Mladší dorostenci se střetli s týmem Polska U16

09.11.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V době reprezentační pauzy má přestávku nejen WSM liga mužů, ale také mládežnické soutěže. Havířovští mladší dorostenci tuto pauzu využijí k sehrání dvou mezinárodních přípravných utkání. Dnes se střetli s výběrem Polska do 16 let, v sobotu je čeká stejně starý soupeř z Francie.

AZ Residomo Havířov – Polsko U16 2:3sn (0:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. a 50. Adámek – 31. Zurawski (Sterbenz), 58. Kapica (Piskalski), rozh. sn Wenker. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 115. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Zápas přinesl z počátku spíše oboustranně nepřesnou hru a také první bezbrankovou třetinu. V té druhé otevřel ve 25. minutě skóre havířovský Lukáš Adámek, který využil špatné střídání hostů, a po samostatném úniku blafákem překonal gólmana. Mladí Poláci ale za 6 minut vyrovnali, když po obléhání branky se jako poslední prosadil Jakub Zurawski. Zápas postupně nabídl poměrně pohlednou podívanou okořeněnou několika ostřejšími zákroky. Ve třetí třetině poslal AZ do vedení opět po samostatné akci Lukáš Adámek, jenže dvě minuty před koncem bylo znovu srovnáno. Z blízka uklidil puk pod horní tyčku Tobiasz Kapica.

Rozhodnout o vítězi tak musely samostatné nájezdy. V nich se havířovští prosadili jen jednou, zatímco hosté dvakrát a utkání tak vyhráli 3:2 po sn.

Trenér Tomáš Potěšil byl s výkonem týmu spokojen. „Nám se toto utkání náramně hodilo, protože jsme nasadili 9 hráčů ročníku 2004, kteří by mohli eventuálně v v našem klubu hrát v příští sezoně. Myslím, že to splnilo svůj účel a pro kluky byla tato konfrontace velkým přínosem.“

Další přípravný zápas sehraje havířovský mladší dorost už v sobotu od 14:00 s týmem Francie U 16.