Junioři sehráli s Libercem vyrovnaný zápas, ale na body nedosáhli

Petr Miklas | 15.10.2021

Havířovští junioři drželi s favoritem krok celý zápas, ale na body to nestačilo. Za stavu 0:1 vyrovnával Petr Kubíček, jenže hosté odskočili do vedení 1:3. Havířov dokázal zásluhou Horvátha snížit, ale k vyrovnání nepomohla AZetu ani přesilovka. Konečnou podobu dal výsledku tři minuty před koncem hostující Šimon Pavlík. Na výhře Liberce se podílel gólem a třemi asistencemi Jakub Zajíček, bilancí 2 góly a asistence se může pochlubit Adam Měchura. AZ se zítra utká na domácím ledě s Mladou Boleslaví.

DHL extraliga juniorů - 10.kolo pá 15.10.17:00
AZ Heimstaden Havířov - Bílí Tygři Liberec
2:4
(0:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 33. Kubíček (Mastič, Kočí), 49. Horváth (Mastič) – 22. Měchura (Kovář, Zajíček), 34. Měchura (Hampl, Zajíček), 47. Zajíček (Měchura, Nezbeda), 57. Pavlík (Zajíček, Gajda). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 31:30 (7:12, 11:10, 13:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kremnický, Bílek, Kubíček "A", Zavřel, Kyselý, Kočí "A" – Bochorishvili, Mastič, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov "C", Bárta
Bílí Tygři Liberec: Krátký – Starý, Rybář, Kovář, Hampl, Hladík, Patzelt, Nezbeda "C", Jansa, Pavlík, Měchura "A", Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Putz, Huňor

První šanci v zápase měl hostující kapitán Nezbeda, jehož střelu z mezikruží zastavila Zlatnického lapačka. Krátce poté kontroval domácí Kalčík, jeho ránu na vyrážečku ale Krátký za svá záda nepustil.

V polovině 4. minuty se poprvé ukázala nová posila AZetu Oleg Bochorishvili. Ruský útočník se dostal před Krátkého, ale ten jeho střelu na lapačku zastavil. V 9. minutě se při vlastním oslabení dostal před Krátkého Byčkov, ale ztroskotal na pravém betonu gólmana Bílých Tygrů.

Branka nepadla ani po dobré šanci Jenčovského, jenž netrefil branku Havířova. Po první části tak stále platil stav 0:0.

Ze druhé třetiny uplynula jen minuta a dvanáct vteřin, když přišla první branka utkání. Tu vstřelil Adam Měchura, který šikovně tečoval Kovářovo nahození mimo Zlatnického dosah.

Ve 33. minutě vyrovnal Petr Kubíček, jenž střelou švihem od modré čáry využil přesilovku AZetu. Jenže už za 44 vteřin Bílí Tygři znovu vedli, protože Hampl našel zpětnou přihrávkou zpoza branky Adama Měchuru, jenž střelou z první nedal Zlatnickému šanci. V závěru druhé části hráli hosté přesilovku, ale gól nedali, i když hojně pálili. Po dvou třetinách tedy AZet prohrával 1:2.

Liberec navýšil své vedení v polovině 47. minuty, když se po závaru před Zlatnickým prosadil Jakub Zajíček. Domácí snížili o dvě minuty později, když po Mastičově přihrávce poslal puk o břevno do sítě Kevin Horváth.

Tři minuty před koncem ale pečetil výhru Liberce Šimon Pavlík, jenž udělal Zlatnickému dlouhou kličku a poslal puk po ledě k pravé tyči jeho branky. Bílí Tygři si tak odvážejí tři body.

AZ sehraje další utkání zítra 16.10. na domácím ledě proti Mladé Boleslavi. Zápas začíná ve 14:45.

Filip Konštacký (HC AZ Heimstaden Havířov): Dnes jsme s favorizovaným Libercem odehráli vyrovnané utkání, bohužel jsme prohráli po individuálních chybách. Jsou to věci, které se pořád opakují, strašně se nadřeme na gól. Dali jsme doma opět jenom dva góly a bohužel jsme jich víc dostali.

Richard Lobo (HC Bílí Tygři Liberec): Byl to těžký zápas po reprezentační pauze. Čtrnáct dní se nehrálo a myslím, že to bylo trochu znát, hlavně ze začátku. Pak jsme se rozehráli, ale domácí byli dobře připraveni a jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli za tři body.