Junioři vstoupili do nové sezóny výborně!

Petr Bortlík | 13.09.2019

V úvodním kole extraligy juniorů zavítali AZeťáci na led Draků se Šumperka. O vítězi utkání se rozhodlo prakticky již v úvodní třetině, kdy havířovští otočili stav utkání z 1:0 na 1:3. Po tuhé bitvě v dalších dvou třetinách a dramatu v závěru, kdy domácí snížili na kontakt jediného gólu se hosté zásluhou druhé branky Juhásze pouhých pět vteřin před koncem utkání radují z výhry 4:2. Druhé kolo extraligy juniorů se sehraje v neděli 15.9. od 14:00 a na havířovský led přinese souboj se sousední Porubou.

Extraliga juniorů - 1.kolo pá 13.9.18:30
Draci Šumperk - AZ Residomo Havířov
2:4
(1:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Jurča, 54. Haluza (Plhal, Hladiš). - 9. Ivaščenko (Kočí, Pindel), 18. Juhász (Byčkov, Bochnak), 60. Juhász (Pindel). Rozhodčí: Novotná - Bubela, Hrabal. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 56. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Draci Šumperk: Venouš – Štrbík, F. Cekr, L. Cekr, Hladiš, Holub, Habrman, Blaháček, Plhal – Jurča, Polách, Štefanišin, Drlík, Kavan, Vogel, Šembera, Haluza, Kesler
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Uhlíř, Ševeček, Kočí, Hrček, Koubek, Thiel, Topolanský – Mrkvica, Revaj, Hudeček, Pindel, Byčkov, Bochnak, Kapitanov, Ivaščenko, Juhász, Vlček

První kolo sezóny 2019/2020 REDSTONE Extraligy juniorů přineslo v rámci východní skupiny souboj týmů Šumperka a Havířova. Draci, kteří hostili na svém ledě hráče AZetu, vstoupili do nového ročníku výborně a již ve 2. minutě se radovali z gólu útočníka Matouše Jurča. Radost domácích ale netrvala dlouho, jelikož otěže zápasu převzali hostující hráči a v 5. minutě vyrovnával Marek Revaj. Havířovští byli po vyrovnání aktivnější a po dalších čtyřech minutách šli do vedení 2:1 zásluhou hráče Davyda Ivaščenko. Velmi dobrou první třetinu sezóny AZeťáci ještě vylepšili dvě minuty před koncem využitou přesilovkou díky skórujícího Lukáše Juhásze a navýšení náskoku na dvoubrankový rozdíl.

Po dynamické první třetině se ve druhém dějství hrálo o poznání opatrněji a tato třetina nakonec vyjma vyloučení na obou stranách nepřinesla žádnou změnu na ukazateli skóre.

V poslední části se tedy dala očekávat tuhá bitva, ve čtvrté minutě domácí nabídli hostům šanci na definitivní rozuzlení zápasu v podobě vyloučení, ovšem již po deseti vteřinách se hrálo ve čtyřech. Kontaktního gólu se Draci nakonec dočkali v 54. minutě, když rozvlnil síť v brance hostů David Haluza a o drama na závěr zápasu bylo postaráno. Hostující AZet si ovšem již výhru nechtěl nechat vzít a pouhých pět vteřin před koncem utkání vrátil dvoubrankový rozdíl pro havířovské druhým gólem v zápase Lukáš Juhász. Po výborném úvodu a dramatickém závěru si nakonec AZ Havířov odváží se Šumperka výhru 4:2.