Junioři vezou z Poruby vysokou porážku

Petr Miklas | 21.12.2014

Po pátečním senzačním vítězství nad Hradcem Králové přišla studená sprcha v Porubě, kde junioři AZetu utrpěli porážku 6:1, přičemž první branku dal až za stavu 3:0 Křibík. Chvíli po něm mohl snížit na rozdíl jediné branky Sap, ale neuspěl a vzápětí přišel čtvrtý gól Poruby, která už si pak zápas pohlídala.

LJ - 30.kolo ne 21.12.13:30
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
6:1
(2:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Rataj (Fibrich), 20. R.Gola, 22. Bartoň (Holaň), 33. Brnčál (Pobuta), 41. Schwarz (Rataj, Kropka), 57. Mládek (Schwarz) – 32. Křibík. Rozhodčí: Mrkva – Bartek, Kašinský. Vyloučení: 3:4. Využití: bez využití. Diváci: 151. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
HC RT TORAX Poruba: Šrámek – Pobuta, Štěpán, Baca, Široký, Ryška, Kropka – Gola P., Gola R., Schwarz, Brnčál, Fibrich, Rataj, Bartoň, Mládek, Holaň, Havránek
AZ Havířov: Kostka – Chroboček, Gawlas, Regoš, Heinzl, Potočný, Staš - Křibík, Vyčesaný, Churý - Šmíd, Caruk, Sap - Taras, Polak, Wróbel

Zápas měl od počátku velký třaskavý náboj a mělo hlavně svižné tempo, v kterém nechyběly osobní souboje, samostatné úniky a důraz před brankami. Gólmani si rozhodně na nedostatek práce nemohli stěžovat. Aktivnější ve střelbě byli domácí, kterým AZ nabídl v samém začátku i přesilovku. Nejblíže gólu byl Holaň, když těsně před gólmanem Kostkou tečoval střelu obránce Baci na středu hřiště. Hosté i přes další porubské střelecké hrozby oslabení ustáli. Na puk si samozřejmě sáhl i domácí brankář Šrámek. Nejvíce se zapotil při střele Šmída, když mu puk prošel mezi výstrojí. S pomocí obránce Ryšky jej dokázal zastavit ještě před brankovou čárou.

Hostům jistě zatrnulo, když Mládek jen tak nahodil puk na Kostku a šel střídat. Kotouč podivně odskočil a nebýt pohotovosti havířovského brankáře u levé tyče, mohli domácí slavit kuriózní gól. Střelecké zápisy započal ve čtrnácté minutě Tomáš Rataj, který po nahrávce Fibricha poslal domácí do vedení. Puk hostující gólman sice zachytil, ale neudržel jej ve výstroji a nešťastně propadl do brány. Brzy mohlo být vyrovnáno, kdyby Churý dokázal ve své rychlosti protečovat těsně před brankou skvělou nahrávku Potočného přes celé útočné pásmo.

Pak měli hosté skvělou příležitost díky střele Křibíka a dojetí Churého, ale Šrámek si kotouč stačil pohlídat. V polovině poslední minuty úvodní třetiny lehkým nahozením získal pro Porubu dvoubrankové vedení Robin Gola a závěrečné vteřiny před odchodem do šaten ještě získali domácí přesilovku, jejíž podstatnou část si přenesli do druhého dějství. Přestože dobývali havířovskou bránu, gól se domácím podařilo vsítit až po vypršení Polákova trestu. Z pravého křídla po nahrávce Holaně vystřelil Radek Bartoň a dorážkou si svou střelu dopravil za záda gólmana Kostky – 3:0.

Havířovští začali hrát na brejky. Do jednoho se dostal Caruk po nahrávce Heinzla z obranného pásma, ale kotouč mu utekl daleko od hole a Šrámek tak předvedl práci s holí a nahrávkou otočil hru. Následná přesilovka Havířovu vůbec nevyšla a domácí získávali převahu. Ale i oni nedokázali z třetí přesilovky vytěžit branku, přestože pálili z všemožných úhlů a pozic. Taktika AZetu nahazovat kotouče do pásma nevycházela. Nedokázali kotouče zpět získávat a ztráceli tak drahocenné síly. Vše vzal na sebe v dvaatřicáté minutě Jan Křibík, který si povodil všechny porubské hráče, objel útočné pásmo a bekhendem zavěsil pod horní tyč.

Po minutě se stav utkání měnil ve prospěch RT TORAXu. Denis Brnčál přebral nahrávku Pobuty a puk poslal gólmanovi nad rameno – 4:1. Závěr třetiny patřil z větší části hostům. Šrámek musel přerušit hru po střele Caruka a posléze se do střelecké pozice probruslil Křibík. Na druhé straně si zastříleli Havránek, Robin Gola a Brnčál. Branky dosáhli domácí až na začátku třetí třetiny. Po dvaceti jedné vteřině třetí části zápasu překonal Kostku Jakub Schwarz za asistence Rataje a Kropky. Druhé havířovské branky mohl dosáhnout po nahrávce Caruka z pravého rohu útočného pásma Křibík, jenže z hranice kruhů minul těsně levou Šrámkovu tyč.

AZ získal v zhruba polovině třetí třetiny minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Od modré pálil Křibík, jenže Šrámek střely po ledu i nad ledem dokázal krýt. A když zamířil trochu výš Šmíd, skončil puk na zadním mantinelu. Párkrát se hosté o pásmo připravili a i v klasické přesilovce porubskou obranu i gólmana nepřekonali. Dlouho se pak hrálo nahoru dolů. Havířovští byli méně nebezpeční. Více šancí si vypracovávali domácí a vytěžili z toho v padesáté sedmé minutě šestou branku. Do střelecké listiny se zapsal po nahrávce Schwarze Jonáš Mládek. Do závěrečné sirény se na stavu utkání již nic nezměnilo a Porubští si po zásluze připsali další tři body.