Junioři porazili Chomutov a mají další 4 body

Petr Miklas | 12.01.2019

Junioři Havířova hrají v novém roce parádně, mají už čtvrtou výhru v řadě. Dnes si na vlastním ledě poradili s Piráty z Chomutova, které přestříleli 48:21 a zaslouženě vyhráli 3:1. AZetu pomohly dvě využité přesilovky, o branky se postarali Dominik Pawliczek, Lukáš Juhász (na snímku) a Maxim Mastič. V prodloužení nadstavby Lukáš Juhász svým druhým gólem vystřelil AZetu bod navíc.

DHL Extraliga juniorů - 31.kolo so 12.1.11:00
AZ Residomo Havířov - Piráti Chomutov
3:1
(1:0, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Pawliczek (Mastič, Zdeněk), 29. Juhász (Grygar), 54. Mastič (Zdeněk, Bambula), 61. Juhász – 33. Ouřada (Koláček, Vaněk). Rozhodčí: Novák – Hlavatý, Hranoš. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 48:21 (14:8, 16:8, 17:5, 1:0). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

AZ Residomo Havířov: Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Bambula, Juhász, Pawliczek, Mastič, Kylnar, Bochnak, Revaj, Tomeček, Dufek.
Piráti Chomutov: Šatný – Váchal, Šuráň, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk, Štochl – Dospěl, Svoboda, Prokop, Benda, Mežnar, Koláček, Lobodowski, Koblížek, Pech. Ouřada.

Utkání začalo velice opatrně, oba týmy byly pozorné v obraně. A tak to bylo celou první třetinu. Když už se některý z hráčů dostal ke střele, narazil na Matouška v brance AZetu nebo na Šatného v brance Pirátů. Havířov dostal v polovině 18. minuty možnost přesilové hry, kterou zásluhou Dominika Pawliczka, jenž vymetl pavučiny v levém horním růžku Šatného branky, využil.

Ve zbytku třetiny se už nic nestalo a tak vedli domácí hokejisté 1:0.

První šanci druhé třetiny měl hostující obránce Zeman, jehož střelu Matoušek neviděl a chytil puk se štěstím. Velké šance pak měli domácí Mastič s Pawliczkem při přesilovce na začátku 24. minuty, ale Šatný svůj celek podržel.

Ve 29. minutě už ale kapituloval, když Grygarovu střelu dorazil Lukáš Juhász. Ve 33. minutě se radovali také Piráti, protože jejich kapitán Kryštof Ouřada parádně vymetl levý horní růžek Matouškovy branky. O tři minuty později mohli navýšit vedení AZetu Pindel s Juhászem, kteří se při vlastním oslabení dostali do přečíslení 2 na 1, ale Juhászovu střelu Šatný zastavil. Po dvou třetinách tak vedl Havířov 2:1.

Třetí třetina přinesla zajímavý hokej, více ze hry měli domácí hráči. Ve 47. minutě trefil Juhász tyč Šatného branky. Tlak Havířova pokračoval, ale Šatný zastavil šance Pindela i Bambuly. AZ přidal třetí gól až v 54. minutě při přesilovce, když Maxim Mastič šikovně tečoval střelu Zdeňka od modré čáry.

V 58. minutě ještě mohl snížit Pech, jenž projel domácí obranou jako nůž máslem a dostal se do stoprocentní šance, jenže Matoušek jej vychytal. AZ tak bral tři body za vítězství 3:1 a šlo se do nadstavby.

Prodloužení nadstavby trvalo jen 34 vteřin, když Lukáš Juhász vybojoval puk a dostal se do samostatného úniku. V něm naznačil Šatnému střelu, posunul si puk více doleva a zakončil k pravé tyči branky Chomutova, čímž rozhodl o zisku bodu navíc pro Havířov.

Juniorka AZetu odehraje své další utkání v úterý 15.1. na ledě Olomouce.