VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Jsem rád, že jsme vyhráli a dávali i pěkné góly, říká Jakub Mrva

09.03.2021 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po pondělním zápase s Kadaní jsme pro Vás vyzpovídali autora gólu na 3:1 Jakuba Mrvu.

Ahoj Jakube, jak jsi viděl zápas s Kadaní?

My jsme šli do zápasu uvolněnně s tím, že nám sice nejde o body, ale jenom o čest. Každopádně jsme ho chtěli vyhrát. Jsem rád, že jsme utkání zvládli.

Co v zápase podle Tebe rozhodlo?

Do zápasu jsme nešli odevzdaně. Chtěli jsme hrát aktivně, dobře bruslit, napadat a dávat góly. No a nakonec jsme to vyhráli.

Dnes padaly i pohledné góly. Bylo to tím, že proti Vám stál soupeř, který byl na posledním místě tabulky, anebo tím, že z Vás spadla tíha?

Nemyslím si, že by to bylo soupeřem. V CHANCE lize je každý soupeř kvalitní. Dnes nám to vycházelo. Dávali jsme si to dobře do hole a padaly z toho i pěkné góly.

Vrátil bych se k Tvému gólu na 3:1 v přesilovce. Byla to cílená střela, anebo to bylo štěstí po kombinaci s Janem Marunou?

Za mě to byla krásná akce celé pětky a já jsem to tam jenom doklepl. Plánované to nebylo. Viděl jsem jenom Prokyho a na druhé straně jel Mařka. Věděl jsem, že buď bude střílet, anebo mi to nahraje. Tak jsem si najel před bránu a Mařka hezky trefil mojí hůl, já to tečoval do brány a byl z toho gól. Takže to byl vlastně Mařkův gól (smích).

Ty jsi měl v zápase ještě jednu velkou šanci, když si jel sám na gólmana Kadaně. Co tomu chybělo, aby z toho byl gól?

V přesilovce jsem jel sám na branku. Celou dobu jsem čekal, co udělá gólman a měl jsem něco připraveného. Ale pak jsem cítil na zádech obránce, a tak jsem udělal něco jiného. No a pak mi to trošku krachlo. (smích)

Ty jsi se v AZetu stal pevnou součástí kádru. Sbíral jsi body, měl jsi spoustu soubojů. Jak se ohlížíš za touto sezónou?

Pro mě bylo hlavně důležité zvyknout si na ten hokej a samozřejmě pomáhat týmu. Jsem rád, že jsem si našel tu svoji roli a doufám, že to tak půjde i dál.

Letos jste byli s Honzou Marunou pevnou dvojičkou, jenom okolo Vás se to měnilo

Mařka už minulou sezónu hrál s Petrem Fridrichem, pak jsem přišel já. Mu se dobře pracuje s mladými kluky. Mně se zase dobře pracuje s Mařkou. On je výborný chlap do lajny a skvěle se mi s ním hraje.

Máš už nějakou představu, kde budeš hrát v příští sezóně?

Uvidíme, co bude. Vždycky říkám, uvidíme, co se stane, ale doufám, že budu pokračovat tady v Havířově.

S čím jdeš do následujícího období? Je něco na čem potřebuješ zapracovat, anebo třeba něco doléčit?

Doléčit nepotřebuji nic, jsem stále ještě mladý. Pro mě je důležité si dát pár dnů volna, relaxovat. Ale jen krátce. Pořád totiž něco dělám, rád sportuji a běhám. Budu prostě na sobě tvrdě makat, abych tu příští sezónu byl ještě lepší.

Moc Ti děkuji za rozhovor. A Přeji Ti do další kariéry, ať už to bude v AZetu, anebo někde jinde, všechno dobré.