Již zítra sehraje AZet další přípravný zápas, jeho soupeřem budou Nové Zámky

06.08.2018 | Jan Kudělka

Po dvou přípravných zápasech v minulém týdnu přivítají už zítra na domácím ledě havířovští hokejisté dalšího soupeře. Tentokrát to bude opět klub z nejvyšší slovenské hokejové soutěže – MHC Mikron Nové Zámky. Přijďte naše hokejisty povzbudit přímo na stadion. Utkání se hraje v úterý 7.8.2018 od 18.00 hodin na ledě GASCONTROL Arény.

MHC Mikron Nové Zámky - další z účastníků slovenské TIPSPORT ligy

Nové Zámky skončily v minulé sezóně na posledním nesestupovém 8. místě Tipsport ligy. I přesto si zahrály play-off, kde narazily na mužstvo Nitry. S ním prohráli všechny čtyři zápasy a cesta vyřazovacími boji pro ně tím pádem skončila.

V dresu Nových Zámků bude nově od letošní sezóny nastupovat nejproduktivnější hráč Detvy a rodák z HAVÍŘOVA David Videlka, který přišel do Nových Zámků na hostování do konce sezóny 2018/2019.

Trenér Nových Zámků Milan Jančuška má za sebou i bohatou hráčskou kariéru. Jako hráč strávil 10 sezón v Košicích, se kterými dvakrát vyhrál titul, 2 sezóny v Trenčíně, 5 sezón ve francouzském týmu Megève a 1 sezónu ve finském klubu KooKoo Kouvola.

Jako trenér již trénoval v Megève, Košicích, Popradu, Sangliers Arvert de Clermont – Ferrandu, Liptovském Mikuláši, Podhale Nowy Targ a také v Žilině.

AZ sehrál s Popradem vyrovnané utkání a po nájezdech slavil první vítězství v přípravě

Havířovští hokejisté už mají dvě svá přípravná utkání před nadcházející ligovou sezónou za sebou. V úterý na domácím ledě přivítali extraligové Vítkovice, a  těžkému extraligovému soupeři podlehli až po nájezdech 3:4.

Ve čtvrtek přivítali na svém ledě dalšího soupeře. Tentokrát přijeli popradští hokejisté, kteří jsou účastníky nejvyšší slovenské hokejové soutěže. Soupeř z Popradu přijel na tento zápas dobře připraven. Bylo to znát již od prvních momentů zápasu. Havířovští hokejisté však na tom nebyli o nic hůře a tak jsme od první minuty mohli vidět pěkné hokejové momenty. Povedené akce se střídaly na obou stranách. Havířovští hokejisté drželi své vedení 3:2 po pěkných gólech Semana, Kafky a Chrobočka až do 57. minuty. Pak ale přišla chyba ve středním pásmu a po faulu havířovských hokejistů měli hosté možnost trestného střílení. Bondra šanci využil a rázem byl stav utkání nerozhodný 3:3. V prodloužení se ani jeden tým neprosadil a tudíž následovaly samostatné nájezdy. v nich byli šťastnějším týmem havířovští hokejisté. Po vítězném gólu Honzy Maruny mohli slavit své první vítězství v přípravných duelech.

Hlavní trenér AZetu Jiří Režnar byl po zápase spokojen: „Hra dnes byla z obou stran nervózní s hodně nepřesnostmi. Ve druhé třetině jsme zaspali začátek, kdy jsme během dvou minut dostali dva góly. Poprad byl prvních 7 minut 2. třetiny lepší. Dali dvě branky a měli tlak. My jsme ale vyrovnali, začali jsme hrát do těla, důrazně jsme je napadali a ve 3. třetině už jsme hráli výborně. Poprad jsme k ničemu nepouštěli, dali jsme dva góly a otočili výsledek. Pár minut před koncem pak přišla zbytečná hrubá chyba v útočném pásmu, kterou soupeř potrestal. Prodloužení a nájezdy, to už je pak takový vabank.”

Sestava AZetu v minulém utkání:

Bláha – Dudek, Luža, Ševěček, Matai, Chalupa, Korím, Mrowiec, Chroboček, – Seman, Kotala, Veselý, Maruna, Haas, Bednář, Kafka, Pořízek, Pawliczek, Macuh, Cihlář, Bambula

Zápas AZetu s Novýmí Zámky startuje v úterý 7.8.2018 od 18 hodin! Přijďte naše hokejisty povzbudit!