Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Mladší dorost v prvním čtvrtfinále podlehl Přerovu

Tomáš Vlček | 25.03.2018

První zápas čtvrtfinálové série play-off extraligy mladšího dorostu mezi Přerovem a Havířovem viděla dnes přerovská MEO Aréna. Domácí v něm šli do dvoubrankového vedení, které se ale ještě podařilo AZetu srovnat. Nicméně na konci druhé třetiny opět strhli Zubři vedení svou stranu a v závěrečné části je už nejen nepustili, ale ještě navýšili. Havířovští mladíci však budou mít možnost na reparát a srovnání skóre série. Druhý zápas se odehraje v Havířově už v úterý od 17:15.
(Top foto: Hana Řezníčková, www.hokejprerov.cz)

ELMD - 0.kolo ne 25.3.13:15
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov

Branky a nahrávky: 12. Hanák (Zeman, Kleniar), 13. Fencl (Gréč), 38. Hanák (Gréč, Chytil), 54. Ministr (Tarnoczy, Kleniar), 55. Ministr (Raška, Kleniar), 59. Tarnoczy (Raška, Zeman) – 18. Bochnak (Szturc, Adámek), 23. Čempel (Byčkov, Jedlička), 55. Mastič (Bochnak, Adámek). Rozhodčí: Held – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 3:2 navíc Chytil (PRE) 2+10 ZHK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 308. Střely na branku: 28:29 (12:11, 9:6, 7:12). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3.

HC ZUBR Přerov: Postava – Raška, Zábranský, Holík, Zeman, Gréč – Ministr, Ryšavý, Fencl, Petr, Kleniar, Kuncek, Hanák, Tarnoczy, Chytil, Šilhavý
AZ Residomo Havířov: Ludvík – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Zapletal, Szturc, Byčkov, Horváth

Utkání začalo z obou stran ve vysokém tempu, vážnějších šancí však bylo v prvních minutách poskrovnu. Změna přišla až v 11. minutě, kdy se Přerované dostali do přesilovky. A ta byla rychle využita. Zeman našel před bránou Tomáše Hanáka, který usměrnil puk za záda brankáře Ludvíka. Za osmadvacet vteřin navíc Zubři slavili znovu. Jan Fencl po Gréčově přihrávce vystřelil od mantinelu a Ludvík kotouč letící k pravé tyči hodně podcenil.

Poté měl dvě přesilovky k dispozici Havířov a druhou využil. Po Szturcově střele se dostal k dorážce Wiktor Bochnak a snížil na 2:1. V závěru mohli Zubři znovu utéct na rozdíl dvou branek. Zemanova střela od modré totiž byla nepříjemně tečována a Ludvík zasahoval v závaru před svou kasou s pořádnou dávkou štěstí.

Hosté po první třetině ztráceli jeden gól, ale skóre po obrátce brzy srovnali. Adámek sice svůj brejk neproměnil, ovšem další rychlý útok AZetu už byl úspěšný a Matěj Čempel zblízka upravil stav na 2:2. Oba soupeři si poté zahráli přesilovku, ale bez gólového efektu.

Už to vypadalo, že po druhé tercii bude platit nerozhodné skóre, avšak v závěru Zubři znovu strhli vedení na svoji stranu. Na konci hezké souhry zůstal u levé tyčky volný Tomáš Hanák a svou druhou trefou znovu rozveselil přerovské barvy.

Ve třetím dějství držel taktovku Havířov, který se při snaze vyrovnat hodně tlačil před brankáře Postavu. Ten ale pochytal jak tutovku zakončujícího Byčkova v přesilovce, tak i pokus Jedličky u tyče a tvrdou ránu Černého od modré čáry. Zubři hráli pod tlakem, ale byli to oni, kdo skóroval. Tarnoczy našel před bránou Daniela Ministra, který si rozhýbal Ludvíka a pokořil jej mezi betony.

Stejný hráč zakrátko zařídil pátý gól Zubrů, když tečoval Raškovu střelu přesně do levého růžku brány. Havířov pak sice z průniku Maxima Mastiče snížil, ale definitivní podobu získal výsledek zápasu po šanci Patrika Tarnoczyho, který poslal odražený puk do soupeřovy brány. Přerov tak zvítězil 6:3 a má k účasti na závěrečném turnaji o mistra ELIOD Extraligy blíže.

Autor reportáže: Aleš Novotný, www.hokejprerov.cz

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Havířov byl velmi nepříjemným soupeřem. Odehráli jsme velmi dobrou první třetinu, ve které jsme dodrželi vše, co jsme chtěli. Na začátku druhé třetiny jsme sice malinko vypadli z role, ale tato část hry skončila nerozhodně, takže jsme stále o gól vedli. Ve třetí třetině jsme přestáli tlak Havířova a dalšími góly pak definitivně odskočili. Na druhé utkání se chceme co nejlépe připravit a uděláme maximum pro to, abychom uspěli. Musíme být trpěliví a držet se stále naší hry.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): Výsledek 6:3 je pro nás až moc krutý. Ještě sedm minut před koncem jsme prohrávali o jeden gól a byli jsme jasně lepší. Soupeř ale pak dal snad ze tří střel tři góly a tím to u nás padlo. Je třeba, abychom se z toho zápasu poučili. Budeme teď mít výhodu domácího prostředí a uděláme maximum pro to, abychom to v úterý zvládli a rozdali si to ve středu v rozhodujícím utkání.