Junioři přetlačili Hradec a dále jsou neporaženi

Petr Bortlík | 25.09.2020

V sedmém kole Juniorské ligy akademií přivítali mladí AZeťáci hráče z Hradce Králové. Zápas přinesl vyrovnanou a, ač to konečné skóre nenapovídá, i velmi aktivní podívanou. Díky spíše fotbalovému výsledku 2:1 jsou na konci šťastnější havířovští hokejisté, kteří si připisují další tři body za výhru. Další zápas sehrají doma v pondělí proti Kometě.

Juniorská liga akademií - 0.kolo pá 25.9.18:00
AZ Heimstaden Havířov - Mountfield Hradec Králové
2:1
(0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Kubík (Becher, Ketner), 30. Petriska (Horváth) – 29. Naar. Rozhodčí: Mrkva – Konvička, Dohnal. Vyloučení: 4:3. Přesilovky: bez využití. Diváci: 142. Střely na branku: 27:34 (8:3, 10:16, 9:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Kočí, Kuboš (A), Ketner, Korýtko, Thiel, Zmarzlák – Horváth, Mastič (A), Petriska – Pastor, Hledík, Vašenka (C) – Bochnak, Byčkov, Gergel – Kubík, Becher, Špaček
Mountfield Hradec Králové: Sajdl – Váchal, Janoušek, Naar, Perička – Šedivý, Janda (A), Síla – Lukačka, Kašpar, Pinkas (C) – Jušta, Gaspar, Budina – Giesl, Beneš, Králík

Dnešní zápas svedl k sobě dva týmy v rozdílném rozpoložení. Zatímco AZeťáci odehráli již tři utkání a ještě neprohráli, hosté měli za sebou z důvodu karantény pouze jediné utkání se Slávií (prohra 3:4). Na tempu zápasu se ovšem tato skutečnost vůbec neprojevila, oba týmy nastoupily ihned v plném nasazení. Ale ani velká aktivita obou soupeřů nepřinesla v úvodní třetině branku.

Do druhého dějství se tedy vstupovalo za bezbrankového stavu. Do útoku se více tlačili domácí, ovšem byli to hosté, kdo měl nebezpečnější šance, což nakonec přineslo i první branku utkání. V čase 28:41 propálil gólmana nad lapačkou z mezikruží JAKUB NAAR. Tím ovšem odstartoval neskutečné události v následujících vteřinách. Již v čase 28:51 vyrovnal skóre MARTIN KUBÍK, který dojel a dorazil vlastní střelu. Aby toho nebylo málo, již v čase 29:42 zajistil bleskový obrat AZetu JÁN PETRISKA, který skóroval z bezprostřední blízkosti opět z dorážky. Opět se jednou ukázalo, že je hokej opravdu blesková hra. Hru poté přibrzdilo vyloučení domácích, hra nabyla na nepřesnosti a chybách a až v samém závěru třetiny podržel Hradec jejich brankář skvělým zákrokem.

Závěrečná část se hrála opět v závratném tempu. Několikrát domácím zachránil vedení brankář Marek Štipčák, ale ani jeho protějšek Tomáš Sajdl nelenil a nedovolil domácím odskočit na bezpečnější dvoubrankový rozdíl. Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu, havířovský Horváth dokonce trefil tyč a domácí se chvilku dožadovali gólu, ovšem skóre zůstávalo těsné. V závěru zápasu hosté odvolali brankáře a hráli 6:4, ovšem ani závěrečný tlak vyrovnání nepřinesl a domácí slaví zisk tří bodů.

O další triumf měli havířovští junioři bojovat již zítra s Mladou Boleslaví, ovšem utkání se bohužel prozatím neodehraje. Dalším soupeřem tak bude Kometa Brno, která zavítá do Havířova v pondělí 28.9. Utkání začne v 18:15.

Filip Konštacký (AZ Heimstaden Havířov): Dneska bych řekl, že to bylo vybojované vítězství. První dvě třetiny oboustranně vyrovnaný zápas, v němž mohli vést oba soupeři. Nakonec jsme vedení 2:1 strhli na naši stranu. Ve třetí třetině už jsme byli více pod tlakem, bylo tam několik závarů. Mohli jsme dostat gól na 2:2, ale kluci to obětavostí a nasazením ubránili. Musím říct, že naše výhra je šťastná. Tým ale ukazuje, že má charakter, kluci bojují jeden za druhého. Ty dva góly nám tam napadaly tak rychle za sebou i trochu se štěstím, ale konkrétně ta akce při druhé brance byla přesně to, co trénujeme a to nás jako trenéry moc potěšilo.

Aleš Krátoška (Mountfield HK): Čekali jsme, že soupeř použije všechny hráče, které využívá i A tým. My naopak máme 4 reprezentanty mimo a další 4-5 nemocných. Sestavu jsme skládali až na poslední chvíli. Jinak to byl vyrovnaný zápas. Z našeho pohledu rozhodla minuta hry po našem vedoucím gólu, kdy po našem nedůrazu jsme dostali dva góly z brankoviště. A bohužel potom se nám nepodařilo srovnat ani v přesilovce 6 na 4. Soupeři gratuluji, myslím, že vyhrál zaslouženě, a našim klukům chci poděkovat za bojovnost a předvedenou hru. Neměli to, po tak dlouhé pauze a v tomto stavu, vůbec jednoduché.