AZ Havířov

Z důvodu rozhodnutí vlády jsou od 12. do 25. října zastaveny veškeré hokejové soutěže. GASCONTROL Aréna bude pro veřejnost uzavřena.

Konec přestávky, AZ ve středu vyráží na STADION...

11.02.2020 | Vít Káňa

12. února vyjíždí AZ do Kalich arény, kde se utká s HC STADION Litoměřice. V tomto zápase půjde o šest bodů, protože se střetne sedmý a šestý tým CHANCE ligy. Kališníci v posledních kolech nezažívali nejšťastnější období. Z deseti utkání Litoměřice dokázaly vytěžit pouhé tři body, naposledy padly na ledě Přerova 1:3. To Havířov doma vyhrál s Valachy 4:1, ukončil tak sérii porážek, která trvala čtyři zápasy. Utkání začíná v 17:30 a vítěz zápasu bude na šestá příčce. Ta týmu zajišťuje volný týden před čtvrtfinále play-off.

HC STADION Litoměřice - 7. místo, 72 bodů, skóre 163:152

V posledních deseti zápasech dokázali hráči Stadionu bodovat jen jednou. Bylo to 15. ledna v GASCONTROL aréně a v Havířově vyhráli 2:1. Pouhé tři body v deseti posledních zápasech skončily na kontě Stadionu a v kabině Kališníků začalo být dosti neveselo. Pro internetové stánky Stadionu se o tom rozpovídal kapitán Daniel Voženílek: „Někteří kluci odešli, za ně přišli noví mladí hráči. Sestava v poslední době dost rotovala a my neměli tolik možností, aby si to sedlo a my se víc sehráli. Navíc hrajeme v horní skupině s kvalitními týmy, které jsou často silnější a zkušenější. V poslední době nás k tomu ještě trápí koncovka.“ V posledním zápase Litoměřice prohráli na ledě druhého Přerova 1:3. 

Stadion dokázal v prvních 30 ligových zápasech, získat šedesát bodů. V osmnácti zápasech druhé části (O pořadí v Play-off) to doposud bylo dvanáct bodů. Kde hledat vinu? Do jisté míry to bylo způsobeno exodem hráčů po MS Juniorů a zapracováním nových hráčů do kádru. Dalším faktorem byla v posledních zápasech před reprezentační pauzou marodka. Nutno zmínit i rozsáhlou fluktuaci v brankovišti, vždyť gólmanů Litoměřice doposud vystřídaly osm!

Daniel Voženílek momentálně vede kanadské bodování celé ligy za 55 kanadských bodů. Pátým nejproduktivnějším útočníkem celé ligy je Markus Korkiakoski, ten dal prozatím 21 gólů a na prvního Žálčíka z Prostějova ztrácí šest branek. Jednou z věcí, o které se mohou Litoměřice opřít jsou přesilové hry, po Motoru mají druhý nejvyšší průměr 20.34%.

Stadion byl před koncem přestupového období při chuti, z Benátek získal Jiřího Průžka, který má v letošní sezóně 26 kanadských bodů. Z litvínovské juniorky do týmu přišel Marek Havlík, ten nastupoval za druholigovou Bílinu. V případě potřeby řady Kališníků rozšíří i útočník Jiří Půhoný. Litoměřice naopak opustil brankář Tomáš Král, který se připojil k extraligové Plzni. Do brněnské Komety se vrátil obránce Jan Mlčák. V neděli Stadion na svých webových stránkách zveřejnil, že klubová legenda obránce Aleš Pavlas ukončil svou profesionální kariéru, ale v klubu zůstane, bude trenérem juniorky.

David Bruk (trenér HC Stadion Litoměřice) po zápase v Přerově:I když jsme prohráli, viděli jsme relativně vyrovnaný zápas. Známe sílu domácích, jsou druzí a mají nesmírně kvalitní tým. My se poslední dobou potýkáme s ne tak úplně herními problémy, jako spíše s problémy v koncovce, což se tentokrát ukázalo jako klíčové. V tom byli domácí lepší.“

Sestava Stadionu v Přerově: A. Beran – Marcel (A), Klikorka, Jebavý (C), L. Doudera, M. Voženílek, Strejček, Baláž – M. Kadlec, Korkiakoski, M. Beran – Helt, Jícha, Kangas – Štohanzl, Brabenec, – Kropáček, D. Sklenář, Bernat.

