Juniorka po boji padla, Rebelové si odváží tři body

Josef Nudera | 12.03.2011

H A V Í Ř O V - Dnešní utkání NOEN Extraligy nabídlo souboj Havířova a Havlíčkova Brodu. Do utkání vstoupili lépe Rebelové, kteří po první třetině vedli o branku. Radek Číp ve druhé části vyrovnal, ale Rebelové našli odpověď a znovu vedli zásluhou Richtera. Třetí třetina byla podobná té druhé. První branku třetiny dali Rebelové a tentokráte Havířov reagoval brankou Paskera. To už ale nestačilo, protože Havířov měl jednobrankovou ztrátu už z první třetiny. Havlíčkův Brod vyhrál 3:2 a Havířov opět prohrál, i když opět po boji.

Extraliga junioři - 50.kolo so 12.3.12:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Číp (Zientek, Pechanec), 57. Pasker (Deutsch) - 8. Varga (Milfait), 25. Richter, 55. Novotný (Havel) . Rozhodčí: Smeták - Bartošak, Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 172. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
AZ Havířov: Zelenka (Matoušek) - Bálint, Duda, Zientek (C), Teper, Deutsch - Pechanec (A), Čaja, Číp, Smuž, Lešiga, Krause, Mach, Pasker, Glos
HC Rebel Havlíčkův Brod: Zvolánek (Pešek) - Richter, Šulák, Ambrož, Šíma, Němec, Musil, Novotný (C) - Varga (A), Szilva, Ondráček, Zdražil, Havel, Milfait (A), Doležal, Kozlík

Začátek utkání nabídnul spoustu zajímavého. Havířov začal zápas tlakem v útočném pásmu, ale ani jednou se nedostal do střelecké pozice tak, aby ohrozil Zvolánka v brance Rebelů. V 5.minutě nejprve Libor Šulák přestřelil branku, poté se to stejné stalo havířovskému Machovi. V 7. minutě trefil Pechanec pouze chrániče bránícího hráče. V 8. minutě jsme se dočkali první branky utkání. K odraženému kotouči se dostal Vojtěch VARGA, který dokonale prostřelil Zelenku - 0:1. V 11. minutě se dostal k samostatnému úniku hostující Michal Zdražil, jeho úmysl ale Zelenka vystihnul a zabránil mu ve skórování. V oslabení dokonce ujížděli Pechanec a Číp, ale Zvolánek jejich akci překazil.

V 16. minutě se oko každého diváka muselo nabažit perfektním zákrokem Zelenky. Z mezikruží vystřelil Vojtěch Varga a tuto střelu Zelenka vykryl perfektním semaforem! Poslední akci třetiny měl na své holi Mach, který jen prověřil betony Zvolánka. Hned na začátku třetiny Antonín Pechanec vybojoval puk, nahrál ho Zientkovi, který trefil tyčku, od tyče se puk odrazil na hokejku Radka Čípa a ten už puk pouze dorazil za brankovou čáru - 1:1. Rebelové z Havlíčkova Brodu ale dokázali ihned reagovat brankou Tomáše RICHTERA , který si najel na modrou a vyslal nechytatelný příklep pod víko, Zelenka se jen ohlédl za sebe - 1:2. Po této krásné hokejové chvíli se obě mužstva dostávali spíše ke střelám, který byly z větších vzdáleností.

Ve 33. minutě se dostal ke střele první úspěšný střelec Havířova Radek Číp a svou střelou rovněž jenom prověřil betony Zvolánka, stejně jako Mach. Na konci druhé třetiny byl hodně aktivní v útočném pásmu Pavel Glos, bohužel pro něho odměnu v podobě branky nedostal, dostal se pouze k nahození na Zvolánka. V polovině třetí části se snažil Vladimír Szilva i Jan Milfait tečovat nahozený kotouč, v obou případech si připsal Zelenka úspěšný zákrok. V 53. minutě Zdražil vystřelil příklepem a touto střelou sestřelil Zelenkovi masku z hlavy. Hodně tvrdá rána, ale Zelenka byl v pohodě a mohlo se téměř ihned pokračovat ve hře.

O minutu později předvedli Číp, Pechanec a Lešiga skvělou kombinaci, dokonale si přihrávali a na konci celé akci Radek Číp jen trefil Zvolánka do plastronu. V 55. minutě se Rebelové dostali do dvoubrankového vedení. Radek NOVOTNÝ si najel před Zelenku a tvrdou ranou ho propálil - 1:3. V 57. minutě se dostal Havířov ještě ke zdramatizování utkání. Zdeněk Deutsch vybojoval puk ve vlastním pásmu, protáhnul ho až do útočného pásma, kde vystřelil. Jan Pasker se potom dostal k odraženému puku a dotlačil ho za brankáře Zvolánka! - 2:3.

V 58. minutě, dnes velmi aktivní, Marek Mach nahodil puk na Zvolánka a to z velmi těžkého úhlu. Brankář Rebelů ho nakonec s menšími obtížemi chytnul. Minutu před koncem se do branky netrefil Lešiga, jeho beckhand mu nesednul. Půl minuty před koncem utkání se dostal Havířov do pásma a po taktické poradě odvolal brankáře. Havířov už ale brankáře Zvolánka vážněji neohrozil a Rebelové si odvezli z Havířova tři body za výhru 3:2.

Poslední utkání této sezony odehraje havířovská juniorka v pondělí 14. března na domácím ledě, od 18:00 a soupeřem jim budou České Budějovice.