Juniorka z Třebíče body nepřivezla

Josef Nudera | 11.01.2015

Po páteční výhře nad Vsetínem zajížděl Havířov na led Třebíče. AZ vstoupil do zápasu velmi špatně, což bylo rozhodující. Bílé Hvězdy měly do pole pouze jedenáct hráčů, ale ani tak se nepodařilo hostům bodovat. Havířov sestřelil čtyřmi brankami domácí David Jirák.

LJ - 32.kolo ne 11.1.12:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Havířov
6:2
(3:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Jirák (Salák, Horký), 5. Jirák (Salák), 17. Jirák (Abrahám), 22. Pelikán (Abrahám, Roupec), 45. Horký (Hort, Salák), 57. Jirák (Hodek, Roupec - 17. Fejko (Chroboček, Churý), 53. Taras (Šmíd). Rozhodčí: Král - Klouda, Musil. Vyloučení: 5:7, navíc Fejko (HAV) 10 minut nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:1.
SK Horácka Slavia Třebíč: Svoboda - Roupec, Hodek, Abrahám, Pelikán - Jirák, Šimka, Tůma, Horký, Hort, Salák, Mašek
AZ Havířov: Kostka - Gawlas, Choboček, Regoš, Heinzl, Spálovský, Dudek, Potočný - Vyčesaný, Fejko, Churý, Caruk, Šmíd, Taras, Macuh, Polak, Hendrych, Lejčko

Havířovská juniorka nevstoupila do utkání Ligy juniorů vůbec dobře. Na ledě Třebíče totiž už v 5. minutě prohrávala 0:2. V 17. minutě sice snížil na rozdíl jediné branky Kryštof Fejko, ale ještě v téže minutě zkompletoval hattrick David Jirák.

Domácí hráči pak po brankách Pelikána a Horkého vybojovali už vedení 5:1, které bylo prakticky rozhodující. V 53. minutě sice snížil Dominik Taras, ale Třebíč pak přidala ještě jeden přesný zásah. Nebyl to nikdo jiný než David Jirák, který tak zakončil zápas se čtyřmi brankami na kontě.

Havířovští junioři, doplněni několika staršími dorostenci, tak nedokázali zdolat soupeře, který měl jen 11 hráčů do pole, a byli svými soupeři přeskočeni v tabulce. Další utkání hraje AZ až v neděli doma s Přerovem.