VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Matúš Hlaváč: Branka sice člověka potěší, ale nejsou to týmové body

04.11.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Bezprostředně po zápase se Slavií jsme vyzpovídali obránce AZetu Matúše Hlaváče. Pro něj šlo o podařené utkání. Na ledě strávil přes dvacet minut a svůj výkon korunoval prvním gólem v CHANCE lize. Přesto nemohl být po zápase spokojený.

Ahoj Matúši, jaký to byl dneska pro tebe zápas?

(Frustrovaně) Dneska to proti Slavii byl těžký a ubojovaný zápas. Nás samozřejmě trápí, že jsme prohráli. Už nevím, co k tomu říci.

Dneska jsi vstřelil první gól, je to alespoň malá náplast na tu prohru?

Dal jsem gól, ale k vítězství to stejně nepomohlo. Branka sice člověka potěší, ale nejsou to týmové body. Víc by mě potěšily tři body za výhru.

Co se musí změnit, aby AZ začal sbírat body?

To je dobrá otázka. Kdybych to věděl, tak to řeknu a hned od dalšího zápasu budeme vyhrávat.

Co cítíš, kromě frustrace?

Nevím, jak to vyjádřit. Nedaří se nám a v tabulce jsme dole. Všichni pracujeme na tom, abychom se zvedli. No a ty pocity nejsou vůbec pěkné.

AZ čeká těžké utkání s Třebíčí, která vede tabulku a nebude to tam nic jednoduchého. S čím se tam chcete prezentovat?

Rozhodně se musíme více tlačit do brány a mít více střel. Musíme hrát jednoduchou hru a nekomplikovat si to. Hrát jednoduše v obraně, jednoduše procházet středním pásmem a v útočné třetině se udržet na puku. Dodržovat to, co si řekneme. Musíme začít od základů, držet se toho a určitě se to překlopí na naši stranu.

Jaký to byl pro tebe pocit, když jsi dal svůj první gól za Havířov?

Lhal bych, kdybych řekl, že to nebyl dobrý pocit. Nakoplo nás to, bylo to výborný. Pak Mařka vyrovnal a bylo to super. Bylo to o tom, kdo dá třetí, a my jsme ho nedali.

Pro vás je to další těsné utkání, které rozhodl jediný gól. Je to hodně frustrující?

Ano, je to frustrující. Člověka to mrzí. Prohrát o jeden, to je pro mě nejhorší prohra na tu psychiku.

Letos padá mnoho týmů, strašák je to veliký. Jaké jsou vaše cíle?

Ze začátku jsme pomýšleli s týmem na play-off. Jenže po tom vstupu do sezóny a po odehrání dalších zápasů, přišly špatné výsledky. No a nyní bychom se chtěli udržet. Za každou cenu se chceme vyhnout tomu sestupu.

Před časem jsme se bavili chybách...

Hokej je hra chyb. Jsme kvalitní tým a máme v něm skvělé hráče na to, abychom hráli o úplně jiné příčky. My dokážeme hrát s opravdu kvalitními soupeři vyrovnaná utkání. Někdy máme i více ze hry. Máme kvalitu. Já, osobně jsem v Havířově rád, jsme tady dobrá parta. Jen se prostě udělá chyba, soupeř nám uskočí a my pak prohrajeme o gól.

Matúši, díky za rozhovor. Ať Ti to pálí dál a zlomíte to.