VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Musím pořádně zabrat, abych se v extralize udržel, hlásí Honza Bambula

10.05.2020 | Jan Kudělka

Již z nadpisu jste mohli poznat, že v další hokejové sezoně bude talentovaný havířovský útočník Jan Bambula oblékat extraligový dres a to Olomouckých Kohoutů. V rozhovoru s ním jsme rozebrali uplynulou sezónu, kdo mu bude po odchodu chybět a také nové působiště a cíle devatenáctiletého havířovského odchovance do následující sezóny.

Honzo, jaké pocity v tobě převládají po ukončení letošní sezóny? Těšil ses na play-off, které nakonec kvůli pandemii COVID-19 nemohlo proběhnout? Jak myslíš, že by dopadlo?

Jsem zklamaný, jakým způsobem byla ukončena tato sezóna. Moc jsem se těšil na play-off, ale nedá se nic dělat. Myslím si, že jsme měli šanci porazit Chomutov, se kterým jsme se měli ve vyřazovacích soubojích potkat. Celý tým si na ně věřil, takže jsme mohli postoupit klidně i do semifinále. Kromě Motoru nebyl nikdo, koho bychom nemohli zvládnout a porazit v play-off. Možná i Motor bychom zvládli, ale ten byl letos opravdu velice silný.

Kdybys měl zhodnotit sezónu 2019/2020 jako celek, jak bys ji zhodnotil?

Byly určité fáze, kdy se nám dařilo. Měli jsme šnůru zápasů, kdy jsme vyhráli 6 zápasů v řadě, ale byly tam také fáze, kdy jsme prohráli 6 zápasů za sebou. Myslím si, že celkově tato sezóna byla velmi vydařená. S tímto kádrem, jaký jsme měli, kdy nám experti před sezónou nedávali šanci se dostat do 8. místa tabulky, tak jsme to zvládli opravdu velice dobře.

Když jsi před třemi lety přišel do havířovského Áčka, napadlo Tě, že se ti bude takto dařit?

Určitě jsem si nemyslel, když jsem byl ve starším dorostu a dostal jsem první šanci zahrát si v A-týmu AZetu, že budu hrát takto stabilně.

Tvoje pozice se postupně měnila. Z nováčka v A-týmu se z tebe stal velice přínosný hráč pro tým. Jak jsi se svými výkony byl ve dresu AZetu spokojen?

Byl jsem převážně spokojený. Byly tam určité fáze, kdy jsem byl hodně spokojen a kdy se mi dařilo. Ale byly také fáze, kdy se mi nedařilo, ale tak už to chodí. Ovlivnilo to také mé zranění, po kterém jsem si přestal věřit, nedařilo se mi. Měl jsem v sobě takový divný pocit, že se můžu zranit znovu. Byl tam blok v hlavě, který jsem postupně odbourával.

Po letošní sezóně jsi dostal nabídku z Olomouce. Jak se vlastně tato nabídka vyskytla?

Už před letošní sezónou jsme šli s Dominikem Pawliczkem do Olomouce na jeden zápas, ve kterém jsme je zaujali. V průběhu sezóny byla v Olomouci marodka a A-tým si mě stáhl, takže jsem odehrál v jejich dresu jeden zápas. Byli spokojeni a chtěli, abych nastoupil i do dalších utkání. Po letošní sezóně přišla z Olomouce nabídka a já neváhal podepsat smlouvu.

V Olomouci už si tedy odehrál pár zápasů, takže nebudeš úplným nováčkem. Jak se Ti tam líbí, a těšíš se na nové spoluhráče?

V Olomouci je to super. Extraligová atmosféra je přece jenom jinačí, než atmosféra v nižších soutěžích. Na domácích zápasy Olomouce běžně chodí i 5000 fanoušků, což už tady v Havířově moc neznám. Fanoušci v Havířově přestávali chodit, i když se nám dařilo, což nechápu. Ke spoluhráčům v Olomouci mohu říct, že jsou super. Je tam stejná parta jako tady. Zatím jsem nenarazil na nějakou partu, která by mi vyloženě nesvědčila.

Těšíš se celkově na extraligu?

Určitě se těším. Bude to něco jiného, ale samozřejmě nemám jistotu, že se v ní udržím. Musím pořádně zabrat.

Dal sis nějaké cíle, které bys chtěl v nejvyšší české hokejové soutěži dosáhnout?

Můj cíl pro nastávající sezónu je takový, že se chci v extralize udržet. Samozřejmě, kdybych byl málo vytížený, nebo v Olomouci nezůstal, tak první věc, která mě napadne, bude ta, že se chci vrátit zpět do Havířova a zahrát si první ligu.

Po kom se ti bude stýskat? Kdo byl tvůj nejoblíbenější parťák v týmu AZetu?

Nejvíce stýskat se mi bude po Jardovi Mrowiecovi, protože kromě toho že jsme hráli společně za Áčko AZetu, tak také navštěvujeme stejnou školu a hrajeme hry na Play-stationu. Teď si budeme moct spolu zahrát pouze na dálku přes internet. Ale kromě Jardy bylo v týmu spoustu dalších lidí, se kterýma jsem dobře vycházel a budu na ně rád vzpomínat.

Budeš fandit a sledovat výsledky AZetu i v následující sezoně?

Určitě, stejně jako bych za ně nastupoval. Od prvního zápasu budu sledovat veškeré výsledky a dění okolo klubu.

Chtěl bys na závěr vzkázat něco havířovským fanouškům?

Nepřestaňte chodit na havířovský hokej, protože si myslím, že náš hokej je lepší a lepší oproti minulým sezónám. Hrajeme dobře. Občas se některý zápas nepovedl, ale to je prostě hokej. Myslím si, že hokej v Havířově je na velmi kvalitní úrovni, ale mrzí mě, že i přesto fanoušci přestávají chodit.

Děkuji Honzo za rozhovor a ať se ti ve tvém novém působišti daří.