Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Jedinečná akce Legenda legendám i v Havířově, v hlavní roli David Pastrňák

17.01.2020 | Petr Bortlík

Projekt, který přerůstá mantinely hokejové hřiště i světa, akce, která má obrovský pozitivní přínos a šance, jak získat vzácný a jedinečný dres AZetu s Davidem Pastrňákem na hrudi. To je projekt Legenda legendám, který proběhne v Havířově 27.1. během zápasu se Slavií Praha.

V letošním roce proběhne druhý ročník projektu Legenda legendám. Tento jedinečný projekt proběhl poprvé již v roce 2017, kdy by slavil své 67. narozeniny jedinečný a nenahraditelný Ivan Hlinka. Člověk, který se stal symbolem československého hokeje jako hráč i jako trenér spojuje národ v dobrém i dlouho poté, co nás bohužel předčasně opustil. V roce 2017 vznikl projekt Legenda pomáhá, jehož cílem je spojit hokejový národ pro dobrou věc. Do vybraných utkání tehdy vstoupily týmy nejvyšších tří hokejových lig v Česku s podobiznou Ivana Hlinky na hrudi, dresy šly následně do aukce a jejich výtěžek putoval na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky. Vybrané prostředky šly bývalým hráčům a jejich rodinám, které se ocitly obtížných životních situacích.

V roce 2020 projekt ožívá podruhé, tentokrát v lehce obměněné podobě. Opět půjde o dražení dresů, ve kterých odehrají hráči jednu třetinu, ale tentokrát se budou klub od klubu lišit. Každý tým si zvolí svou legendu, jež si dá i na dražené dresy. V Havířově proběhne tato událost v pondělí 27.1. proti Slavia Praha.

Výsledek obrázku pro legenda pomáhá

Zdroj: legendapomaha.cz

Legendou AZetu zvolen David Pastrňák

AZ Havířov se s radostí zapojil stejně jako ostatní kluby do této jedinečné akce a ze svých řad zvolil jednu z největších hvězd NHL současnosti a svého odchovance, Davida Pastrňáka. “Pasta”, jak je David přezdíván, hokejově vyrostl právě v Havířově a dodnes se k městu i klubu hrdě hlásí. Volba hráče, který nespojuje jen Havířov, ale minimálně celou republiku, byla tedy naprosto logická, přece jen, kdo by nechtěl dres s jedním z nejlepších útočníků na světě a ještě díky tomu přispět na dobrou věc? Po tomto originálním kousku bude jistě toužit mnoho hokejových fanoušků, následné dražby budou napínavostí jistě připomínat ta nejlepší hokejová utkání.

K samotnému projektu i volbě Legendy se vyjádřila další důležitá osoba klubu, bývalý hráč a současný manažer a asistent trenéra, Patrik Rimmel:

“Tato akce určitě padla na úrodnou půdu. Je o ni zájem, jak mezi kluby, tak i fanoušky a je jen dobře, že takovéto projekty vznikají.

Volba Davida byla jednoznačná, všichni jsme se na ní tady shodli. David je sice aktivní a pořád mladý hráč, ale je momentálně nejlepším českým hráčem a nejen v této sezóně patří mezi nejlepší hráče NHL. Dělá reklamu, jak celému českému hokeji, tak našemu klubu a městu.Také charakterově je David na vysoké úrovni.”

David Pastrňák - z Havířova k lídrovi střelců v NHL

David se narodil 25. května roku 1996 v Havířově, kde také již o tři roky později udělal své první hokejové krůčky. Že se jedná o výjimečný talent ukazoval již od žákovských let a v Havířově zůstal až do svých 15-ti let, kdy nastoupil dokonce i za muže. Rok na to se již vydal na své první zahraniční dobrodružství a to do Švédska, kde strávil další dvě sezóny, než byl draftován do NHL.

Dnes už patří “Pasta” mezi klenoty celé NHL. Důkazem budiž jeho druhá nominace na All-Star Games NHL, tentokrát dokonce v roli kapitána. V letošním ročníku je útočník hrající za Boston Bruins také nejvážnějším kandidátem na Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce ligy. Za posledních 7 let tuto trofej vyhrál hned 6 krát ruský fantom Alexandr Ovečkin, jednou pak jedna z dalších živoucích legend, Sidney Crosby. Právě Pastrňák může jejich kralování ukončit a stát se po Milanu Hejdukovi teprve druhým českým králem střelců. David Pastrňák odehrál v letošní sezóně 49 utkání, připsal si 36 branek (1. v lize), celkově pak 68 bodů (3.v lize) a mimochodem, již třikrát dokázal vsítit hattrick. (pozn. redakce, statistiky aktuální k 17.1.) Myslím, že nyní je i méně skalnímu fanouškovi jasné, že dres s tímto hráčem bude velice cenný suvenýr.

Výsledek obrázku pro david pastrnak az

Zdroj: isport.blesk.cz

AZ Havířov bude v těchto jedinečných dresech hrát již 27.1. od 17:00 proti Slavia Praha.