AZ Havířov

Balíček vstupenek na tři domácí utkání (Kadaň, Ústí, Benátky)můžete zakoupit zde. Ve Fanshopu je k dispozici od pondělí do pátku od 13 do 18 hodin, do prvního utkání s Kadaní!

Letní sezóna v Chance lize - Morava a Slezsko část I.

07.07.2019 | David Motloch

Přestože zimní stadiony v těchto horkých měsících zejí prázdnotou a jediný led, na který má člověk v červenci chuť, je ten z ledové tříště, kluby Chance ligy nezahálely a zbrojily na nadcházející ročník. Na kterých manažerských židlích se telefon žhavil nejvíce, a kde se naopak utahovaly opasky? Informace z jednotlivých táborů přinášíme ve čtyřdílném seriálu - Letní sezóna v Chance Lize.

HC Frýdek-Místek

Rysům loni účast v play-off utekla v posledním kole, když kladenští Rytíři k jejich neprospěchu nedokázali porazit Litoměřice. Letos by se svěřenci trenéra Vlastimila Wojnara po dvou letech rádi konečně podívali i do vyřazovací části. Klub ale přes léto příliš neposiloval, viditelnou snahou vedení bylo jednoznačně udržení současného kádru co nejvíce pohromadě. Proto uvidíme ve Frýdku-Místku i nadále obránce Davida Stránského, Jana Bartka a Filipa Hamana. Z útočných řad v týmu podepsal novou smlouvu exhavířovský David Klimša a Adam Flok.

Přestože Rysi disponují převážně mladým kádrem, v týmu nadále pokračuje velezkušený Rostislav Martynek. Z výčtu třicátníků zmiňme ještě bývalého brankáře Azetu - Lukáše Danečka. I ten se s klubem domluvil na další spolupráci. Naopak jiný exhavířovský hráč - Jiří Krisl, v týmu končí. Nově bude oblékat dres Zubrů z Přerova. Kádr Frýdku samozřejmě ještě v průběhu sezóny doplní hokejisté Třince, se kterým má klub domluvenou úzkou spolupráci.

Další příchody: -.

Další odchody: Vít Christov (České Budějovice), Patrik Husák (Poruba).

Názor redakce: Kostra mužstva zůstala stejná jako loni, nelze se však vyhnout dojmu, že Frýdek-Místek přes léto přeci jen oslabil. Z šatny klubu zní, že by si všichni přáli postoupit do play-off, to by ale znamenalo, že by každý ze stávajících hráčů musel ze sebe vydat více, než v loňské sezóně. Rysy loni v polovině sezóny převzal jako hlavní trenér Vlastimil Wojnar. Letos má poprvé možnost být s mužstvem od začátku letní přípravy. Nakolik se jeho trenérský rukopis projeví na ledě, bude zřejmě zásadním faktorem v honu za play-off.  

HC RT TORAX Poruba

Jestliže se ve Frýdku-Místku přes okurkovou sezónu škatulata nehejbala, tak věřte, že jen o pár kilometrů dále, v Porubě, nezůstal přes léto kámen na kameni. Generální manažer Pavel Hinner si dal letos opravdu záležet na tom, aby cíl postupu do play-off nebyl jen utopií. Klub tak ještě poměrně nedávno oznámil již osmou posilu! Začněme hezky od začátku. O přestupu Patrika Husáka z Frýdku jsme již avizovali výše. Dodejme ještě, že tento hráč se play-off loňské sezóny ocitl v kádru třineckých Ocelářů, se kterými dokázal vybojovat extraligový titul.

Výčet posil je opravdu dlouhý a zdaleka se nejedná o neznámá jména. Tak například takový Michal Hlinka je povědomý i havířovskému publiku, když za místní AZ nastupoval v sezóně 16/17. Do Poruby se vrací z Jihlavy, za kterou ještě loni hrával v extralize. A u známých tváří i zůstaneme. V dalším prvoligovém ročníku nově oblékne porubský dres útočník Marek Sikora. Ten se na nové spolupráci se Zubry nedohodl, a tak zakotvil u našeho nedalekého souseda. Přímo z Havířova se pak do Poruby stěhuje i útočník Tomáš Gřeš.

