MDO: Potočného trefa 16 vteřin před koncem rozhodla o výhře v Opavě

Tomáš Vlček | 21.02.2016

Další zápas extraligy mladšího dorostu zavedl havířovské mladíky na led Slezanu Opava. I přes velkou herní a střeleckou převahu se jim nedařilo získat rozhodující náskok, až v poslední minutě dal svou druhou branku Matěj Potočný (na snímku) a rozhodl o výhře AZetu 3:2.

ELMD - 34.kolo ne 21.2.12:00
HC Slezan Opava - AZ Havířov
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Hilšer (Morávek, Kroček), 33. Mar (Hilšer, Tůček) - 7. Lednický (Juhász, Potočný), 22. Potočný (Adámek, Bambula), 60. Potočný (Janeček, Pindel). Rozhodčí: Koliba - Rychlý, Ševčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 16:39 (5:15, 6:11, 5:13). Diváci: 109. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Slezan Opava: Hasala - Thiel, Mar, Kroček, Tůček - Hilšer, Pogatschaig, Hymlárová, Kadula, Fabianczyk, Morávek, Věntus, Peterek, Matuška.
AZ Havířov: Dufek - Zíková, Pavelek, Dabrowski, Máca, Grygar, Ševěček, Adámek, Čipera - Janeček, Del Favero, Tomeček, Lednický, Potočný, Juhász, Malysz, Pindel, Zíka, Bambula, Byčkov, Revaj

AZ měl do utkání dobrý vstup a hned také dostal k dispozici dvě přesilovky. První sice nevyužil, ale v té druhé, na začátku 7. minuty, se prosadil Vojtěch Lednický a bylo to 0:1. Pak dostali přesilovku i domácí. Branku v ní sice nedali, nicméně ve 13. minutě už se z vyrovnání radovali. Dufka v brance AZetu překonal Adam Hilšer. Do šaten se tak, i přes velkou převahu AZetu, šlo za vyrovnaného stavu.

A podobný scénář byl k vidění i ve druhé třetině. Havířovští byli na ledě jasně lepší, ale na skóre se to neprojevilo. Ve 22. minutě se v přesilovce trefil Matěj Potočný a AZ opět vedl. Jenže i tentokrát Slezan dokázal vyrovnat, protože po polovině utkání rovněž v přesilovce skóroval Jan Mar.

Ve třetí části utkání to, i přes střeleckou převahu AZetu, dlouho vypadalo, že domácí se proti lídrovi tabulky probrání k velmi cennému bodu, ale hráči AZetu si v závěru připravili nekompromisní KO. 16 vteřin před koncem se totiž podruhé v zápase trefil Matěj Potočný a rozhodl tak o výhře Havířova 3:2.