Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Hokejový klub AZ Havířov má nové vedení

29.04.2022 | Tisková zpráva

HAVÍŘOV – Hokejový klub AZ Havířov má od úterý 26. dubna nové vedení. Do čela havířovského celku se po několikatýdenním procesu předávání potřebných náležitostí postavila skupina kolem Petra Malíře.

Do vedení klubu vstoupil havířovský hokejový odchovanec společně se svými dvěma společníky. Zatímco Petr Malíř bude mít jako nový prezident HC AZ Havířov 2010 z.s. na starosti sportovní vedení klubu, zodpovědností Matúše Szilágyiho bude technické řízení a o právní záležitosti bude pečovat Rostislav Silný. „Sám jsem v klubu vyrůstal, dal mi směr do života a spoustu mě toho naučil i mimo led. Rád bych na tuto dobu se svými společníky navázal a pomohl navrátit havířovskému hokeji důstojnou roli a dobré jméno v rámci českého sportu,“ popsal Petr Malíř svou motivaci.

Společně s novým vedením do klubu přichází také obměna téměř na všech pozicích v rámci jeho managementu. Sportovním manažerem se stal Milan Mikulík, na pozici trenéra havířovského A týmu nastoupil Jiří Raszka. Do klubu se vrací také v roli šéftrenéra havířovská osobnost s řadou zkušeností Jan Křivohlávek. „Trenérský i organizační tým jsme vybírali s maximální pečlivostí. Volili jsme osoby, kterým důvěřujeme a mají jasnou vizi shodující se s našimi představami o dalším směřování hokejového celku,“ popsal Matúš Szilágyi. Důležitou část komunikace klubu vedoucí k fanouškům bude zastřešovat marketingový manažer Michal Raszka, který již na této pozici působil.

Během následujících sezon se chce nové vedení AZ Havířov zaměřit mimo jiné na hokejové vzdělávání a vytvořit si tak kvalitní vlastní zdroje hráčů pro A tým. Kromě profesionálních trenérů a metodického vedení dětí napomůže k naplnění tohoto cíle také spolupráce mezi klubem a Základní školou 1. máje v Havířově. „Velmi nás těší, že se nám podařilo domluvit s vedením školy na vytvoření konceptu hokejové akademie. Půjde o kombinaci klasické školní výuky s hokejovým vzděláváním, ve které bude klíčová spolupráce pedagogů a hokejových trenérů. Děti se tak budou moci sportovně rozvíjet, ale bude kladen velký důraz také na jejich školní prospěch,“ představil projekt Petr Malíř. Otevření první takové třídy je plánováno na září 2023. Napomoci k dalšímu rozvoji malých hokejistů pak může také plánovaná tréninková hala, která by měla v následujících letech vyrůst v lokalitě na ulici Mánesova.

Nelehká práce čeká vedení klubu a sportovní management v rámci havířovského hokejového A týmu. Ten se v nové sezoně představí v rámci 2. hokejové ligy. „Máme před sebou zásadní úkol havířovský seniorský hokej stabilizovat a vytvořit konkurenceschopný tým. V následující sezoně bychom rádi předvedli kvalitní výsledky a nastartovali tak cestu zpět do 1. hokejové ligy,“ uvedl Milan Mikulík, sportovní manažer AZ Havířov. V rámci dlouhodobé koncepce klubu plánuje jeho nové vedení návrat do druhé nejvyšší hokejové soutěže nejpozději ve spektru následujících čtyř let. Během této doby se budou hráči týmu zaměřovat nejen na své sportovní výkony, ale také sbírat trenérské zkušenosti jako asistenti u dětských věkových kategorií. Klub si tak vytvoří vlastní kvalitní trenérskou základnu znalou havířovského hokejového prostředí.

Zásadní v naplňování stanovených priorit a představ je pro hokejový klub podpora dlouholetého a významného partnera v podobě statutárního města Havířov. „Sport je jistě důležitou součástí života ve městě. Těší mě, že má havířovský hokejový klub nové vedení s dlouhodobou vizí a návazností na další projekty na území Havířova jako je například druhá hala s ledovou plochou,“ zhodnotil Josef Bělica, primátor Havířova.

Nové vedení klubu by v rámci své společenské odpovědnosti rádo navázalo spolupráci také s různými lokálními zařízeními poskytujícími například sociální služby či jinými havířovskými sportovními kluby. Prioritou do následujících sezon je rovněž zkvalitnění komunikace uvnitř i vně klubu.