MDO: AZ obrátil zápas v Olomouci a připisuje si první vítězství v sezóně

David Motloch | 01.09.2015

Úvodní kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu dopadlo pro havířovské dorostence parádně. Dokázali do něj totiž vstoupit vítěznou nohou. V Olomouci si svěřenci trenéra Tomáše Potěšila sice připsali hororový začátek, když už po sedmi minutách prohrávali o dvě branky, brankář Dufek však do konce utkání další branku nepustil, a jeho spoluhráči později zaveleli k obratu. K vyrovnání se AZ dostal pomocí branek Matěje Potočného a Lukáše Juhásze, v prodloužení pak vystřílel týmu vítězství Vojtěch Ševěček. Další utkání sehraje mladší dorost v neděli 6.9. doma proti Brnu.

ELMD - 1.kolo út 1.9.14:30
HC Olomouc - AZ Havířov
2:3p
(2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Kořenek (Kalač), 7. Kořenek (Vašenka) – 12. Potočný (Adámek, Juhász), 34. Juhász (Potočný), 65. Ševěček (Potočný). Rozhodčí: Cik - Bryška, Lukš. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3.
HC Olomouc: Fajgl – Dajčar, Vosátko, Bahounek, Klesla, Mader D., Mader P. – Popelka, Antoníček – Palinek, Vašenka, Kořenek – Kalač, Štefka, Kret.
AZ Havířov: Dufek – Ševěček, Pavelek, Máca, Hrček, Adámek, Zíková, Grygar – Potočný, Juhász, Tomeček – Pindel, Janeček, Damps – Přeček, Smička, Bambula – Malysz.

Úvod počáteční periody patřil zejména domácím. Matěj Kořenek měl nejprve příležitost v podobě situace jeden na jednoho, jenže tu mu hostující brankář zlikvidoval. Následoval boj o puk v levém rohu, kde Kořenek opět vybojoval touš a poslal ho Davidu Kalačovi před branku. Tomu už zakončení nedělalo problém.

Neuběhly ani tři minuty a náskok Hanáků byl rázem větší. Hokejisté Havířova si odvezli puk k vlastní bráně, kde si ho neuhlídali, udělali pár chyb a problém byl na světě! Útočníci Olomouce chyby využili, přebrali kotouč a zásluhou Matěje Kořenka zvýšili svůj náskok.

Havířov se nedal ale považovat za žádného „outsidera“. Domácí začali chybovat a s chybami přibyly tresty. Hosté měli dvě dvojnásobné přesilové hry, z nichž jednu dokázali díky kapitánovi Matěji Potočnému využít. Tlak hostů na domácího Fajgla se nakonec přeci jen vyplatil.

Průběh prostřední části utkání byl už o něco vyrovnanější. Navýšení tlaku bylo vidět i na samotných hráčích Havířova, kteří svého protivníka už nepouštěli tolik k puku. Ve 34. minutě se pak rozjeli dva útočníci hostů přímo na Fajgla, ten ale proti prvnímu střeleckému pokusu obstál. Následně se za brankou zvedl z ledu Lukáš Juhász a krásnou bekhendovou střelou trefil přesně levý horní růžek. A bylo srovnáno!

V průběhu třetí třetiny si byly celky téměř rovny a muselo následovat prodloužení. V tom se domácí tým provinil šesti hráči v poli a následovalo vyloučení. Toho hosté využili, když Vojtěch Ševěček propálil Fajgla a ukončil zápas.