VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Je tady super parta, říká Lukáš Žiak

06.09.2019 | Daniel Wróbel

K dnešnímu rozhovoru a zhodnocení přípravy jsme si pozvali 21letého útočníka Lukáše Žiaka. Ten se do přípravy zařadil v její polovině po příchodu z Liptovského Mikuláše. Lukášovi se po příchodu velmi dařilo. Stihl odehrát 4 přípravná utkání a připsal si 5 bodů (1 gól a 4 asistence). Věříme, že se mu bodově bude dařit i v sezóně.

Lukáši, včerejším utkáním v Jastrezbie (AZ vyhrál 6:2) skončila vaše letní příprava. Jak hodnotíš tuto část sezóny a jaký máš z ní pocit?

Začal jsem v Havířově později, ale i tak si myslím, že byla příprava dobrá. Ale určitě se tam našly chyby, které chceme do sezóny zlepšit. Vyhráli jsme poslední přípravný zápas, tak doufám, že to takhle bude pokračovat i v sezóně.

Tým zaznamenal hodně změn v sestavě. Plno příchodů a odchodů. Co říkáš na atmosféru v kabině? Jakou máte partu a co nováčci, zapadli do kolektivu?

Já jsem určitě hodně překvapený z toho, že je tady super parta. Nebyl problém, že jsme tady přišli z jiného týmu. V kabině panuje velice pohodová atmosféra.

Který zápas byl podle tebe v přípravě nejlepší a který naopak nejhorší? Jak už z tvého osobního pohledu, tak i z pohledu týmového výkonu.

Tak určitě nejvíce povedený zápas byl ten první, když jsem tady přišel, který jsme hráli se Vsetínem. Ten jsme vyhráli 5:1 a byla to pro mě velká výzva, protože jsem se chtěl ukázat v tom nejlepším (úsměv). Myslím, že se mi to povedlo. A nejhorší zápas byl ve Vsetíně. Bylo tam moc chyb jak už z mojí strany, tak i z té týmové. Ale s každým videem ze zápasu a s každým tréninkem jsme ty chyby eliminovali a včera se ukázalo, že jsme se z chyb poučili.

Jenom pro doplnění, od svého příchodu hraješ v lajně s Petrem Fridrichem a v posledním utkání se k vám přidal nově příchozí Josef Baláž. Jak se ti s klukama hraje a co říkáš na vaši lajnu?

Tak s Fridrichem jsem hrál jen 4 zápasy. Do té doby jsme spolu nehráli vůbec, takže bylo to něco nového a pořád si na sebe ještě zvykáme. A s Balážem jsem odehrál už více zápasů. Tak se nějak do sebe umíme vcítit. Víme kdo kde je a umíme si na sebe zakřičet.

V týmu je celkově hodně mladých hráčů. Jak to vnímá kabina a je to podle tebe plus nebo mínus?

Tak vždy se najdou plusy i mínusy. Ale myslím si, že je to dobré v tom, že se mladí hráči můžou ukázat. Samozřejmě je to pro nás dřina a musíme na sobě neustále pracovat. Na druhou stranu je lepší mít nějaké slavné jména v týmu, ale někdy to může být i na škodu. Určitě se nebudeme dívat na to, kdo má jaké hráče. Do každého zápasu půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát a je jedno jestli tam bude 15 nebo 10 mladých. Prostě vždy půjdeme do zápasu na 100 %.

V prvním ostrém kole vás čeká soupeř z Poruby. Připravujete se nějak na ně nebo půjdete do toho stejně jako do každého jiného zápasu?

S přípravou na daný zápas začneme až od pondělí. S Porubou to bude určitě těžký zápas. Myslím si, že je to favorit ligy při pohledu na jejich soupisku. Jak už jsem odpověděl v minulé otázce, půjdeme do toho na maximum. Možná máme soupisku mladší a horší než oni, ale určitě jim nedáme ani centimetr prostoru na ledě.

Chtěl by si na závěr něco dodat nebo vzkázat fanouškům?

Doufám, že nás fanoušci budou podporovat v každém zápase, ať se bude dařit nebo ne. Věřím, že budou chodit v co nejhojnějším počtu a budou našim šestým hráčem.

Děkuji moc za rozhovor a přeji hodně úspěchů v kariéře i životě.