Junioři přidali třetí výhru v řadě, těsně zdolali K.Vary

Tomáš Vlček | 11.01.2019

Havířovští junioři se po více než měsíci vrátili na svůj domácí led. V pátek večer zdolali lídra své skupiny Karlovy Vary, díky brankám Bambuly a Ševěčka, těsně 2:1 a potvrdili, že mají po novém roce dobrou formu. Další zápas sehrají už v sobotu doma proti Chomutovu.

DHL Extraliga juniorů - 30.kolo pá 11.1.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Energie Karlovy Vary
2:1
(0:0, 0:0, 2:1 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 46. Bambula (Pawliczek, Zdeněk), 58. Ševěček (Pindel) – 46. Bernáth (Hotěk, Křemen.), rozh. náj. Hotěk. Rozhodčí: Fiala V. – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 98. Střely na branku: 26:18 (7:3, 11:7, 7:6, 1:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

AZ Residomo Havířov: Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Bambula, Juhász, Pawliczek, Mastič, Kylnar, Bochnak E., Revaj, Tomeček, Dufek
HC Energie Karlovy Vary: Kašpar – Kořán, Pohanka, Tureček, Novák, Zavřel, Halberštát – Bernáth, Záruba, Novotný, Berčík, Rozhon, Jiskra, Hotěk, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Remeš

Utkání začalo poněkud ospale, ale postupně se oba týmy dostaly do tempa a k vidění bylo i pár zajímavých situací. Nejprve oba týmy promrhaly možnost přesilovky. Ve 12. minutě se dostal do šance, po přihrávce z poza branky, hostující Křehlík, ale sám před Matouškem vysoko přestřelil. Na druhé straně dostal Uhlíř nabito na levý kruh, ale z dobré pozice minul svou střelou růžek Kašparovy branky. Gól tak prvních dvacet minut nepřineslo.

Druhou třetinu začal AZ přesilovkou, při níž mohutně ostřeloval soupeřovu branku. Juhász ani Ševěček ale Kašpara nepřekonali, a jednou dokonce hostujícímu gólmanovi pomohla tyč. Blízko gólu byli havířovští i ve 36 minutě. Pindel se krásným sólem prosmýkl kolem dvou protihráčů až před Kašpara, ale ten teď svůj tým hodně podržel.

I hosté měli velkou šanci, když ve 43. minutě krásné sólo Bernátha zastavil až svým zákrokem Matoušek. Gól tak byl k vidění až ve 46. minutě. Jan Bambula se dostal k odraženému puku v mezikruží a bombou jej poslal do hostující branky 1:0. Jenže za půl minuty bylo srovnáno. Filip Bernáth se opět prosmýkl až před Matouška a tentokrát poslal puk přesně k jeho pravé tyči – 1:1.

V 54. minutě dostali hosté k dispozici šanci na rozhodující gól v podobě přesilovky, ale nevyužili ji. To na druhé straně byla v 58. minutě k vidění hodně šťastná branka. Vojtěch Ševěček nahodil puk z levého kruhu na branku Energie a od jednoho z hostujících hráčů se kotouč odrazil za bezmocného Kašpara – 2:1.

Na výhře AZetu v základní hrací době už nic nezměnila ani hostující hra bez brankáře. V nadstavbě měli šance oba týmy, více jich však bylo na havířovské straně. Rozhodnutí o zisku prémiového bodu však přinesly až nájezdy. Za AZ se trefil jen Pawliczek, zatímco za Energii Tureček a Michal Hotěk a tak si hosté odvezli z Havířova jeden bod.

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Já jsem dneska s tím utkáním v základní hrací části spokojen. Vary přijely se sérií deseti výher a my jsme ji ukončili. Myslím, že jsme si výhru zasloužili. Předvedli jsme parádní hokej a kluky jsme pochválili. Chtěli jsme, aby se kluci více tlačili do koncovky, trochu se k nám přiklonilo štěstí, ale myslím, že právem. Takže pochvala pro všechny kluky a doufám, že zítra zopakujeme podobný výkon.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Bylo to vyrovnané utkání. Narazili jsme na zarputile hrajícího a dobře organizovaného soupeře. Většinou taková utkání rozhoduje šťastná branka a to se stalo i dnes. Domácím tam spadlo nahození od modré čáry. Dali o gól víc a my jim k výhře gratulujeme.