Junioři zakončili letošní sezónu výhrou v Prostějově

David Motloch | 14.03.2013

Havířovská juniorka jela do Prostějova odehrát svůj poslední sedmatřicátý zápas v sezóně. Rozlučka se svěřencům trenéra Dalibora Paskera povedla na jedničku, hráči se dostali do obřího vedení 6:0 a kontrolovali zápas. I když v závěru trochu polevili, výhru už si nenechali vzít a po výsledku 7:4 zápas ovládli. V utkání řádilo duo Křibík-Matějek, které se postaralo o čtyři branky a celkově posbíralo deset bodů. Ročník 2012/2013 Ligy juniorů tak Azet zakončil na konečném šestém místě v tabulce.

Liga juniorů - 36.kolo pá 8.3.
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
4:7
(0:1, 0:2, 4:4 )
Branky a nahrávky: 51. Matoušek (Prokop), 53. Matoušek (Koutský, Zezula), 55. Skácel (Koutský, Kovařík), 58. Matoušek (Zezula) - 19. Matějek (Křibík), 28. Matěj (Křibík, Matějek), 34. Křibík (Matějek, Graca), 44. Matějek (Křibík, Jaroch), 47. Jaroch (Řehulka, Lenomar), 48. Dýrr, 55. Křibík (Matějek). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:6, 3:6, 3:7, 4:7.
LHK Jestřábi Prostějov: Kloc (Vysloužil) - Vybíral, Janíček, Arnošt, Jidák, Matoušek, Prokop, Skácel, Zezula, Konečný D., Kovařík, Jurník, Pán, Tomek, Koutský, Dufiwa, Konečný M., Sekanina, Očenášek, Koranda, Stloukal
AZ Havířov: Gabler - Graca, Jaroch, Kostelník, Weisser, Ovčaří, Szewieczek - Křibík, Lenomar, Matějek, Mihal, Mráz, Patrman, Přívara, Řehulka, Smuž, Dýrr, Glos, Matěj

Přestože se hrálo na prostějovském ledě, většina zápasu patřila havířovským hráčům. Začátek utkání nebyl výjimkou. Úvodní tlak sice k brance nevedl, těsně před přestávkou se však Azetu podařilo vstřelit branku do šatny. Střelcem se v 19. minutě stal Tomáš Matějek. Po přestávce se obraz hry nezměnil, tentokrát se však hostům podařilo skórovat dříve než v první části. Ve 28. minutě rozvlnil síťku za Klocem Martin Matěj. Rozhození Jestřábi za chvíli kapitulovali potřetí, když se před brankou zjevil volný Jan Křibík.

Opravdové brankové hody byly k vidění až v posledním dějství. Do něj opět vstoupili lépe Havířovští a po střele Tomáše Matějka ze 44. minuty vedli již 4:0. Hned o tři minuty později se prosadil obránce Tomáš Jaroch.Domácí byli často pod tlakem, a když se ve 48. minutě dostal do úniku Filip Dýrr, musel obránce Prostějova David Prokop vytáhnout nepovolený zákrok, po němž hlavní sudí nařídil trestné střílení. Zmiňovaný exekutor v něm nezaváhal a poslal svůj tým do pohodlného náskoku šesti branek.

Přestože byl zápas takřka rozhodnutý, domácí hokejisté chytli druhý dech a dokázali utkání alespoň trochu zdramatizovat. Dvěma slepenými brankami v rozmezí 51.-53. minuty pokazil Jan Matoušek dobře načatý zápas brankáři Eriku Gablerovi, který dostal přednost před Ondřejem Tomšů. Dalšího zaváhání v obraně hostů využil v 55. minutě Kamil Skácel. Havířov záhy pochopil, že musí opět začít hrát a na tři slepené branky Prostějova odpověděl úspěšnou střelou v 56. minutě Jan Křibík. Domácí měli přesto poslední slovo, u poslední brankové situace zápasu a letošní sezóny byl třígólový Jan Matoušek, který z týmu Jestřábů herně vyčníval jako jediný.

Po výsledku 7:4 se naši hokejisté rozloučili s ročníkem 2012/2013 ziskem šestého místa s 55 body. Nejlepším střelcem Azetu se stal Tomáš Matějek s 23 brankami. Tento útočník si podmanil i kanadské bodování klubu, kde mu v kolonce svítí 41 bodů. Nejlepším nahrávačem Havířova se stal Tomáš Mráz s 20 asistencemi a nejlepší brankář je podle statistik Erik Gabler (87,56%).