MDO: AZet skvělým výkonem překvapil favorizovaný Zlín a bere tři body

Petr Miklas | 18.09.2016

Mladší dorostenci AZetu položili základ svého vítězství první třetině, kdy Zlín přestříleli 18:4. Sice ze střelecké převahy vytěžili jen jeden gól, ale ve druhé části přidali druhý a dokázali odpovědět i na snížení Zlína. Celý tým hrál velmi dobře v obraně a spolehlivý výkon předvedl brankář Štipčák. AZet tak zaslouženě porazil favorita a dostal se na druhou příčku extraligové tabulky. Příští zápas sehraje AZet v sobotu 24.9. na ledě Třince.

ELMD - 5.kolo ne 18.9.13:15
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
3:1
( 1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Čienčala (Wawrzkiewicz, Pindel), 35. Grygar (Tomeček, Koubek), 49. Pindel – 44. Hrazdíra (Podešva). Rozhodčí: Koziol – Marek, Stonavský. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 66. Střely na branku: 27:25 (18:4, 3:8, 6:13). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

AZ Havířov: Štipčák – Hrček, Koubek, Grygar, Pavelek, Frančiak, Thiel, Macurák - Pindel, Čienčala, Wawrzkiewicz, Backa, Tomeček, Přeček, Čempel, Byčkov, Dufek.
PSG Berani Zlín: Lekeš – Havlík, Suhrada, Uhříček, Holík, Talafa, Jaroněk, Prchal, Prokeš – Rusler, Sebera, Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Dřímal, Hrazdira, Weintritt.

Utkání se od začátku hrálo ve svižném tempu, viděli jsme pohledný hokej nahoru dolů. První šanci měl hostující Holík, ale Štipčák jeho střelu vyrazil. Na začátku 5. minuty měl obrovskou šanci Čienčala, ale přestřelil Lekešovu bránu. To AZet nakonec až tolik mrzet nemuselo, protože v 10. minutě se Jan Čienčala před Lekešem nemýlil a zamířil přesně k levé tyči jeho branky. Další dobrou příležitost měl domácí Tomeček, který se proháčkoval až před Lekeše, ale zamířil jen do gólmana Zlína. Havířov pak hrál dvě přesilovky, ale naložil s nimi nevalně. Proto po první třetině platil stav 1:0.

Do druhé třetiny vstoupil AZet se zbytkem přesilovky, ale odehrál ji ve vlastním obranném pásmu. Hosté pak měli tři přesilovky za sebou, ale nesehráli je dobře, paradoxně větší šance měli po skončení početní výhody, ale ani z těch gól nepadl. Ve 35. minutě se po pravém křídle prohnal do útočného pásma domácí Ondřej Grygar a střelou o protější tyč poslal puk do sítě. V závěru třetiny ještě spálil tutovku hostující Hrazdíra, který minul branku. Necelých dvacet vteřin před koncem třetiny fauloval Holík a AZetu se naskytla další možnost přesilové hry, jejíž většinu si přenesl do třetí části. Po dvou třetinách vedl AZet 2:0.

Ve třetí třetině byl k vidění velmi atraktivní hokej, Zlín dokázal při hře 4 na 4 snížit na rozdíl jediné branky, když Podešva našel před brankou volného Richarda Hrazdíru, který nekompromisně zavěsil. Ve 49. minutě hrál Zlín přesilovku, ale v ní naopak inkasoval. Vojtěch Pindel totiž vystihl rozehrávku jednoho z obránců Zlína a rychlou kličkou překonal Lekeše potřetí. Šance se nadále střídaly na obou stranách, nejprve dojel hostující Hrazdíra nahozený puk a bekhendem těsně minul levý horní růžek Štipčákovy branky, poté nevyšlo domácí dvojici Pavelek – Přeček přečíslení 2 na 1.

V 57. minutě měl ještě jednu velkou šancí Zlín, jmenovitě Hrazdíra, kterého ale vychytal Štipčák. Zlín pak ještě hrál přesilovku, ale gól už nedal. Havířov si už v závěru zápasu vedení pohlídal a hosty nepustil ani ke hře bez brankáře. Zaslouženě tak bere tři body za vítězství 3:1.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Do utkání jsme nastoupili velmi dobře a v první třetině jsme byli jasně lepším týmem. Kluci hráli fantasticky, soupeře jsme naši aktivní hrou zaskočili a je škoda, že jsme neodskočili na větší rozdíl. Od druhé třetiny soupeř přidal na tempu, hodně jsme hráli v obranném pásmu, naštěstí jsme to ubránili a přidali druhý gól. Ve třetí třetině jsme hráli hodně oslabení, ale kluci hru v oslabení zvládli skvěle a výborně chytal gólman Štipčák. Naopak se nám povedlo v oslabení skórovat. Chtěl bych kluky pochválit, protože tam bylo všechno. Mrzí mě jen to, že jsme v závěru točili jen asi 8 hráčů, protože jsme hráli hodně v nerovnoměrném počtu, v cemž se ještě někteří musí zdokonalit.