AZ Havířov

Vstupenky online je možno zakoupit ZDE

Jiří Trvaj – návrh pojmenovat po mně turnaj mě překvapil, ale potěšil zároveň

16.08.2022 | Petr Miklas

Jednoho z nejlepších odchovanců havířovského hokeje, brankáře Jiřího Trvaje, není třeba představovat. V Havířově se brankářskému řemeslu naučil a již v mladém věku byl oporou týmu mužů. Netrvalo dlouho a začaly kolem něj kroužit okolní extraligové kluby Třinec a Vítkovice. V extralize patřil k nejlepším brankářům a zachytal si i na mistrovství světa. V naší nejvyšší soutěži chytal za Třinec, Vítkovice, Kometu Brno, Znojmo a Olomouc. Získal tři stříbrné a tři bronzové medaile, třikrát byl vyhlášen nejlepším brankářem extraligy a jednou byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem extraligy. V krátkém rozhovoru prozradil, co vedlo k turnaji nesoucí jeho jméno a zavzpomínal na své začátky v Havířově.

O víkendu proběhl turnaj o Pohár JiříhoTrvaje hráčů ročníku 2010, tedy sedmých tříd. Více najdete zde. Dnes přinášíme postřehy k turnaji z úst samotného odchovance AZetu.

Kdy jste se dozvěděl, že by se v Havířově měl pořádat turnaj nesoucí Vaše jméno?

Jsou to asi dva měsíce, kdy mi, můj bývalý spoluhráč z extraligového Znojma, Milan Mikulík zavolal, že je tady ta možnost a jestli bych s tím souhlasil. Tak jsem po krátkém přemýšlení řekl: „Proč ne?“.

Co Vás napadlo, když jste tuto nabídku slyšel?

Člověk nic takového nečeká. Překvapilo mě, že po mně chtějí pojmenovat turnaj mládeže. Znamená to, že už má člověk něco za sebou, když se po něm pojmenovávají turnaje. Ale je to pěkné a jsem rád, že tady něco takového je.

Byl jste na turnaji přitomen nebo jste neměl čas?

Ne, byl jsem v Brně na benefiční akci. Přijel jsem až dnes, ale poslední třetinu finále jsem viděl.

Jaké to je, vrátit se znovu na stadión, kde jste začínal s hokejem?

Dýchne to na mě a naběhnou mi vzpomínky. Teď, když vidím ty kluky, tak si vzpomenu, jak jsem začínal já. Byl jsem tady od třetí třídy až do mužů, takže jsem prošel všemi kategoriemi a vzpomínám na to rád. Byl jsem tady prakticky každý den a ten stadión se od té doby moc nezměnil, takže je to pořád živé.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se daří.

Youtube