Další příchody: Frederik Foltán (Trnava), Filip Dundáček (Nové Zámky), Marek Špaček (Znojmo), Jan Dluhoš (Zlín).

Další odchody: Ctirad Ovčačík (?), Michal Vymazal (Šumperk), Rostislav Šnajnar (Přerov), Josef Fojtík (?), Danil Mamajev (Tambov), Vojtěch Tomi (?), Jan Dufek (Zlín).

Názor redakce: O pomyslném titulu nejaktivnějšího generálního manažera letošního léta je předem rozhodnuto a získává jej porubský Pavel Hinner. Ten do celé Chance ligy vysílá jasný signál - s námi počítejte. Už loni nebyl RT TORAX jen tak do počtu, letošní ročník bude ale ještě nebezpečnější. Nejen, že má za sebou tzv. roli otloukánka ligy, ale dokázal přes léto výrazně posílit. Otázkou tedy zůstává jediné - sednou si v Porubě všichni noví hráči? Pokud ano, play-off by v nadcházející prvoligové sezóně nemělo porubské hokejisty minout.

VHK ROBE Vsetín

Také ve Vsetíně se přes léto s přestupy nezahálelo a sportovní manažer klubu Radim Tesařík byl nucen reagovat na některé odchody svých svěřenců. Valachy po sezóně opustil jejich nejvytíženější obránce Peter Mikuš. Ten se vrací do své rodné země. Bolet bude i odchod útočníků Romana Ráce s Mitchellem Theoretem. Roman Rác, havířovskému publiku známá tvář, se zařadil mezi nejproduktivnější hráče Vsetína v loňské sezóně, Mitchell Theoret si navíc držel po celý ročník bilanci téměř bodu na zápas.

Do Běloruska se vrací také brankář Jan Šelepněv. Tou nejcitelnější ztrátou byl pro Vsetín ale jednoznačně odchod nejproduktivnějšího útočníka Chance ligy - Luboše Roba. Stále teprve třiadvacetiletý hokejista v loňské sezóně atakoval historické rekordy soutěže, nakonec se zařadil s 39 brankami na druhé historické místo mezi střelci, hned za krále střelců Jaroslava Roubíka (45 branek).

Takže, koho do Vsetína manažer Tesařík přivedl na uvolněná místa? Inu, dosti zajímavá jména. Začněme v brankovišti. Místo Šelepněva klub hledal náhradu a našel ji v Havířově. Brankář Ondřej Bláha tak bude nově oblékat dres VHK ROBE a vytvoří tak s Davidem Gábou staronovou brankářskou dvojici, kterou jsme mohli vídat v Českých Budějovicích. Z AZetu Vsetín ulovil také Branislava Rehuše, od kterého si klub slibuje komplexní útočnou sílu. No a jak dopadla náhrada za Luboše Roba? Manažer Tesařík se rozhodl jeho útočnou sílu rozdělit mezi dva další střelce, a tak do týmu přivedl Vlastimila Dostálka z Jihlavy a Davida Tůmu z Litvínova. Oba dva mají v Chance lize titul střelce a nic jiného se od nich nebude čekat ani letos. Vsetín jinak už dříve avizoval prodloužení smluv s Antonínem Pechancem, Jakubem Teperem či nejlepším obráncem Chance ligy uplynulého ročníku - Ondřejem Slováčkem.

Další příchody:Jakub Doktor (České Budějovice), Martin Dudáš (Košice), Lukáš Volf (Prostějov), Martin Procházka (Mladá Boleslav).

Další odchody: Tomáš Vávra (Valašské Meziříčí), Tomáš Pitule (?), Ondřej Kopta (Nice), Dominik Rudl (?).

