AZ Havířov

Listopadový týden hokeje se koná ONLINE

24.11.2020 | Redakce

H A V Í Ř O V - V tomto týdnu byl původně naplánován nábor pro nové hokejové naděje. Ten každoročně probíhá s projektem Pojď hrát hokej. V současné situaci s bohužel nábor na hokejových kluzištích ruší. Nicméně od 23. do 29. listopadu probíhá Týden hokeje ONLINE. Místo tradičního náboru jsou online aktivity, které vyvrcholí webinářem pro rodiče malých hokejistů.

Kvůli epidemii koronaviru musel být zrušen tradiční nábor mladých hokejových nadějí, který se koná v rámci projektu Pojď hrát hokej jako Týden hokeje v takřka všech klubech České republiky. Místo něj proběhne Týden hokeje online, jenž se uskuteční od 23. do 29. listopadu.

„Je nám líto, že okolnosti neumožňují, aby tradiční a úspěšný Týden hokeje v plánovaném termínu proběhl. Pro rodiče malých hokejistů jsme nicméně připravili náhradní program, přístupný na webu a sociálních sítích. Věříme, že se situace zlepší a postupně budeme moci činnost mládežnických mužstev obnovit,“ vyjádřil se k situaci prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Jak avizoval, mohou se děti a jejich rodiče těšit na různé online aktivity. Web a sociální sítě projektu Pojď hrát hokej jsou věnovány od 23. do 29. listopadu každý den vždy jednomu tématu souvisejícímu s dětským a mládežnickým hokejem. Program zahrnuje kupříkladu výchovu malých sportovců. Přípravu mimo zimní stadiony, zásady správné výživy nebo příběhy hokejových osobností. Online akce vyvrcholí v neděli 29. listopadu webinářem pro rodiče malých hokejistů s účastí předních odborníků. Podrobnosti k programu online Týdne hokeje budou zveřejněny na webu a sociálních sítích projektu Pojď hrát hokej.

I přesto, že jsou zimní stadiony uzavřeny, pokračuje Český hokej v aktivitách motivujících malé hokejisty ke sportování a pravidelnému pohybu v domácích podmínkách.

Pro děti ve věkové kategorii 4–8 let je určen seriál #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi.

Pro hokejisty v žákovských kategoriích zde najdete aktualizovanou sérii #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL.

Pro rodiče, kteří se chtěli spolu s dětmi Týdne hokeje zúčastnit, budou určeny nábory, jež se rozběhnou v GASCONTROL Aréně, jakmile to situace a vládní nařízení znovu dovolí.

Instagram Youtube