Musím smeknout před obětavostí kluků, říká hrdina Štipčák. K první výhře pomohl nulou

28.09.2022 | Josef Nudera

Zápas v Novém Jičíně byl nakonec o jediné brance, kterou dokázal Havířov vstřelit z hole Petra Antoníčka v 7. minutě první třetiny. Oba týmy měly hodně šancí, ale domácí Ďáblové si vylámali zuby na poctivém a obětavém výkonu hráčů Havířova a skvělém Marku Štipčákovi v brance. Ten si připsal první čisté konto v sezoně a po zápase nám věnoval chvíli svého času a sdělil své dojmy z vítězného zápasu.

Pro AZet to bylo hodně důležité utkání. Zvlášť poté, co úvodní domácí duel skončil porážkou. Zápas jste zvládli, i když to nebylo vůbec lehké. Jak jste utkání viděl z brankoviště?
Po minulém utkání, které nám doma moc nevyšlo, jsme sem jeli pro tři body. Kluci bojovali, padali do střel, byl to od nich výborně odpracovaný výkon. Můžu před nimi smeknout, jak obětaví nyní byli.

Bylo to hodně o obětavosti a zarputilosti. Zápas byl hodně rozkouskovaný tresty, v utkání jste dokázali ubránit spoustu oslabení. Sám jste převedl několik fantastických zákroků, kterými jste tým podržel. Vyhovují vám zápasy, kdy máte hodně práce?
Takové zápasy, kdy můžu být v tempu, jsou super. Je lepší být v zápřahu, než tam jen stát. A nyní mi to ještě kluci usnadnili svou obětavostí.

Co říct k havířovským fanouškům, kteří tým vyrazili podpořit do Nového Jičína. Po zápase vás právem vyvolávali.
Fanouškům bych chtěl moc poděkovat, že nás přijeli podpořit. A věřím tomu, že budeme pokračovat tak, jak jsme bojovali v tomhle zápase. Věřím, že nás fanoušci budou podporovat dál a my jim to budeme svými výkony na ledě vracet.

Další utkání budete hrát opět venku, tentokrát na ledě Velkého Meziříčí. Co od utkání čekáte? Předpokládám, že budete chtít navázat na povedený výkon v defenzivě a navázat na bodový zisk z Nového Jičína.
Přesně tak. Připravíme se na to utkání nejlépe, jak můžeme. Musíme tam předvést podobně obětavý výkon jako tady dneska.

Velké Meziříčí má poměrně specifické rozměry středního pásma, které na ledě prakticky "není". Bude vám to vyhovovat pro rychlejší překonávání střední třetiny?
Vůbec nevím, jak to tam vypadá, protože jsem ve Velkém Meziříčí ještě nikdy nechytal. Každopádně se na to budeme muset připravit a přizpůsobit se tomu.

Marku, děkujeme za rozhovor a držíme palce do dalších zápasů!