VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

K další přípravě míří AZ do Frýdku-Místku. Chceme jim vrátit porážku, hlásí Dominik Cihlář.

12.08.2019 | Jan Kudělka

V úterý čeká A-Tým AZetu další přípravný zápas. Opět se utká s Frýdkem-Místkem, ale tentokrát zavítá na led frydecko-místeckých Rysů. Dokáží Havířované Rysy porazit a vrátit jim porážku z minulého utkání? To se dozvíme v úterý večer. Zápas začíná v 18:00 v Hale Polárka.

HC Frýdek-Místek

První vzájemný zápas v přípravě zvládli lépe frýdecko-místečtí Rysi, kteří po kvalitním výkonu na naši domácí půdě v GASCONTROL Aréně dokázali ovládnout utkání výhrou 0:3.

Pro Rysy to už byl druhý vítězný zápas v přípravě. Jako první dokázali porazit kazažský celek Kokšetau. S Kazachy svedli vyrovnanou bitvu a po základní hrací době byl stav zápasu 2:2. Vítězství na svou stranu překlopil Frýdek-Místek v samostatných nájezdech a vyhrál 3:2. O 48 hodin později se představili Frýdecko-Místečtí na ledě polského výběru Jastrzębie. V Polsku se jim ale zápas nepovedl a po prohře 4:1 slavil vítězství tentokrát soupeř.

Zápas proti Havířovu byl pro Frýdek-Místek v pořadí třetím duelem v letošní přípravě. V průběhu zápasu byli hosté neukáznění a často na to dopláceli vyloučeními. Všechny však ubránili a to Havířov poté mrzelo. Během druhé třetiny dokázal Frýdek-Místek vstřelit 3 branky a Havířov už na ně nedokázal odpovědět, a tak toto první derby dopadlo lépe pro frýdecko-místecký výběr. Po zítřejším druhém derby v letošní sezóně, které Frýdek-Místek odehraje s našim výběrem v Hale Polárce nastoupí ještě proti Třinci, Jastrzębie, dva zápasy odehraje s Přerovem a jeden s Prostějovem.

AZ RESIDOMO Havířov

Naši hokejisté doteď odehráli 2 přípravné zápasy. V prvním se utkali s polským celkem Comarch Cracovia Krakov, se kterým dokázali po kvalitním výkonu vybojovat vítězství 3:2. Ve druhém duelu se utkali  právě  s Frýdkem-Místkem, kdy po řadě nevyužitých přesilovkách a vyložených šancích prohráli 0:3.

Trenér a manažer klubu Patrik Rimmel před úterním utkáním hlásí:

„Věříme, že to  bude zápas opět ve stejném tempu jako ve čtvrtek. Je potřeba se v určitých situacích zlepšit a nejlépe vrátit soupeři domácí porážku. "

Jestli se to AZeťákům podaří, uvidíme v úterý večer. Dnes pro vás ještě máme krátký rozhovor s Dominikem Cihlářem:

DOMINIK CIHLÁŘ

Jak hodnotíš první dvě odehraná přípravná utkání? Co se ti líbilo a na čem můžete stavět do dalších zápasů? A co bys naopak vytknul?

Zápas s Krakovem byl těžký. Je to nevyzpytatelný soupeř, který hraje silový hokej. Dali jsme jim branky v pravou chvíli a vždy jsme jim výsledkově odskočili. Zápas s Frýdkem-Místkem se nám naopak nepovedl. Dostávali jsme branky z našich individuálních chyb a nedali jsme góly z přesilovek, a to vedlo k porážce. Na chyby jsme se dívali na videu, takže bychom se měli z nich přiučit. Stavět do dalších zápasů bychom mohli na našem mladém týmu a rychlosti a také na tom, že budeme hrát jako jeden tým.

Byl to přece jenom tvůj druhý zápas v řadě po delší pauze, bylo to na ledě hodně znát?

Já jsem se cítil v obou zápasech dobře, akorát nohy bolely. :-)

V prvním utkání jsi vstřelil hezkou branku. Cvičíš takové zakončení i na tréninku?

Mě se stejné zakončení den před zápasem na tréninku podařilo a stejná situace nastala i v zápase. Ernestovi (Ernestovi Bochnakovi pozn.red) jsem v té chvíli nemohl přihrát, a tak jsem to, stejně jako na tréninku, zkusil bekhendem a měl tam hodně místa, tak to tam prošlo.

Teď vás čeká ještě několik přípravných utkání, jak se na ně těšíš?

Na každé přípravné utkání by se měl hráč těšit. Určitě budeme chtít všechny zápasy vyhrát.

A jak se těšíš na nejbližší zápas ve Frýdku?

Určitě jim chceme vrátit minulou porážku. Před zítřejším zápasem jsme se dívali i na video, ukázali jsme si individuální chyby, určitě se z nich poučíme a porážku jim vrátíme.

Jaké máš očekávání a cíle v AZetu do nové sezóny?

Cíle ty jsou jasné, to je play-off, nic jiného nebereme.

Co by jsi na závěr chtěl vzkázat fanouškům?

Fanouškům bych chtěl vzkázat, že se budeme celou sezónu snažit, hrát na plno, že nevypustíme ani jeden zápas a budeme všichni rádi, když nás přijdou povzbudit a věřím, že jich přijde co nejvíce.

Děkuji za rozhovor a přeji tobě i týmu, ať se daří.