Mladší dorost ve Zlíně výkonem nezklamal, ale body nezískal

Tomáš Vlček | 30.10.2016

V neděli se hrálo 14. kolo ELIOD servis extraligy mladšího dorostu, poslední před krátkou reprezentační pauzou. Mladí AZeťáci zamířili do Zlína, tedy na led svého tabulkového souseda, kterého v domácím prostředí porazili. Tentokrát však, i přes střeleckou převahu havířovských, dali více branek zlínští a tři body tak zůstaly na ZS Luďka Čajky. Další zápas sehraje AZ v sobotu, kdy vyzve v zajímavém přátelském utkání tým Francie. Extraligový zápas sehraje ve čtvrtek 10. listopadu doma proti Třinci.

ELMD - 14.kolo ne 30.10.12:00
PSG Berani Zlín - AZ Havířov
4:2
(1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Handl, 22. Podešva (Jaroněk, Sebera), 26. Weintritt (Prchal), 40. Sebera (Dřímal) – 18. Dufek (Grygar, Pavelek), 57. Pindel. Rozhodčí: Smilek – Blaha, Kučera. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 64. Střely na branku: 19:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

PSG Berani Zlín: Lekeš – Havlík, Suhrada, Uhříček, Holík, Talafa, Jaroněk, Riedl, Prchal, Prokeš – Sebera, Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Dřímal, Hrazdira, Weintritt
AZ Havířov: Šembera (od 40. Štipčák) – Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák, Pavelek – Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Pindel, Byčkov, Čempel, Revaj

Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný, oba týmy bojovaly o nějakou výhodu, či vytvoření si tlaku, ale dlouho nic nepřicházelo. Na začátku osmé minuty byl za držení protihráče vyloučen domácí Prchal. Zlín však místo toho, aby bránil, tak aktivně napadal rozehrávku hostů. A byl za to odměněn. K puku se dostal Dan Handl, který dokázal ve vlastním oslabením pokořit brankáře Havířova. Hra pak pokračovala ve stejném duchu. Viděli jsme mnoho hitů, soubojů o puk ve středu hřiště, ale žádný větší tlak jednoho či druhého celku. Na začátku osmnácté minuty byl vyloučen Uhříček za podražení a Havířov trestal. Ve skrumáži, která vznikla před Lekešem, se nejlépe zorientoval Karel Dufek, který se postaral o to, aby první třetina skončila 1:1.

Ve druhé třetině šel domácí tým hodně rychle do přesilové hry. V té se ke střele dostal Jan Jaroněk, puk sice Šembera vyrazil, ale k následné dorážce se dostal Jiří Podešva, jenž vrátil domácím vedení. O tři minuty později své vedení Zlín navýšil. Prchal si sjel mezi kruhy, odkud vypálil. Jeho střelu Šembera vyrazil pouze před sebe, kde byl nachystaný Filip Weintritt. Ten zasunul kotouč za hostujícího brankáře a přidal tak další branku. Druhá třetina byla plná vyloučení, přesilových her, tvrdých hitů a snahy o vytvoření si tlaku jednoho či druhého celku. Dočkali jsme se dokonce i využití oddechových časů. Jeden z nich přišel před začátkem přesilovky 5 na 3, kdy si ho vzal hostující trenér, aby zadal svým svěřencům ofenzivní pokyny. Ten druhý přišel před přesilovkou 4 na 3 pro hosty, tentokrát si jej vybral domácí kouč. Žádná z přesilových her Havířova ani Zlína nebyla využita, a tak přišel gól při stejném počtu hráčů na ledě. Hru čtyři na čtyři zvládli lépe hráči Zlína. Matěj Sebera se hned po buly dostal k puku a prostřelil překvapeného Šemberu, ten navíc hned poté byl vystřídán Štipčákem.

Třetí třetina začala přesilovou hrou Zlína, ale ten si nedokázal vytvořit žádnou zajímavou šanci. Pár sekund poté si přečíslení zahráli i hosté, ale ani ti nebyli úspěšní. Znovu se hrál hodně vyrovnaný zápas, ke konci zápasu se ale přeci jen odhodlávali hosté k závěrečnému tlaku. Pomohlo jim v tom také vyloučení Hrazdíry, který pět minut před koncem podrazil protihráče. Z pravé strany se dostal ke střele Vojtěch Pindel, který vykřesal naději k vyrovnání. AZ navíc od 58. minuty hráli další přesilovku po faulu Jaroňka, ale využit jí už nedokázal. PSG Zlín tak porazil svého souseda z tabulky 4:2.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Havířov hrál velmi dobře, je to výborný soupeř. Děláme pořád hloupé chyby, které nás srážejí. Ale na druhou stranu musím kluky taky pochválit. Utkání jsme sice nezačali nejlépe, ale postupem času jsme se zvedali a myslím si, že ve třetí třetině už jsme byli lepší.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Myslím si, že to bylo kvalitní utkání z obou stran. V první třetině jsme byli lepší tým, ale trefili jsme nějaké tyčky. S hrou jsme byli spokojení, ale dostali jsme laciný gól. Druhá třetina taky nebyla špatná, ale Zlín nás vesměs za všechny chyby potrestal. My jsme navíc nenašli recept na jejich gólmana. Měli jsme dost šancí, ale nepovedlo se. V poslední třetině nám už asi došly síly. Musím ale mužstvo pochválit. Zlín určitě nebyl o tolik lepší, ale my jsme byli možná trochu hloupější.