MDO: Přerov předvedl lekci z produktivity a odváží si 3 body

Petr Miklas | 17.11.2013

H A V Í Ř O V - Přestože Havířov přestřílel Zubry z Přerova 46:23, dal jedinou branku a naopak pětkrát inkasoval. Velkou zásluhu na tom má výborně chytající Daniel Vacula, jenž přiváděl domácí střelce k šílenství. Dvěma brankami se prezentoval Michal Hotěk.

ELMD - 15.kolo ne 17.11.13:15
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
1:5
(0:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Konečný (Pawliczek) – 4. Hotěk (Zdráhal), 11. Skříček (Šťastný), 34. Petráš (Plašek), 45. Hotěk (Zdráhal, Dvořáček), 60. Šťastný (Miklík, Zeleňák). Rozhodčí: Krenželok – Lotko, Kuchař. Vyloučení: 0:2, navíc Cihlář (HAV) 2+10 za vražení na hrazení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 46:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
AZ Havířov: Sonnek – Kalus, Hudeček, Srníček, Kozubek, Szturc, Frojda, Adámek - Pawliczek, Rzekanowski, Konečný, Lenomar, Cháňa, Mrowiec, Ligocký, Kurovský, Cihlář.
HC ZUBR Přerov: Vacula – Šťastný, Skříček, Hotěk, Navrátil, Lašák, Plašek, Peterka, Dvořáček, Miklík, Sirota, Zdráhal, Petráš, Zeleňák, Horký.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji, hostům nepůjčili puk, ale nedokázali si vypracovat kloudnou šanci. A tak to byli hostující Zubři, kdo otevřel skóre zápasu, konkrétně Michal Hotěk, jenž propálil Sonnka z první. To se psala 4. minuta.

Vedení hostům moc dlouho nevydrželo, protože ještě v té samé minutě se krásně pod horní tyč trefil Viktor Konečný. I poté měli puk častěji na holích hráči Azetu, dokázali si vytvořit i řadu šancí, ale Daniela Vaculu v brance Přerova nedokázali překonat.

A tak přišel trest - hosté předvedli jeden ze svých protiútoků, puk se po závaru před Sonnkem dostal na modrou čáru, kde číhal Jaromír Skříček, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. V polovině 14. minuty prošel přes dva hráče havířovský Cháňa, našel volného Kurovského, ten zkusil bombu příklepem, ale Vaculu nepropálil. Proto po první části platil stav 1:2.

Druhá část přinesla podobný obrázek jako ta první, Havířov útočil, měl šance, ale nedokázal je proměnit. Za zmínku stojí samostatný únik Mrowiece, jemuž Vacula zneškodnil střelu i dorážku, to bylo v polovině utkání. O dvě minuty později se Rzekanowski protlačil přes dva obránce a zkusil na Vaculu bekhendovou střelu, ale hostující brankář vytasil zákrok lapačkou.

Ve 34. minutě se naopak radovali hosté, když po zmatcích před Sonnkem dostal puk do odkryté branky Matěj Petráš. Na konci 35. minuty měli domácí šanci snížit, protože dostali možnost přesilové hry, ale přestože ji nesehráli špatně, střely Mrowiece ani Klause v síti neskončily.

Po dvou třetinách tedy vedl Přerov 1:3.

Hosté vstoupili do závěrečné třetiny s jasným plánem – nedovolit Havířovu vstřelit branku a pokusit se přidat další. Naopak Azet musel vrhnout všechny síly do útoku a pokusit se zápas zvrátit. A jak to vypadalo na ledě? Snaha domácích končila v útočném pásmu, kde pozorní obránci Zubrů nepouštěli hráče ke střelbě.

Navíc Přerovští ukázali, že protiútoky opravdu umí, protože na začátku 45. minuty ujeli Michal Hotěk s Adamem Horkým, proti nimž stál jediný obránce. Prvně jmenovaný se rozhodl zakončit sám a udělal to bravurně – nejprve naznačil přihrávku a pak poslal puk zápěstím k pravé tyči Sonnkovy branky.

O tři minuty později měl Havířov další obrovskou příležitost, to Konečný nahrál volnému Cháňovi, ale toho vychytal vynikající Vacula. V 54. Minutě hrál Azet přesilovku, ale v ní vyslal jedinou střelu Kurovský a i tu Vacula zlikvidoval.

Necelé dvě minuty před koncem dostali první možnost přesilové hry také hosté a naložili s ní mnohem lépe, když zamkli domácí hráče v jejich obranném pásmu a Denis Šťastný dorážkou tuto výhodu zužitkoval. Tato branka znamenala, že si Přerov odveze tři body za vítězství 1:5.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): Dnes na nás přijel ukázněný a perfektně takticky připravený soupeř, který nás pustil do vyložených šancí jen ojediněle a utkání po celou dobu kontroloval. Dnes bylo potřeba srdíčko, odvaha a vůle po vítězství, což naši hráči absolutně neměli a zaslouženě jsme prohráli. V sestavě znatelně chyběl Mirek Pacoň, ale ostatní hráči se musí chtít o to víc ukázat, využít svoji šanci hrát, ale to tam nebylo vůbec. Soupeři gratuluju ke skvělému výkonu a třem bodům.