AZ Havířov

Tenisový turnaj AZ OPEN se letos uskuteční 28.7. Podrobnosti ZDE.

Listopad i letos patří Movemberu

07.11.2017 | Martina Kotulová

​Charitativní kampaň s názvem Movember běží po celém světě také letos. Už pravidelně se zapojují také hráči AZetu a letos mezi nimi nechybí Petr Kanko s Markem Sikorou.

V listopadu můžete u některých zaznamenat změnu ve vzhledu, kdy si hladce oholí tvář a během měsíce si pěstují knír. „Souvisí to s akcí Movember, kterou už dodržuji každý rok od doby, kdy to začalo,“ říká Petr Kanko.

S nápadem přišla parta můžu V Austrálii v roce 2003, kdy přemýšleli nad tím, jak udělat něco pro mužské zdraví a upozornit na rakovinu prostaty. Úkolem každého muže, kterému není tato otázka lhostejná, je oholit si na začátku listopadu vousy a nechat si narůst knír. Tím se zvyšuje povědomí a získávají prostředky pro boj s touto nemocí.

„Dělám to už pár let. Celoročně nosím vousy, ale v listopadu jsem už připravený na to, že je shodím a nechám jen knír,“ vysvětluje Marek Sikora.

„Já jsem moc rád, že se se mnou chytil aspoň Marek, že nejsem jediný. Aspoň takto můžeme podpořit dobrou věc,“ doplňuje Kanko.

V České republice funguje nezávislá charitativní organizace Movember, která pomáhá s osvětou a péčí o zdraví mužů a úzce spolupracuje s nadačním fondem Muži proti rakovině, kterému každoročně věnuje přes dva miliony korun a v roce 2012-2015 byla hlavním dárcem financí.

„Taky jsem se s tím setkal už dříve, když jsem hrál v Chomutově a Přerově. Pro mě už to k tomu listopadu patří. Chlapům to pomůže a celkově se o tématu rakoviny prostaty bude více vědět,“ říká Sikora.

Prostřednictvím charitativní organizace můžete přispět konkrétnímu člověku nebo věnovat obecný dar, který poslouží k nákupu zařízení pro léčbu, organizaci informačních kampaní, vzdělávání personálu v této oblasti, vydávání vzdělávacích materiálu nebo k vedení online poradny a další.

Na fotkách se můžete vidět, jak to našim hokejistům sluší a na konci měsíce se zaměříme na to, jakou změnou prošli. „Je to super věc. Lidi se i zasmějí tomu, jak vypadáme a bonusem pak je, že to děláme pro dobrou věc,“ dodává Sikora.

Instagram Youtube