Junioři v Uničově zabojovali a přijeli s výhrou v kapse

Petr Miklas | 05.12.2016

Juniorka odjela do Uničova pouze se črnácti hráči v poli, ale domácí na tom byli ještě hůře, protože měli k dispozici jen deset bruslařů do pole a dva brankáře. AZet byl od začátku lepší, ale dlouho svou převahu nedokázal přetavit v branky. Havířovští šli zásluhou Polaka do vedení, ale Uničov vyrovnal. Nakonec se necelých pět minut před koncem prosadil Dobrzynski a při power-play domácích pojistil vítězství AZetu Dudek. Na všechny góly nahrával Fejko. Další utkání sehrají junioři v pátek v 19:00 na domácím ledě s Opavou.

LJ - 20.kolo ne 4.12.18:00
HC Uničov - AZ Havířov
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 47. Janků (Štreit) - 37. Polak (Dudek, Fejko), 56. Dobrzynski (Fejko), 60. Dudek (Fejko). Rozhodčí: Cik - Doležel, Čelechovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 31. Střely na branku: 23:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Uničov: Kořalka - Hromádka D., Janků, Kolovrátník, Abrahám, Štreit - Husták, Hromádka P., Malý, Řečinský, Hodulák.
AZ Havířov: Jaček - Dudek, Heinzl, Frojda, Mušuka, Hladil - Polak, Trnený, Lenomar, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Fejko, Vlček, Stružík.

Junioři AZetu měli od začátku malinko více ze hry, ale žádnou ze svých šancí nedokázali využít. Domácím se vedlo stejně a to měli k dispozici přesilovku. Po dvaceti minutách tak stále platil stav 0:0.

Ve druhé části se tlak AZetu stupňoval, ale obrana Uničova stále odolávala. Domácí přežili i oslabení, ale ve 37. minutě už musel Kořalka lovit puk ze své sítě. Po přihrávkách Dudka a Fejka se nemýlil Erich Polak. V závěru prostřední části ještě došlo na vyloučení na obou stranách, přičemž domácí měli na trestné lavici dva hráče. Abrahám hákoval Dobrzynského, jenž oplácel sekáním a navíc si šel odpočinout Malý za napadení. Pár vteřin před koncem ještě doplnil havířovského Dobrzynského Fejko, který zahákoval protihráče. Skóre se už ale neměnilo. Po dvou třetinách to bylo 0:1.

Série vyloučení pokračovala i na začátku třetí třetiny, nejprve nevyužili přesilovku hráči Uničova, poté svou šanci promarnil AZet. Ten navíc při přesilovce inkasoval, když se 47. minutě prosadil Libor Janků.

V 56. minutě ale vrátil Havířovu vedení Patrik Dobrzynski. Závěr utkání pak byl infarktový, AZet šel do čtyř a domácí odvolali brankáře. Jenže risk Uničovu nevyšel a třináct vteřin před koncem třetí části pečetil vítězství AZetu střelou do prázdné branky Jakub Dudek.

AZet si tak zaslouženě veze z Uničova plný bodový zisk.

Michal Janeček (AZ Havířov): Od začátku jsme byli hokejovějším týmem, ale nedařilo se nám vstřelit branku. V první přestávce jsme si řekli, že musíme přidat i v osobních soubojích. Kluci to začali plnit, získávali spoustu kotoučů a vytvářeli si šance. Koncovka byla ale pořád mizerná. Naštěstí se nám podařilo dát dvě branky a třetí do prázdné branky při power play soupeře. Kluky chci pochválit za bojovnost a nasazení.