VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Nový termín dobročinného zápasu. A tým podpoří nemocnou Natálku v pondělí 6. července

30.06.2020 | Martina Kotulová

Nový termín benefičního zápasu pro podporu nemocné pětileté Natálky je sváteční pondělí 6. července. Natálka trpí Angelmanovým syndromem, vzácnou vrozenou genetickou vadou.

V loňském roce se vybrala částka 67 500 korun a akce se účastnili vybraní hráči našeho klubu. Letos se proti týmu zajímavých osobností postaví kompletní tým AZ Heimstaden Havířov. Utkání začíná 6. července v 16 hodin a odehraje se na městském fotbalovém stadioně v Orlové. Areál bude otevřen pro fanoušky už od 13 hodin a čeká je na místě spoustu zábavy.

Celý nápad vznikl na konci loňské sezóny, kdy se spojili dohromady jeden z hráčů HC Wolves Český Těšín Daniel Smuž a tatínek Natálky, hokejový rozhodčí Michal Novák. První benefiční fotbalové utkání se odehrálo na fotbalovém hřišti v Horním Žukově, soupeřem Hokejek na Suchu, byl místní fotbalový celek.

Oproti minulému roku se proti sobě postaví dva hokejové celky - jedním z týmů budou hráči našeho klubu v čele s kapitánem Janem Marunou. Proti nim se postaví tým Natálky - hráči HC Wolves Český Těšn (Daniel Smuž, Tomáš Foltyn), HC Orlová (Michal Novák, Vít Grepl, Filip Štefanka) a mnoho dalších zajímavých jmen - Roman Szturc, Radim Valchař, Daniel Krenželok a další.

A kdo je vlastně malá sympatická Natálka? Natálka je pětiletá holčička, která se narodila jako zdravé miminko. Zhruba od čtyř měsíců se nevyvíjela tak, jak by měla. Po mnoha vyšetřeních se zjistilo, že má Angelmanův syndrom, velmi vzácnou vrozenou genetickou vadu. I když má opožděný vývoj, je to hravá, usměvavá holčička. Umí se sama posadit, snaží se postavit a něčeho držet, s chozením samotným má ale ještě problémy. Právě proto navštěvuje rehabilitační střediska, protože bez cvičení to samo nikdy nepůjde.

Pro diváky bude kromě fotbalového utkání připraven také bohatý doprovodný program - tombola, dražba sportovních dresů a mnoho dalšího. Pokud nestihnete na utkání dorazit a přesto byste chtěli pomoci, můžete přispět na transparentní účet, který byl zřízen přímo pro Natálku – 4042521013/0800.

Podrobnější informace najdete také na facebookové události, kde Vám neunikne žádné aktuální info. Událost můžete také sdílet mezi své kamarády a známé a společně si s námi užít příjemné odpoledne.

Aktualizace 3. 7. 2020:

Zápas pro Natálku letos zrušen

Charitativní fotbalový Zápas pro Natálku No.2 se nakonec neuskuteční ani v náhradním termínu 6. července. Důvodem jsou znovu zavedená opatření proti šíření covid-19. Kdybyste i přesto chtěli malou Natálku podpořit, můžete přispět na transparentní účet - 4042521013/0800.