v posledním přípravném utkání (vs. Opava):
Štipčák (Šindelka) – Apolenář, Bílek, Čmiel, Dudáš, Haas, Havlík, Chovaniak, Kofroň, Krupa, Kunc, Mrowiec, Pastor, Pawliczek, Pniok, Scurek, Spratek, Tvrdý.

Sestava Žiliny v posledním přípravném utkání (vs. Dubnica):
Kubiridzak (Tomek) – Nahálka, Sloboda, Rehák, Jakubík, Uram, Pišoja, Růžička, Lopusan, Halama, Macek, Pacalaj, Hudec, Danielčák, Dudas, Fryč, Krendželák, Benko, Skalde, Synak.

Třetí přípravný zápas AZetu je na programu ve čtvrtek 25. srpna 2022 v 17.30 hodin v žilinské NIKÉ ARÉNĚ.