Junioři podlehli Třebíči 3:4 po nájezdech

Josef Nudera | 12.12.2014

5. kolo nadstavby Ligy juniorů zavedlo na led AZ Havířov celek Třebíče. Horácká Slávia dokázala do utkání velmi dobře vstoupit, ale Havířovu se podařilo ve druhé třetině výsledek zvrátit na svou stranu. Bohužel ani dvoubrankové vedení domácím k zisku 3 bodů nestačilo a po chybách v obraně dospěl zápas do nájezdů. V nich uspěli hosté, AZ hrál už potřetí za sebou nájezdy a připsal si v nich pouze jedinou výhru.

LJ - 27.kolo pá 12.12.18:00
AZ Havířov - SK Horácka Slavia Třebíč
3:4sn
(1:1, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Sap (Šmíd), 28. Vyčesaný (Churý), 29. Šmíd (Caruk, Bahounek) – 4. Jirák (Juráň), 44. Šimka (Vantuch, Salák), 46. Juráň (Salák), rozh. náj. Juráň . Rozhodčí: Jeřábek - Rajnoch, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 3:1, 3:4.
AZ Havířov: Turšner – Bahounek, Gawlas, Heinzl, Chroboček, Regoš – Vyčesaný, Churý, Křibík, Caruk, Sap, Šmíd, Taras, Lejčko, Staš
SK Horácka Slavia Třebíč: Svoboda – Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Hort, Kabelka – Tůma, Všetečka, Salák, Vantuch, Mašek, Matov, Juráň
Utkání juniorů mezi domácím Havířovem a hostující Třebíčí začalo mnohem lépe pro hosty. Ti si vytvářeli více střeleckých příležitostí a výsledkem byla i první branka v utkání. Ve 4. minutě poslal od zadního mantinelu Juráň přesnou přihrávku do předbrankového prostoru Davidu Jirákovi, který puk dorazil za Turšnera – 0:1. AZ se z tohoto úvodu oklepal poměrně rychle a už v 5. minutě to potvrdila šance Churého, který trefil horní tyčku Svobodovy svatyně.

V 7. minutě se poprvé radovali domácí junioři. Po přihrávce Šmída si do šance zpoza branky musel vybruslit Jaroslaw Sap, což se mu podařilo a trefil se mezi betony brankáře Horácké Slávie – 1:1.

Ve zbytku první třetiny se domácí dostali několikrát pod tlak a mnohdy chybělo jen velmi málo k tomu, aby inkasovali. Jako tomu bylo například ve 13. minutě, kdy se do skákajícího puku netrefil ve velké šanci Všetečka. V 18. minutě tečoval Horta v nepřehledné situaci před Turšnerem Salákovu střelu, ale puk skončil ve výstroji jistého domácího gólmana.

Ve 28. minutě začal úřadovat Havířov. Nejprve se do šance dostal Vyčesaný, ale v úniku mu puk při bekhendovém blafáku sjel z čepele. O chvíli později se tomuto útočníkovi už zadařilo. Po střele Churého z mezikruží se puk ocitl před Svobodou a pohotový Michal Vyčesaný ho zametl do branky – 2:1. Domácí vedení ještě navýšili o minutu později. Jan Šmíd sebral puk na útočné modré čáře a povedenou střelou švihem překonal Svobodu – 3:1.

Když už to vypadalo, že si Havířov ve třetí třetině vedení pohlídá, bylo tomu naopak. Ve 44. minutě střílel od modré čáry Jan Šimek a svou střelu umístil nad rameno Turšnera – 3:2. To ale nebylo ze strany hostů vše. Salák šel za pukem do útočného pásma, tomu jej vypíchnl Turšnera, ale tento hráč se k puku dostal ještě jednou v rohu a servíroval puk na úplně volného Marcela Juráně, který jen nasměroval puk do odkryté branky, kam se nestihl ještě havířovský brankář přesunout – 3:3.

AZ si pak vytvořil několik velkých šancí, ale ani Chrobočkovi se nepodařilo na několikrát dostat puk za záda Svobody. Na druhé straně to byl Mašek, který nadvakrát dorážel, ale stejně jako jeho havířovský protivník neuspěl. Poté, co se zlomila při střele Chrobočkovi hokejka mohl rozhodnout v brejku dva na jednoho Juráň, ale Turšner puk po jeho střele udržel ve výstroji.

Zápas musel tedy dojít do nájezdů. V nich se až ve čtvrté sérii trefili Salák a Křibík. Rozhodující nájezd si připsal Marcel Juráň a rozhodl o to, že druhý bod poputuje na Vysočinu.

Michal Janeček (AZ Havířov): Opět jsme měli utkání velmi dobře rozehrané, ale znovu jsme si ho pokazili. Inkasovali jsme dva hloupé góly v rozmezí dvou minut. Dnes jsme dva body ztratili zcela zbytečně. Za stavu 3:1 jsme měli odskočit na rozdíl čtyř branek a bylo by rozhodnuto. Špatná dvouminutovka nás ale stála tři body.

Roman Mejzlík (SK Horácká Slávia Třebíč): První třetina byla vyrovnaná, bylo k vidění hodně chyb, ale ty zůstaly nevyužité. Nevím proč, ale druhé třetiny nějak neumíme a dostali jsme dva góly po hrubých chybách. Soupeř odskočil a dostal se na koně. Nám se naštěstí podařilo tento náskok smazat. Myslím si, že zápas skončil zaslouženě 3:3 po 60 minutách. Chyby byly na obou stranách, ale zůstávaly často nevyužity, to zakončení nebylo dobré. Jsem rád, že jsme z Havířova odvezli dva body, zvláště při takto vyrovnaném utkání.