Tip redakce: Těsně po sezóně se možná chvilku mohlo zdát, že Vsetín bude jen těžce hledat náhradu po odchodech několika klíčových hráčů, ale opak je pravdou. Na valašsku figuruje ambiciózní tým s pořádnou fanouškovskou základnou, a i to se jistě projevilo při vyjednávání smluv s novými hráči. Ztráta téměř 40 branek s odchodem Luboše Roba se zdála být nenahraditelná, ale jen těžko si lze představit, že by duo Dostálek-Tůma podobnou metu neatakovalo. Úderné trio Pechanec - Rob - Jonák se tak sice rozpadlo, ale může vzniknout nové, neméně úderné. Klub se navíc dohodl na další spolupráci se svým nejvýznamnějším partnerem - ROBE lighting. Sečteno, podtrženo - loňské čtvrté místo by Valaši měli minimálně zopakovat, ne-li ještě vylepšit. Kádr na to mají.

HC ZUBR Přerov

Ani manažer Přerova - Pavel Hanák, neměl přes léto před sebou lehký úkol. Po poměrně úspěšné sezóně mu odešla řada opor, které bylo třeba adekvátně nahradit. Z útoku mu odešel vyhlášený střelec Marek Sikora, jenž nově bude oblékat dres Poruby. Když už jsme u těch havířovských jmen, za zmínku rozhodně stojí také odchod Vojtěcha Tomiho. I on zanechal v Přerově za sebou výraznější stopu a ve 28 zápasech zaznamenal solidních 15 bodů (8+7). Pokud ale mluvíme o odchodech, ten nejvýraznější se odehrál v brankovišti Zubrů. Přerovští totiž po sezóně přišli nejen o svého nejlepšího brankáře, ale také o nejlepšího brankáře celé soutěže - Lukáše Klimeše.

Výkonů přerovského brankáře si všimli v extralize, odkud si jej pod svá křídla stáhla Kometa Brno. Manažeru Hanákovi se nakonec podařilo vyjednat s Kometou alespoň střídavé starty, bylo ale nutné řešit otázku prvního přerovského brankáře. A náhrada se našla vskutku exkluzivní. Z Litvínova se totiž Zubrům podařilo ulovit brankáře Michaela Petráska. Ten toho loni sice kvůli operaci ramene příliš mnoho v brance neodehrál, již dříve si ale v brankovišti Litvínova vydobyl pozici jedničky.

Do obrany klub přivedl Jiřího Krisla. Ten se v dresu Zubrů představil již loni, stále ale patřil Frýdku-Místku. Změna prostředí exhavířovskému obránci citelně pomohla, a tak se obě strany dohodly na dvouleté smlouvě. Kolem Havířova ještě na chvíli zůstaneme. Přerovu totiž nově pomůže havířovský rodák Radek Číp. Tento stále mladý útočník strávil posledních pět sezón v EBEL lize v dresu Znojma, podle jeho slov byl však čas na změnu a při vysněném návratu do české soutěže si vybral právě Přerov. Jako poslední jméno zmiňme nejproduktivnějšího útočníka Zubrů v loňské sezóně - Romana Pšurného. Sice se nejedná o přestup, ale pro klub je neméně důležité, že se mu podařilo zkušeného forvarda konečně dostat pod svá křídla. Doposud totiž patřil extraligovému Litvínovu.

Další příchody: Jakub Kubeš (Jastrzebie).

Další odchody: Martin Novotný (Prostějov), Ľubomír Malina (?), Jan Mlčák (Litoměřice), Michal Gago (?).

Tip redakce: Zubři se skutečně mohli bát ztráty své opory v brankovišti, ale příchodem Michaela Petráska klub odpověděl na svůj klíčový otazník. Přestože řada hráčů Přerov opustila, manažer Pavel Hanák dokázal tým vhodně doplnit. U týmu pokračuje jako hlavní trenér Vladimír Kočara, jenž tým přebíral až v zimě při nelehké situaci. Právě pod jeho taktovkou se ale Zubři vyšvihli na pátou příčku tabulky. O všech přestupech jsme psali výše, ale ne tolik nápadnými se mohou zdát prodloužené smlouvy Tomášů - Doležala a Sýkory. Dohromady nám to dává fungující skládanku, která bude i v příštím ligovém ročníku pořádně kousat. Play-off by mělo být pro Zubry samozřejmostí.

Instagram Youtube
×
Dnes v 18:00 | Muži
AZ Havířov
SK Kadaň