Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Junioři AZetu budou v příští sezóně hrát nejvyšší soutěž

11.04.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Po předčasném ukončení REDSTONE extraligy juniorů, které bylo způsobeno pandemií koronaviru, rozhodl výkonný výbor ČSLH o složení Juniorské ligy akademií pro sezónu 2020/21. Juniorskou ligu akademií (nejvyšší juniorskou soutěž v Česku) si zahrají havířovští junioři.

Ve čtvrtfinále REDSTONE Extraligy si naši junioři poradili s Ústím na Labem jasně 3:0, ale semifinále se Šumperkem, které bylo na programu 12. března se už kvůli epidemii koronaviru neodehrálo. AZet postoupil do semifinále jako nejlépe postavený tým po základní části a z toho důvodu získal právo účasti v juniorské lize akademií.

Českou nejvyšší juniorskou soutěž by mělo v ročníku 2020/21 hrát 19 až 20 týmů. Definitivní počet týmů bude záležet na tom, zda bude v soutěži nadále působit rakouský Salcburk. Na konci sezóny dojde podle herního systému, který bude určen později k zeštíhlení soutěže na 16 týmů. Stále ale ještě není jasné, zda se Juniorská liga akademií začne hrát, protože je z rozhodnutí Městského soudu v Praze stále pozastavená.

Herní systém nejvyšší soutěže juniorů bude zpracován až po 22. květnu, tedy po uzávěrce podání přihlášek do soutěže.

Po rozhodnutí ČSLH jsme kontaktovali trenéra havířovské juniorky Tomáše Potěšila a zeptali se ho na pár otázek. Dobrý den, co říkáte na to, že je juniorka zpět v nejvyšší soutěži?

Mám obrovskou radost. Vím, že se soutěž nedohrála, ale jak jsem již říkal v průběhu celé sezóny, věřil jsem, že bychom s naším silným týmem dokráčeli až k vítězství v REDSTONE extralize juniorů.

O tom, že bude AZet hrát Juniorskou ligu akademií, rozhodla základní část…

To máte pravdu, rozhodla dlouhá základní část a tu jsme vyhráli, měli jsme se všemi soupeři lepší vzájemné zápasy a po celou dobu jsme byli na prvním místě. Z tohoto pohledu si to ti kluci po právu zasloužili.

Letos jsme měli v Havířově velmi silný kádr, budeme mít k dispozici konkurenceschopný tým i pro nejvyšší juniorskou soutěž?

Věřím že ano. Hráči jako Vojta Pindel, Dan Tomeček a Marek Revaj potáhnou tým směrem dopředu. Letos hráli výborně, vyspěli a bylo to na ledě znát. V obraně máme několik zkušených kluků, kteří již tuto soutěž hráli. Ondra Grygar, Vojta Pavelek, Fabien Kočí a Dominik Koubek jsou hráči, na kterých to bude vzadu stát. Brankář Marek Štipčák měl výborné statistiky. Bude to naše jistota a ostatní gólmani se k němu přidají. Kádr bych chtěl ještě doplnit o dva hráče, kteří už Havířov dobře znají.

V dobrém světle se v zápasech juniorky prezentovali i dorostenci, bude na ně „pamatováno“?

Z dorostu k nám přijde parta dobrých hráčů, kteří budou pro tým přínosem. Hráči jako Kubíček, Zmarzlák, Horváth, Moškoř, Pavlačka. Kubík již odehrál letos hodně kvalitních zápasů za juniory. Tito kluci budou mít na ledě velký prostor a já věřím, že se s touto soutěží popasují velmi dobře a letošní utkání v juniorech zužitkují v barvách AZ.

Jak to vypadá s hráči, kteří hráli letos v juniorce prim, uvidíme je v barvách Azetu i v nadcházející sezóně?

Vím o tom, že několik kluků mělo v úmyslu odejít z důvodu nejistoty nejvyšší soutěže. Teď ji v Havířově máme, ale je na nich, jak se rozhodnou. Samozřejmě si všichni v klubu přejeme, aby opět bojovali a vítězili za AZet. Několik juniorů bude mít možnost, nasbírat zkušenosti v přípravě s A-TÝMEM a porvat se o svou šanci mezi dospělými. Bude jen na nich, aby upoutali pozornost trenéra Áčka.

Trenére, díky za Váš čas a přeji Vám hodně zdaru v nejvyšší juniorské soutěži.