Junioři si připsali první domácí výhru, odnesli to Zubři

Josef Nudera | 04.10.2013

Další utkání ligy juniorů proti sobě svedlo AZ a Přerov. V lize juniorů není o branky nouze, což se potvrdilo i dnes. Havířov se dostal do dvoubrankového vedení po trefách Martina Caruka. Hosté, ale během necelých tří minut vyrovnali. Ve druhé třetině padalo hodně branek, což nahrálo Havířovským. Po brankách Suchého a Matějka z trestného střílení, si vybojoval Havířov první výhru na domácím ledě.

LJ - 5.kolo pá 4.10.18:00
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Caruk (Taras), 25. Caruk (Diviš, Lenomar), 34. Suchý (Synek), 38. Matějek (TS) – 29. Markl, 31. Hradil. Rozhodčí: Trombík - Kašínský, Bojda. Vyloučení: 1:1 (navíc TS pro HAV). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
AZ Havířov: Slanina – Jaroch, Weisser, Flamík, Graca, Potočný, Gawlas, Taras, Suchý, Lenomar, Caruk, Diviš, Matějek, Synek, Wolek
HC ZUBR Přerov: Loučka – Šťastný, Kundrátek, Adámek, Mašíček, Kužílek, Markl, Šnirc, Václavíček, Haničinec, Řezáč, Kebza, Hradil, Kubal, Nohál, Němec
První třetina souboje mezi AZetem a Zubry moc poutavý hokej nenabídla. Můžeme jmenovat jen několik větších šancí. V jedné z nich si poradil Slanina se střelou Markla z velké blízkosti. Havířov se i přesto dostal v závěru třetiny do vedení. Martin Caruk dokázal využít Tarasovu přihrávku před branku a vsítil první gól utkání – 1:0.

Ve druhé třetině se s brankami roztrhl pytel. Nejprve se dostali domácí do dvoubrankového vedení zásluhou druhé branky Martina Caruka - 2:0. Přerov pak dokázal v rozmezí dvou a půl minuty zápas srovnat. Jako první snížil Tomáš Markl - 2:1, následovala další chyba Havířovských, což znamenalo vyrovnání z hole Pavla Hradila - 2:2.

Ve 34. minutě využil zaváhaní obrany Dominik Suchý a vrátil AZetu rychle ztracené vedení – 3:2. Ve 38. minutě bylo nařízeno trestné střílení, které s velkým přehledem využil Tomáš Matějek.

Ve třetí třetině se brankostroj utkání zastavil. I přesto musel Slanina zasahovat proti nebezpečným střelám Hradila, Kužílka či Šťastného. V 58. minutě předvedl nebezpečnou teč Hradil, ale Slanina byl na svém místě.

Až na neproměněný únik Gracy se už v utkání nic nestalo a Havířov vybojoval první výhru na domácím ledě.