Havířovský dorost je dále lídrem tabulky, poradil si i s Třincem

Josef Nudera | 11.10.2018

V rámci 8. kola ELIOD Extraligy dorostu proti Havířovu nastoupil blízký rival - Oceláři Třinec. AZ měl po celých 60 minut utkání pod kontrolou a spolehlivě si dokráčel pro vítězství 5:0. Následně urval i bonusový bod po nájezdech. Havířov tak dále vévodí tabulce skupiny východ.

ELIOD Extraliga dorostu - 8.kolo čt 11.10.17:45
AZ Residomo Havířov - HC Oceláři Třinec
5:0
(3:0, 0:0, 2:0 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Horváth (Bárta, Sturcz), 7. Vojkůvka (TS), 20. Dobeš (Moškoř), 44. Pavlačka (Moškoř, Becher), 49. Pavlačka (Moškoř, Kremnický), rozh. náj. Szturc. Rozhodčí: Rapák – Kořístka, Zicháček. Vyloučení: 6:5., navíc Vojkůvka (HAV) 10 min.OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 35:19 (11:4, 11:12, 11:2, 2:1). Průběh utkání: 5:0.

AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Kremnický, Wlodara, Kubíček, Křivohlávek, Bílek, Dobeš, Zmarzlák – Kusak M., Kusak P., Spurný, Szturc, Horváth, Pavlačka, Moškoř, Vojkůvka, Urbančík, Bárta, Becher
HC Oceláři Třinec: Halouzka (od 21. Klimek, 65. Halouzka) – Mošnička, Andrle, Chovaniak, Bujak, Pilarčík, Kyselý, Hrůzek – Šutý, Przybyla, Šotkovský, Kašpárek, Petrovský, Wawrzkiewicz, Samuhel, Tomiczek, Ramik, Procházka, Hykl

V rámci 8. kola ELIOD Extraligy dorostu na sebe narazil Havířov a Třinec.

Havířov začal zápas mnohem lépe a již ve 3. minutě poprvé otevřel brankový účet. Kevin Horváth se dostal k puku před Halouzkou a prostřelil jej střelou do horní části branky – 1:0. AZ pokračoval v dobrém výkonu i nadále a po proměněném trestném střílení navýšil Marek Vojkůvka na 2:0.

I ve zbytku první třetiny byl Havířov na ledě mnohem více vidět, ale mnoho střeleckých pokusů jsme neviděli. Třinec za první třetinu vypálil snad jen dvakrát. Ve 20. minutě se dokázal ještě po přihrávce Moškoře prosadit Zdeněk Dobeš – 3:0.

Třinec se ve druhé třetině zvedl a ve 22. minutě mohl udeřit. K dorážce se dostal Bujak, ale Zlatnický jeho pokud zneškodnil. Ve 29. minutě se dokázal dostat přes dva obránce Denis Bárta, ale jeho blafák mu nevyšel.

Ve 31. minutě vypálil od modré Chovaniak, puk se odrazil od Zlatnického před branku, ale ani po dorážce se hosté nemohli radovat. Zbytek druhé třetiny se odehrál aktivně, ale bez větších šancí.

Začátek třetí třetiny patřil opět Havířovu. Ve 44. minutě projel Martin Pavlačka mezi několika hráči až před brankáře Klimka a úspěšně zakončil – 4:0. Následně se do dvou dobrých šancí dostal Szturc, po jedné z nich se rozezvonila tyčka.

Ve 49. minutě využil Havířov bleskurychle početní výhody, když byl na konci rychlé a pohledné souhry Martin Pavlačka – 5:0.

V 53. minutě měli hosté šanci snížit z trestného střílení, ale Petrovský netrefil branku. Havířov si tak pohodlně došel pro 3 body.

V nadstavbě se v prodloužení mohl nejprve prosadit Szturc, ale Klimek jeho zakončení jen tak tak vyrazil. Muselo se do nájezdů, kde byl úspěšnější Havířov (3:2) – vítěznou branku v nájezdech si připsal Gabriel Szturc.