K dalšímu přípravnému utkání míří AZ do Vsetína, v obraně už nastoupí Rašner, Chroboček a Malina

26.08.2019 | Tomáš Vlček

V pořadí sedmé přípravné utkání letošní letní přípravy sehraje AZ Residomo Havířov v úterý 27. srpna od 18:00 na ledě vsetínského VHK. Tedy proti soupeři jehož před týdnem na domácí ledě porazil překvapivě jasně 5:1. V odvetě v centru Valašska tak bude pro domácí jistě o motivaci, vrátit porážku, postaráno. AZ naopak bude chtít navázat na dobré výkony z minulého týdne. Pomoci by k tomu mohla obrana vyztužená posilou Rašnerem a uzdravenými Chrobočkem a Malinou. Jak to celé dopadne uvidíme v úterý večer.

VHK ROBE Vsetín

Vsetínští hokejisté mají za sebou zatím čtyři přípravná utkání a jsou tak v jejich polovině. V prvních třech si připsali vítězství (Trenčín 4:3, Přerov 3:1, Slavia 7:5) a vypadalo to, že opět velmi posílený tým (viz. přehled odchodů a příchodů před sezonou) jen tak něco nezastaví. Jejich vítěznou sérii zastavil až minulý týden AZ.

Změny v kádru VHK ROBE Vsetín

Odchody před sezonou 2019/2020: Peter Mikuš (Nové Zámky), Roman Rác (?), Tomáš Pitule (Chomutov), Ondřej Kopta (Nice, Francie), Mitchell Theoret (?), Tomáš Vávra (?), Luboš Rob (Plzeň), Jan Šelepněv (?), Dominik Rudl (Poruba), Jakub Jenáček (Třebíč).

Příchody před sezonou 2019/2020: Ondřej Bláha (Havířov), David Tůma (Litvínov), Branislav Rehuš (Havířov), Jakub Doktor (České Budějovice), Vlastimil Dostálek (Jihlava), Martin Dudáš (Košice), Lukáš Volf (Ústí nad Labem)

Utkání v havířovské Gascontrol Aréně začal lépe AZ, který šel už ve druhé minutě do vedení brankou mladého útočníka Petra Fridricha. Na začátku druhé třetiny zvýšil další nováček v dresu AZetu Lukáš Žiak na 2:0 a když před koncem druhé třetiny upravil Radek Veselý na 3:0, bylo zřejmé, že Valaši to budou mít v Havířově těžké. Do třetí třetiny vyměnili brankáře, podařilo se jim Karafiátem snížit, ale více jim toho Havířov nedovolil. Naopak po brankách Filipa Semana a Lukáše Bednáře v přesilovce se nakonec zrodila jasná výhra AZetu 5:1.

Vsetínský trenér Luboš Jenáček po utkání uznal, že Havířov byl v utkání lepší, litoval nevyužitých šancí a věřil, že doma soupeři porážku jeho tým vrátí.

Na domácím ledě bývají Valaši tradičně ještě silnější, což už pocítil jak extraligový Trenčín, tak pražská Slavia. Dohromady jim vsetínští nastříleli 11 branek, což ukazuje na sílu jejich ofenzívy. Ke jménům jako Pechanec, Dostálek, Jonák, Rehuš (v přípravě už 0+7!) či Procházka (4+2!) by měl v sestavě poprvé přibýt ještě David Tůma – letní posila z Litvínova a vyhlášený kanonýr.

Sestava Vsetína v posledním utkání

Bláha (41. Málek) – Slováček, Teper, Dudáš, Hryciow, Drtina, Ondračka, Jeřábek, Holomek – Jonák, Pechanec, Dostálek, Březina, Rehuš, Procházka, Karafiát, Volf, Vašenka, Hořanský, Šilhavý, Vítek.

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté vstupují zápasem se Vsetínem do poslední čtvrtiny svých přípravných duelů. Prozatím v nich mají vyrovnanou bilanci 3:3.

AZ – Trenčín 2:3

Na výsledkově jasné vítězství nad Vsetínem chtěli AZeťáci navázat i ve čtvrtek proti Trenčínu. Tentokrát to však byl zkušený soupeř, kdo šel v první třetině do vedení. To ještě do poloviny zápasu navýšil na 3:0 a až pak se probudili také havířovští střelci. Jakub Matai a pak v přesilovce Jakub Kotala snížili na 2:3, ale více toho už, i přes řadu šancí a přesilovek, AZ nedokázal.

AZ Residomo Havířov - HK Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Matai (Zdeněk), 39. Kotala (Seman, Pawliczek) – 12. Alderson (Mikyska), 23. Lapšanský (Starosta), 31. Rajnoha (Lapšanský). Vyloučení: 5:12, navíc Bednář (HAV) 5 + OK za faul loktem. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Stezka – Matai, Zdeněk, Kachyňa, Mrowiec, Ševěček, Nepokoj – Kotala, Seman, Pawliczek - Bednář, Veselý, Dvořák - Žiak, Maruna, Fridrich - Bochnak, Cihlář, Juhász

Asistent trenéra Patrik Rimmel uznal, že po slušném vstupu svého týmu do utkání byl od 10. minuty soupeř v další fázi utkání lepší. Ve druhé třetině se i díky přesilovkám podařilo AZetu snížit, ale vyrovnat už se nepovedlo. „Na přípravu to byl určitě dobrý zápas. Proti takto kvalitnímu soupeři s řadou zkušených hráčů to byly i pro nás cenné zkušenosti. Nehráli jsme v kompletní sestavě, a i na doladění toho co nefunguje máme do začátku sezóny ještě dost času.“

Pro úterní utkání se Vsetínem dojde k několika změnám v sestavě. "Do utkání už nastoupí Alex Rašner, který se k týmu připojil dnes na hostování z Olomouce, a po doléčení zdravotních obtíží i David Chroboček a Lubo Malina. Naopak menší zranění léčí Radek Veselý, Jakub Matai a Ondřej Kachyňa, Jan Bambula se až dnes vrací z turnaje v Rusku. Vsetín nám bude chtít oplatit porážku, ale my jedem odehrát na Lapač dobré utkání," hlásí Patrik Rimmel.

Zápas na vsetínském Lapači začíná v 18:00 a připraven je z něj tradiční textový on-line přenos.