Mladší dorost AZetu rozdrtil Třinec devíti góly

Petr Miklas | 04.10.2010

Mistrovské utkání Extraligy mladšího dorostu mezi celky AZetu Havířov a Oceláři z Třince se velmi vydařilo útoku Pastrňák-Kotala-Carbol, který nastřílel sedm z devíti branek Havířova. Tento útok táhne AZ od začátku sezony, tentokrát ale první branku Havířova vstřelil už ve 3.minutě Kasperlík po přihrávkách Bednáře a Regoše.

Extraliga mladšího dorostu - 7.kolo ne 3.10.13:30
AZ Havířov - HC Oceláři Třinec
9:2
(4:0, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Kasperlík (Bednář,Regoš), 7. Kotala (Carbol), 10. Kotala (Pastrňák), 20. Orság (Synek,Polak), 25. Pastrňák (Kotala), 27. Carbol (Pastrňák,Kotala), 56. Pastrňák (Carbol), 58. Pastrňák (Kotala), 60. Pastrňák (Carbol) - 28. Cienciala D. (Rykala), 35. Kofroň (Christov). Rozhodčí: Rapák - Černý, Moravec. Vyloučení: 6:6, navíc Bednář(AZ) 5+do konce utkání . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 6:0,6:2,9:2.
AZ Havířov: Polouček(Turšner)-Regoš, Kalus, Bahounek, Chroboček, Potočný, Jaroš,Gawlas, Polák, Caruk, Pastrňák, Kotala, Synek, Carbol, Orság, Kasperlík, Bednář.
HC Oceláři Třinec: Cieslar (Ochman) - Pisarik, Cienciala A., Kocian, Flegr, Zahradníček, Mičulka, Polášek, Heczko, Kofroň, Cienciala D. ,Rykala, Kovařčík, Carbol, Poruba, Pilch, Christov, Petrák, Jašek, Filipek, Pala

AZ dal hned od zařátku soupeři najevo důraz, pěkné bodyčky předvedl Jaroš. Krátce po úvodním gólu AZetu byl vyloučen Kalus na 2 minuty za hákování, AZ se však velmi dobře bránil a Oceláře k ničemu nepustil. Druhou branku Havířova přidal v 7. minutě Kotala, asistoval Carbol. Krátce po vstřeleném gólu byl vyloučen havířovský Potočný za hákování, ale Třinec se neprosadil ani tentokrát. V desáté minutě zvýšil svým druhým gólem na 3:0 Kotala,Třinec si vzal oddechový čas, ale místo náporu následovala dvě vyloučení Ocelářů, AZ své přesilovky neodehrál nejlépe a ty zůstaly bez využití.

Další přesilovku už AZ využil, když půl minuty před koncem 1.třetiny přidal čtvrtý gól Orság, který dorazil Synkovu střelu od modré. Do druhé třetiny AZ nastoupil ve čtyřech, protože těsně před koncem první části byl vyloučen Regoš za faul loktem. Tuto přesilovku sehráli Oceláři mnohem lépe, ale AZ se ubránil. Následovaly tři branky v rychlém sledu, nejprve skórovali havířovští Kotala a Carbol, poté snižoval na 6:1 třinecký David Cienciala

Ve 33. minutě nebezpečně fauloval havířovský Bednář, jeho naražení zezadu odnesl třinecký Polášek pohmožděnými žebry a otřesem mozku, Bednář byl oceněn trestem na 5 minut a do konce zápasu. Krátce na to putoval na trestnou lavici za sekání Jaroš a Třinci se naskytla dlouhá přesilovka 5:3, kterou Oceláři využili-přesně střílel Kofroň.Zanedlouho došlo k dalšímu vyloučení AZetu, tentokrát se třem havířovským hráčům podařilo ubránit. Třetí třetina začala opatrně, první vážnější šance se dočkali až v 7. minutě třinečtí při přesilovce, Polouček byl pozorný. Sedmý havířovský gól přidal po individuální akci zakončené krásným blafákem do bekendu Pastrňák, který necelé 2 minuty před koncem završil hattrick, když přesně střílel při přesilovce.Tento hráč byl velmi při chuti, 10 vteřin před koncem svým čtvrtým gólem zvýšil na konečných 9:2, když dorazil bekendovou střelu Carbola, který předvedl pěkný únik.

AZ si svou důraznou hrou a trestáním chyb soupeře vítězství zasloužil. Hráči výhru oslavili tradičním pokřikem ve středovém kruhu, Pastrňák a Kotala přidali na výzvu fanoušků rybičky.