VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Může to být super motivace do sezony, tvrdí Marek Haas po utkání s Vítkovicemi

01.08.2018 | Josef Nudera

Marek Haas se po hostování v Porubě vrátil do sestavy AZ RESIDOMO Havířova a opět byl na ledě vidět. Vedle dobrého výkonu pomohl Havířovu i brankou k velmi cennému výsledku. Jak zápas a působení v Havířově vidí? Čtěte rozhovor, který vznikl těsně po utkání s Vítkovicemi.

Na začátek úplně nejzákladnější otázka – jaký je tvůj pohled na toto utkání?

Jsem rád, že jsem přežil (smích). Venku je vedro, to se projevilo na ledě, který nebyl až tak kvalitní. Je to začátek přípravy. Jsme na ledě týden a něco, trénujeme docela dost. Klasické první zápasy, klasické první týdny. Každý to snáší jinak. My, kteří jsme už starší tak je to těžší a těžší.

Marek Haas

Když budeme hodnotit zápas z herního pohledu – překvapil vás něčím soupeř nebo jste čekali, že bude průběh zápasu takový, jaký byl? Vítkovice měly nejprve trochu navrch, ale ve výsledku jste z bodového pohledu urvali bod.

Vítkovice mají letní přípravu podloženou i tím, že chodí na led. Trochu se to projeví. Kluci trochu více vynikali bruslařsky než my, ale to se dá bez problémů dohnat. Na to, že to byl první zápas jsme myslím plnili všechno, co po nás trenér chtěl a pokud to budeme takto dodržovat celou sezonu, nemuseli bychom se nikoho leknout.

Objektivně je remíza s tímto soupeře pro vás úspěchem. Do sezony to nemusí hrát žádnou roli, ale určitě vás to potěšilo. Sebevědomí se může začít budovat na takových to výsledcích.

Je to možné. Pokud hraje člověk proti extralize tak je trochu více motivovaný, i když to by se stávat nemělo. Ať hraje člověk zápas proti týmu ze stejné soutěže nebo o soutěž víc, musí k tomu přistoupit stejně zodpovědně. Ale ano, výsledek potom potěší. Soupeř měl dnes dá se říct všechny lajny, možná je jedna z nich nepřijela. Je to pro nás do plusu, může to být super motivace do sezony, že se dá hrát s každým.

Ty jsi měl na výhře svůj podíl. Byla to situace, která nebyla úplně na krásu, ale ten efekt to mělo. Jak ta branka padla z tvého pohledu?

Hráli jsme přesilovku a domluvili jsme se, že zkusíme, co nejdříve vystřelit, abychom zkusili nějak překvapit. Bylo štěstí, že se mi puk odrazil od brusle. Zaplať pánbůh gól to byl a počítal se. Takové góly, když by člověk dával častěji a nechtěl, tak to potěší každého.

Zápas postupně gradoval. Nejprve jste se rozjížděli a ve třetí třetině to už bylo nahoru dolů. Bylo vidět na obou týmech, že chtějí tu výhru strhnout na svou stranu. Byl to pokyn nebo jste ulítli ve snaze dobrého výsledku?

Nevím, komu to, jak připadalo. Mě to připadalo pořád stejné. Některá střídání byla úmorná. Oni na nás zatlačili a měli tlak. Měli těch pasáží o něco více než my. Na druhou stranu i my jsme je dokázali zamotat, vytvořit si tlak a vytvořit si šanci. Možná mohlo padnout i více gólů, ale výsledek skončil 2:2, a to bylo rozhodující.

Otočme rozhovor nyní k tobě. Za AZ sis zahrál po několika měsících. Loni jsi odehrál za Havířov 2-3 zápasy a po hostování v Porubě ses vrátil. Jaké jsou pocity a plány?

Já to beru tak, že mám v Havířově platnou smlouvu a budu hrát za Havířov. Momentálně je to moje práce, je mi jedno, kde budu hrát, ale tady jsem doma. Chci hrát, nechci být na tribuně. Čím více jsem doma, tím je to pro mě lepší.

Trochu si zavěštíme – bude hrát Marek Haas za Havířov celou sezonu?

To je otázka na mě? (smích) Zeptejte se navrchu jestli mě tady chtějí a já udělám všechno proto, abych tady hrál. I loni jsem se snažil dělat vše, abych tady hrál, ale byl tady úplně jiný kádr. Já jsem si sezonu v Porubě užil a teď budu dělat vše pro to, abych hrál tady.

Hodně štěstí do nadcházející sezony. Přejeme ti, abys ji odehrál, co nejblíže domovu, a ať vám sezona vyjde i týmově.