AZ RESIDOMO Havířov - 5. místo, 73 bodů, skóre 122:125

V posledních kolech CHANCE ligy před reprezentační pauzou nezažívali fanoušci AZetu nejhezčí období. Z posledních devíti zápasů mají hráči z nejmladšího města v republice jen dvě výhry. Na vině byla rozsáhlá marodka A mužstva, vždyť před zápasem se Vsetínem nemohlo do hry nastoupit deset hráčů. AZ hrál pouze s devíti útočníky a třemi obrannými dvojicemi. I přes velkou absenci hráčů základní sestavy dokázal doma Havířov porazit Valachy 4:1. Navázal tím na slibné dvě třetiny z předposledního utkání v Přerově. Dobrý výkon v brankovišti předvedl gólman Jan Lukáš, pro kterého to byl letos teprve pátý zápas v modrobílém dresu a vedl si dobře. Z jednatřiceti střeleckých pokusů Valachů, pustil za svá záda jen jeden.

I když reprezentační přestávka byla dlouhá, do zápasu v Litoměřicích ještě nebudou připraveni tito borci: Vojtěch Ševěček, Jiří Matoušek, Ĺubomír Malina, Jakub Doktor a Jan Dvořák. Naopak z marodky se vrátí Filip Seman a Dominik Cihlář. S otazníkem bude start obránce Jakuba Mataie a útočníka Lukáše Bednáře.

Trenér AZetu Jiří Režnar po zápase se Vsetínem: Musím před kluky smeknou a pochválit je. Kvůli marodce jsme museli hrát na tři útoky, což není vůbec jednoduché, ale kluci to zvládli. Podali jsme, stejně jako dvě třetiny v Přerově, mnohem lepší výkon v obraně, a navíc nám tam padly i góly, Za výhru jsme moc rádi, i proto, že znamená ukončení série proher."

Sestava AZetu v posledním zápase se Vsetínem: Lukáš – Mrowiec, Rašner, Nepokoj, Kvasnička, Chroboček, L. Rutar, Dajčar – O. Procházka, E. Němec, Kotala (A) – Vrána, Baláž, Bambula – Bernovský, Maruna (C), Fridrich.

Vzájemné zápasy:

Letos spolu oba manšafty odehrály čtyři vzájemná utkání a bilance je vyrovnaná. Dvakrát se z výhry radoval AZ i Litoměřice. V posledním vzájemném utkání, které se hrálo 15. ledna v Havířově vyhrál Stadion 2:1.

Asistent trenéra a manažer AZetu Patrik Rimmel před utkáním v Kalich aréně hlásí: „V Litoměřicích nás čeká důležitý zápas, ve kterém se bude hrát o šest bodů. Musím na ledě předvést dobrý výkon, abychom domů přivezli body. Někteří hráči se nám, už konečně vrátili z marodky. „

Utkání začíná v Kalich Aréně v 17:30 a ho můžete sledovat prostřednictvím HOKEJKA TV.

Statistické srovnání týmů:

49. kolo
Litoměřice - Havířov 
12. 2. 2020, 17:30


6. místo, 73 bodů, 122:125
UMÍSTĚNÍ V TABULCE
7. místo, 72 bodů, 163:152
V, P, P, P, P, 
FORMA
P, P, P, P, P,
Havířov - Vsetín 4:1
POSLEDNÍ ZÁPAS
Přerov - Litoměřice 3:1
Jakub Kotala 41 (17+24)
Filip Seman 29 (9+20)
Lukáš Bednář 25 (14+11)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI
Daniel Voženílek 55 (20+35)
Martin Kadlec 44 (20+24)
Markus Korkiakoski  43 (21+22)
Jakub Kotala (17 g.)
NEJLEPŠÍ STŘELEC
Markus Korkiakoski (21 g.)
Jakub Kotala (24 as.)
NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ
Daniel Voženílek (35 as.)
Alex Rašner 17 (3+14)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE
Patrik Marcel 29 (12+17)
Alex Rašner (+12)
NEJLEPŠÍ HRÁČ V +/-
František Klejna (+10)
Jakub Kotala (50 TM)
NEJTRESTANĚJŠÍ HRÁČ
Jan Strejček (95 TM)
Aleš Stezka 40z (90,74 %)
Jan Lukáš 5z (93,08 %)
Jiří Matoušek 5z (92,44 %)
ÚSPĚŠNOST BRANKÁŘŮ
Adam Beran 21z (91.70%)
Tomáš Král 10z (90.71 %)
Jan Škorpík 11z (88.93 %)
206 / 31 / 15,05 %
PŘESILOVKY
POČET / GÓLY / ÚSPĚŠNOST
231 / 39 / 20,34 %
178 / 34 / 80,9 %
OSLABENÍ
POČET / GÓLY / ÚSPĚŠNOST
221 / 37 / 83,26 %
31,19 / 28,04
STŘELY ZA ZÁPAS
NA SOUPEŘE / OD SOUPEŘE
31,56 / 31,02
1.318
DOMÁCÍ PRŮMĚRNÁ NÁVŠTĚVNOST
1.096
Instagram Youtube