Junioři vybojovali zasloužené a velmi cenné vítězství

Lukáš Jandora | 27.01.2023

Havířovští junioři nešli do utkání v příliš dobrém rozpoložení, vždyť v tabulce východní skupiny Ligy juniorů jim patřilo poslední místo. Do Slezska navíc přijela brněnská Technika, která v utkání měla být určitě papírovým favoritem. Potvrdili Jihomoravané tuto roli?

Liga juniorů - 31.kolo pá 27.1.15:15
AZ Havířov - VSK Technika Brno
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Urbančík (Kolat, Plevka), 48. Pohl, 59. Makovec – 52. Pospíšil (Toman, Adam). Rozhodčí: Michael Hranoš — Dominik Klimek, Filip Návrat. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

AZ Havířov: Smolka (Michalík) – Valouch, Kalina, Wlodara, Kreutz, Lazár, Bílek, Brančík – Middleton, Kolat, Urbančík (C), Ungr, Lajoš, Mikula, Siekierka, Plevka, Makovec (A), Lipka, Pohl
VSK Technika Brno: Málek (Hnízdil) – Čapka, Šupa, Pospíšil, Žák, Svoboda, Juřík – Škodík, Straka, Líska (A), Adam (C), Langmann, Růžek, Sladký, Sever, Apolenář, Toman, Trögner, Pospíšil

Domácí šli do utkání sice opravdu jako outsideři, však od začátku hráli velmi dobře. Podpořeni o přítomnost Milana Mikulíka na střídačce se dostali do vedení v přesilové hře, to když Jakub Urbančík pálil z mezikruží přesně - 1:0

Na další branku jsme ve velmi bojovném zápase čekali až do 48. minuty, to Havířované zvýšili na 2:0, kdy platilo známé hokejové rčení "nedáš - dostaneš". Hráči Techniky neproměnili velkou příležitost, chvíli poté se bez asistence prosadil Přemysl Pohl - 2:0. Brňané však rychle snížili, dobře zahráli svou přesilovou hru, ve které měli několik velmi slibných šancí, tu poslední z nich využil Erik Pospíšil - 2:1. AZeťáci o své výhře definitivně rozhodli v 59. minutě utkání, kdy se po nádherné individuální akci, kdy nejprve si obhodil beka a poté zamířil nad lapačku, nakonec prosadil Pavel Makovec - 3:1

Slezané závěr zápasu kontrolovali, hosty prakticky nepustili ani ke hře bez brankáře, havířovské vítězství je tak opravdu absolutně zasloužené.