VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Jsme s dětmi šest dnů v týdnu na ledě, říká trenér 3. a 4. třídy Richard Lenomar

13.11.2022 | Redakce

Dnes se blíže podíváme na dosavadní činnost žáků 3. a 4. třídy, kterou nám přiblížil trenér Richard Lenomar.

Hokejisté třetí a čtvrté třídy mají za sebou šestnáct soutěžních zápasů. „Zatím jsme spokojení, kluci se snaží, u některých jedinců je vidět velký progres. Nejde nám o výsledky, i když si svou statistiku pro srovnání určitě vedu,“ přiznává trenér Richard Lenomar

V týdnů bývají děti v průměru šest dnů na ledě, navíc se připravují také v tělocvičně, protože je důležité v tomto věku nezanedbat všestrannost, koordinační cvičení, obratnost a pro hru důležitý stick handling.

„Hokej je náročný sport, proto dbáme i na tréninky mimo led, pracujeme s vlastní váhou, s vlastním tělem, používáme švihadla, žebříky, míče, tak aby to opravdu ty děcka bavilo. Nemůžeme s nimi jen bruslit a bruslit,“ dodává Lenomar.

Trenéři nastolili řád nejen na ledě, ale také v šatně. „Učíme je od mala samostatnosti. Každý hokejista se musí umět sám obléknout, učíme zavazovat brusle, jak správně nasadit výstroj, udržovat pořádek v šatně a zautomatizovat klasické hokejové návyky,“ přibližuje denní rutinu trenér hráčů 3. a 4. třídy.

Od 13. listopadu začínají v klubu AZ Havířov probíhat individuální tréninky.

„V klasickém tréninku není čas dbát na detaily, což při těch individuálních je hlavní náplní. Zaměřujeme se na bruslení a práci s holí, jsem rád, že se přihlásilo hodně dětí, že je rodiče v tom podporují. Společně se mnou se malým hokejistům věnují další čtyři trenéři mládeže. Na každého připadne pět dětí,“ objasnil důležitost této činnosti trenér.

Hlavním cílem této kategorie je, aby děti trénink a hokej celkově bavil. „Potřebujeme vychovávat děti pro dorost a juniorku, ze kterých poté vzejdou hráči připraveni zabojovat o místo v Áčkovém AZetu,“uzavřel Richard Lenomar.