Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Legenda pomáhá - vydražte si hrané dresy AZetu s Davidem Pastrňákem

20.02.2020 | Vít Káňa

Havířov — V lednovém duelu s pražskou Slavií AZ vzdal hold své legendě a sice Davidu Pastrňákovi. Krásné čisté dresy bez reklam s jeho podobiznou a autogramem hráče, který v utkání nastoupil, pro sebe můžete získat na aukčním portálu sportovniaukce.cz. Vydražením dresu podpoříte nadační fond Ivana Hlinky, jehož posláním je pomáhat bývalým sportovcům v nouzi.

Legenda pomáhá - vydražte si hrané dresy AZetu s Davidem Pastrňákem

V letošním roce proběhl druhý ročník projektu Legenda legendám. Poprvé se tento projekt uskutečnil v roce 2017 v době nedožitých 67. narozenin legendy českého hokeje Ivana Hlinky. Cílem je spojit hokejový národ pro dobrou věc. Do vybraných utkání tehdy vstoupily týmy nejvyšších tří hokejových lig v Česku s podobiznou Ivana Hlinky na hrudi, dresy šly následně do aukce a jejich výtěžek putoval na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky.

Letos jste hráče AZetu mohli vidět v dresu s klubovou legendou Davidem Pastrňákem v zápase proti pražské Slavií. Toto utkání se odehrálo v havířovské GASCONTROL Aréně 22. ledna. V aukci serveru sportovniaukce.cz se draží dvacet osm dresů, které jsou skoro všechny podepsané hráčem, který nastoupil v zápase se Slavií. Cena hraných dresů začíná na 1070 korunách a dražit se budou až do 10. března. Pokud tedy chce podpořit dobrou věc, tak s příhozem neotálejte, mohl by Vás někdo předběhnout.

Nadační fond Ivana Hlinky podporuje bývalé hráče a ostatních činovníky ledního hokeje, kteří se sami nebo jejich rodiny, nacházejí v sociálně obtížné životní situaci. A to při splnění dalších kvalifikačních podmínek uvedených ve Statutu Nadačního fondu. Předsedkyní nadačního fondu je Liběna Hlinková, která o výběru finančních prostředků a práci v nadačním fondu řekla: „Já i ČSLH preferujeme přirozenou a spontánní cestu. Nemám ráda, když je někdo do nějaké podpory tlačen. V rámci fondu pořádáme různé akce spojené se setkáváním se lidí z hokejového prostředí. Ti, kdo nejčastěji přispívají, jsou spojeni s hokejovým prostředím, hokejisté a partneři ČSLH. Významnými dárci jsou však i jedinci mimo hokejové prostředí, čehož si nesmírně vážím.“

Ještě jednou Vám připomínáme, že dresy z utkání se draží do 10. března a aukci havířovských dresů naleznete zde.