Junioři výkonem nepřesvědčili, ale přivezli z Uničova tři body

Tomáš Vlček | 22.11.2015

Další zápas východní skupiny ligy juniorů zavedl hokejisty AZetu na led Uničova. AZ byl favoritem, ale domácí šli brzy do vedení a ještě do poloviny zápasu drželi vyrovnaný výsledek. Pak havířovští třemi brankami získali rozhodující náskok a i když se Uničov ještě jednou dostal na dostřel, vyhrál nakonec AZ 6:4. Dvakrát se střelecky prosadil Honza Šmíd (na snímku), dvě přihrávky si připisuje obránce Daniel Trombik. Další utkání sehraje juniorka doma v neděli proti Uherskému Brodu.

LJ - 12.kolo pá 20.11.
HC Uničov - AZ Havířov
4:6
(2:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Adolf (Sázel, Heža), 15. Sázel (Groer), 37. Adolf (Heža), 41. Heža (Sázel) - 6. Šmíd (Caruk), 14. Němec (Stoklásek), 35. Stružík (Trombik), 35. Šmíd (Trombik), 39. Dobrzinski, 45. Chroboček (Polak E.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 22. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.
HC Uničov: Pospíšil - Brandýs, Hromádka, Kolařík, Gatěk, Abrahám, Groer - Minařík, Adolf, Dohnal, Sázel, Hromádka, Dušek, Heža, Hodulák. Trenér: Martin Palinek.
AZ Havířov: Turšner - Trombik, Heinzl, Chroboček, Bednář - Stoklásek, Polak E., Stružík, Polak R., Caruk, Šmíd, Dobrzynski, Baláž, Němec, Kristian, Schmied. Trenér: Michal Janeček.

Domácí začali zostra a už na konci 3. minuty šli po střele Jaroslava Adolfa do vedení. Vyrovnání přinesla minuta šestá, když Carukovu přihrávku zužitkoval Jan Šmíd. Pak AZ ubránil oslabení a ve 14. minutě šel poprvé do vedení. Stoklásek našel přesnou příhrou Filipa Němce a bylo to 1:2. Jenže za 25 vteřin bylo opět srovnáno, protože Roma Sázel podruhé překonal Josefa Turšnera v hostující brance.

Ve druhé třetině se dlouho nemohli azeťáci prosadit brankově, nevyužili dokonce ani přesilovku a trestné střílení. Až ve 35. minutě zasadili domácím dvojitý úder. Nejprve totiž překonal domácího gólmana Pospíšila Nikolas Stružík a za 22 vteřin vstřelil svou druhou branku Jan Šmíd. Domácí i tentokrát našli rychlou odpověď, protože ve 37. minutě se rovněž podruhé radoval z gólu Jaroslav Adolf. Jenže do přestávky se ještě prosadil individuálně Patryk Dobrzynski a bylo 5:3 pro Havířov.

Ještě na konci druhé třetiny šli na trestnou rychle za sebou dva hostující a jeden domácí hráč a právě z toho vyplývající přesilovku 4 na 3 dokázali domácí Orli využít. Šťastným střelcem byl Jakub Heža. Dvoubrankové vedení vrátil AZetu v 50. minutě obránce David Chroboček a stav 6:4 pro Havířov nakonec, vydržel až do konce. Nic na tom nezměnilo ani několik vyloučení a uničovská přesilovka 4 na 3 v závěru.